O obchodach okiem prowadzącego
Seria wydawnicza: Publikacja

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ken91C1A.png
Szanowni!

W ten piątek odbyły się uroczystości państwowe z okazji 15 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji. Niezależna Agencja Mediów, w skrócie NAM postanowiła opisać trochę obchody z punktu widzenia osoby, która te uroczystości na IRC szykowała. Piszę tutaj oczywiście o niezastąpionej wicehrabinie Yennefer Heach, która podjęła się trudu dowodzenia obchodami rocznicowymi.

ru-0-r-650,0-n-XY21599847zc8_wojsko_polskie.jpg
Żołnierze czekający na rozpoczęcie piątkowych obchodów

Dowodzenie tego typu wydarzeniami to wielka odpowiedzialność, poświęcenie. W końcu osoba prowadząca, czyli niepisany dowódca uroczystości jest odpowiedzialny za pilnowanie przebiegu całych obchodów, o to czy odpowiednie osoby wypowiadają odpowiednie kwestie, reagowanie błyskawicznie na różne zdarzenia jakie mają miejsce podczas obchodów, w razie potrzeby improwizowanie. Co prawda scenariusz obchodów jest przeważnie, to nie zawiera on opcji na wypadek niedyspozycji jakiejś osoby, wtedy jest się zmuszonym improwizować.

To tyle tytułem wstępu. W dalszej części artykułu ujrzycie krótki wywiad, wręcz wywiadzik z wicehrabiną Heach, dzięki której w tym roku mieliśmy tak wspaniałe obchody państwowe.
28343-ozdobniki.png

Witaj, dziękuję że zgodziłaś się na ten wywiad. Na wstępie chciałbym spytać jak szły przygotowania do obchodów 15 lat Księstwa Sarmacji?

W moim odczuciu czas przed obchodami przebiegł nadwyraz spokojnie, nie było sporów i waśni, każdy pomysł dotyczący przebiegu obchodów jak i wypowiedzi był akceptowany, nie można powiedzieć więc, żeby był to czas stresujący.

Jakie były twoje zadania, jako prowadzącej obchody?

Proste a jednocześnie trudne niekiedy do wykonania. Byłam osoba odpowiedzialną za sam przebieg obchodów, ponieważ je prowadziłam, musiałam też moderować na kanale, udzielać głosu jak i pilnować przemówień kolejnych chętnych by wszystko było dobrze przygotowane. Jak wszyscy wiemy, nie była to moja pierwsza okazja do wykazania się w tej materii.

Czy podczas organizacji tej rocznicy spotkało Cię coś niespodziewanego, coś co nie powinno się wydarzyć według scenariusza?

Były trzy takie sytuacje, jedna na samym początku, gdy osoba odpowiedzialna za wypowiedzenie dość ważnej kwestii nie stawiła się na czas, po czym jej irc zaczął szwankować, kolejna to słowa WP Laurencjusza Ma Hi at Atera, w odniesieniu do słów JKW Andrzeja Fryderyka, a trzecia to małe problemy Sz. P. Bartka Czapki. Ale mimo wszystko sądzę, że nie było najgorzej.

Jak oceniasz tegoroczne obchody 15-lecia Sarmacji? Jakieś refleksje, na przyszłość?

Sądzę, że na przyszłość jeśli chcemy organizować obchody to nie na szybko, (chodzi mi oczywiście o ircową imprezę) i nie z niespełna tygodniowym wyprzedzeniem szukać osób prowadzących, a tak z miesiąc wcześniej i przedstawić im plan imprezy tak by same mogły ułożyć sobie swoje kwestie, gdyż moje kwestie szczerze powiedziawszy nie były w moim stylu, ale dobry aktor to taki który zawsze się w swojej roli odnajdzie :). Kolejna uwaga, nie róbmy nic na siłę, jeśli ktoś powie coś co nas zaboli, porozmawiajmy pierw w prywatnej konwersacji nie wywlekając żali, bo jednak to nie przystoi, tym bardziej, że mieliśmy wielu znamienitych gości. No i oczywiście, dać ekipie prowadzącej obchody czas na dotarcie się. Sądzę, że jest to kilka ważnych zasad, które powinny być przez nas przestrzegane przy przygotowaniach imprez masowych.

Ostatnie pytanie - czy gdyby ktoś poprosił Cię o organizację podobnych obchodów na IRC, czy zgodziłabyś się?

Oczywiście, jest to mój żywioł, ale z zastrzeżeniem, ze jeśli mam prowadzić imprezę, to sama układam swoje kwestie. Coś jeszcze chciałabym dodać do poprzedniego pytania. Na przyszłość proponuję zrobić próbę choć jedną na ircu, całą ekipą występującą, wtedy wiedzielibyśmy z jaką szybkością i co możemy robić.

Dobrze, to byłoby na tyle. Dziękuję bardzo, za poświęcony czas.

I ja dziękuję za rozmowę w miłej atmosferze.
28343-ozdobniki.png

Rozmawiał - Henryk Wespucci. Dziękuję jeszcze raz mojej rozmówczyni za to, że zgodziła się na ten wywiad. Pragnę też podkreślić że jest to mój pierwszy wywiad, więc nie mogę się porównać do hrabiego von Thorna, czy barona von Spee-Asketil. Dziękuję że dotrwaliście do końca tego artykułu.

Redaktor Niezależnej Agencji Medialnej
(-) Henryk bnt Wespucci
Serduszka
13 244,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Yennefer von Witcher, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Thimoteus ik Hohentsolern, Fryderyk von Hohenzollern, Julian Fer at Atera, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, John Rasmusen, Bartłomiej Czapka, Susanne Delfina Kierkeller, Andrzej Fryderyk, Laurẽt Gedeon I, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, David de Hoenhaim, Roland Heach-Romański, Bartek Staniszczak, Wincenty Wałachowski, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Guedes de Lima
Moderacja obchodów robiła wrażenie. Gratuluję raz jeszcze. :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
yyyyyyy
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
A jak ja organizowałem, prowadziłem, moderowałem i reanimowałem X-KScl to wywiadów nie było. Czuję ucisk i dyskryminację.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Nie było wtedy tak dobrej instytucji:)
Odpowiedz Permalink
Bartek Staniszczak
ehhh żałuję, że się spóźniłem :(
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.