Do Boju 2...

propaganda.gif
przed nami drugi część "Do Boju..." W poprzedniej omawialiśmy sprawy żandarmerii Wojskowej. Teraz będzie trudniej, bowiem żandarmeria ma realne sprawy którymi może się zajmować o tyle inne służby już nie. Całe funkcjonowanie opiera się na pomysłowości i wyobraźni wojskowych.

Problemem w moim odczuciu jest to iż armia zamknęła się w swoich wątkach, gdzie nikt oprócz osób będących w Armii nie wchodzi. Życie Sarmacji toczy się w innych wątkach i tam armia powinna wychodzić. Patrząc tak po wątkach widuje się brak pomysłów do szerszego działania, czy nawet do tego by realnie dać jakieś zadania, dyżury by ta armia żyła. Może po prostu potrzeba świeżej krwi, osób niewypałów gdy które nakręcą i zarzucą pomysłami? Podam link do akademii wojskowej gdzie można aplikować. Zapraszam serdecznie. http://www.ksz.sarmacja.org/akademia

Chcę w tym numerze zająć się lotnictwem. Zacytuję co jest na stronie, bo sam raczej tak ładnie nie opiszę.
Cytuję:
Książęce Siły Powietrzne (KSP) są przeznaczone do prowadzenia działań bojowych wspólnie z wojskami lądowymi i marynarką wojenną oraz do wykonywania zadań samodzielnie. Siły powietrzne cechuje duza manewrowość, zdolność do szybkiego ześrodkowania wysiłków na wskazanym kierunku, przenoszenia uderzenia z jednego obiektu na drugi, poszukiwania i niszczenia z powietrza wykrytych obiektów. Są także skutecznym środkiem obrony powietrznej, rozpoznania, niszczenia celów ruchