XV-lecie Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
9HT5tL0y.png
Srebrny Róg, 25 maja 2017 roku


Szanowni Obywatele!

J

estem niezmiernie rad, móc zaprosić raz jeszcze wszystkich Was na uroczystości
XV-lecia istnienia Księstwa Sarmacji.

Jak zostaliście poinformowani, obchody odbędą się na naszym kanale IRC #Sarmacja, w sieci Mizure, o godzinie 19.00 w piątek.

Z tejże okazji, Rada Ministrów wypuściła serię znaczków w Poczcie Baridajskiej. Będzie można je nabywać już niedługo, stopniowo, według harmonogramu zawartego w Postanowieniu MSW.
Seria przedstawia osoby najbardziej zasłużone dla naszej Ojczyzny. Takie, które miały realny wpływ na kształt państwa, na losy wszystkich jego mieszkańców i obywateli. Emisja rozpoczyna się symbolicznie, od znaczka przedstawiającego JKW Helwetyka Romańskiego, kończy zaś na moim poprzedniku na urzędzie, Wicehrabi von Thorn.

15 znaczków na 15-lecie to wspaniała inicjatywa. Zostały przygotowane dwa projekty, z czego oba bardzo piękne. Niestety, emitować można tylko jedną serie, stąd wybór nie był prosty.

Cieszę się, że tak wyjątkowa kolekcja dołączy do naszych klaserów i będzie zdobiła nasze albumy.

Zwycięski projekt, autorstwa Diuka Czuguł-Chana widzieli wszyscy. Nie można jednak przejść obojętnie obok drugiego projektu, autorstwa Wielmożnego Heach-Romańskiego. Dlatego warto podlinkować i ten projekt, doceniając w ten sposób włożoną pracę.O

bchody rocznicy odbędą się o godzinie 19.00. Narratorem na IRC będzie Wicehrabina Heach, która ma już doświadczenie w podobnych inicjatywach. Oprawę zapewniła też kompania wystawiona przez Książęce Siły Zbrojne.

Razem z Jego Książęcą Mością rozesłaliśmy szereg zaproszeń na uroczystości. Oprócz obecnych urzędników państwowych, obywateli, przedstawicieli samorządów oraz ich mieszkańców, gości zagranicznych, imienne zaproszenia otrzymali byli Kanclerzowie, Regenci, Marszałkowie Dworu, a przede wszystkim — Książęta-Seniorowie.

Mamy nadzieję, że wszystkie te osoby zaszczycą nas swoją obecnością i licznie przybędą na kanał IRC.P

o części oficjalnej, zaplanowano kilka gier i zabaw. Jedną z nich przygotowała Wicehrabina Heach. Zabawa będzie polegała na... odgadnięciu pewnych osób. Szczegółów nie chcę zdradzać. Ja ze swojej strony poprowadzę — o ile będą chętni — albo mieszacza/literaki, albo familiadę na IRC. Pytania będą z wiedzy ogólnej, postaram się wpleść część wiedzy dotyczącej zarówno Sarmacji, jak i mikroświata w ogóle. Kilka pomysłów dotyczących innych atrakcji, na ten moment nie zdradzę. Mogę za to powiedzieć, że za udział w grach, Rada Ministrów przewidziała nagrody.

Jego Książęca Mość przygotował natomiast, jak już wszyscy wiedzą, labirynt z okazji naszej rocznicy. Inicjatywa cieszy się dość dużym powodzeniem i generuje sporą aktywność. Cieszy fakt, że można wziąć udział w zabawach „pozasystemowych”, czyli niebędącymi grami programowanymi, ale bawić się można bezpośrednio na forum, używając swojej wyobraźni.

Za udział w tej zabawie przewidziane są atrakcyjne nagrody, więc kto jeszcze się nie zapisał — zachęcam do tego gorąco!M

inister Spraw Wewnętrznych, we współpracy z Naczelną Izbą Architektury, otworzyli specjalną stronę internetową, poświęconą rocznicy naszego państwa. Zostanie ona udostępniona publicznie w ciągu najbliższych kilku godzin. Znajdą się tam różne ciekawe rzeczy — nie napiszę jakie, zachęcam do odwiedzenia i przekonania się samemu. Część siłą rzeczy będzie uzupełniania dopiero później, jak np. treści wygłoszonych przemówień. Serdecznie dziękuję im za wykonaną pracę. Całość zgromadzonego materiału związanego z obchodami rocznicy, będzie na końcu umieszczona właśnie na tej stronie, dzięki czemu zostawimy po sobie jakiś ślad dla przyszłych pokoleń, a daj Wando i na kolejne 15-lecie.R

ozpisano również konkurs na plakat rocznicowy. Teoretycznie wygrał tylko jeden projekt, w praktyce, każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy, dlatego postanowiłem umieścić je wszystkie tutaj. Za zgłoszone prace — serdeczne Wadno zapłać.
Projekt kochanego Vlada, w równie kochanej stylistyce

76jEF8yT.jpg


Projekt autorstwa Konsula Heach-Romańskiego

dGofo2YZ.png


Grafika wykonana przez Susannę Delfinę Kierkeller

4P95WInH.jpg


Zwycięska praca Diuka Czuguł-Chana

F58pj30u.png


A na koniec prawdziwa perełka i mój osobisty faworyt.
Autor — W. Hergemon


6p4Co4H5.png
N

a samym końcu chciałbym złożyć wszystkim najlepsze życzenia z okazji rocznicy. Jest to rocznica nas wszystkich, każdy z nas dołożył się do tego, że nadal istniejemy.

15 lat to kawał czasu. W mirkoświecie, ustalenie różnych zdarzeń z początku tego okresu, to prawie jak archeologia. To pokazuje dobitnie, jak silnym krajem jesteśmy. Nie udałoby się to wszystko bez Was. Daje do myślenia sam fakt, że istnieję przecież obywatele Sarmacji, którzy urodzili się już po utworzeniu Księstwa Sarmacji.

Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wspaniałego święta. Na imienne podzięki przyjdzie jeszcze czas, kiedy dopniemy ostatni guzik i będziemy mogli rozliczać się z całokształtu.

Pamiętajmy, że rocznica przypada właśnie dziś. Nie wiem, czy sami twórcy ówczesnej Sarmacji zakładali, czy spodziewali się, że po tylu latach, nie tylko będziemy pamiętali o samych początkach, o tym, że takie coś jak Sarmacja w ogóle istniała. Okazuje się jednak, że nie dość że trzymam się nieźle, to spoglądamy pełni nadziei i ufności w przyszłość, mając nadzieje na przetrwanie dalszych 15 lat na arenie Mikroświata.

Dziękuję za uwagę i raz jeszcze zapraszam na piątek. Liczę na Was!

Q42T0yeU.png


O powadze uroczystości świadczy sam fakt, że po raz pierwszy w oficjalnym artykule jaki wydaję, znalazło się miejsce na ludzkie formatowanie, wodotryski i inne elementy stylistyczne, jak i przede wszystkim — grafiki.

Skorzystałem również z winiety artykułu poprzedniego Rządu, pozwalając sobie na zmianę w postaci nowego napisu w nagłówku.
KANCLERZ KSIĘSTWA SARMACJI

/—/ Konrad J. bnt Arped-Friedman

Rejestr zmian

Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Yennefer von Witcher, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Tomasz Ivo Hugo, GdL.
Serduszka
13 343,00 lt
Ten artykuł lubią: Yennefer von Witcher, Susanne Delfina Kierkeller, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, GdL, Roland Heach-Romański, Andrzej Fryderyk, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Cudzoziemiec, Thimoteus ik Hohentsolern, Bartłomiej Czapka, Król Patryk I Labacki, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Arkadiusz Maksymilian, Vladimir ik Lihtenštán, Henryk Wespucci, Kristian Arped, David de Hoenhaim, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
GdL
15 lat... kawał historii. :)
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Właśnie uświadomiłam sobie, że gdy Sarmacja powstawała miałam 10 lat i chodziłam po drzewach :o
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Ludzkość zeszła z drzew nieco wcześniej, ale cieszy, że i moja małżonka w końcu podjęła to ryzyko, by stanąć na gruncie.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Ughrrrr, spotkamy się na sali rozwodowej!
Odpowiedz Permalink
Król Patryk I Labacki
I pomyśleć że po raz pierwszy w świecie spotkałem się z Sarmacją 14 lat temu,ale ten czas szybko leci.
Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Wszyscy miech będą :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.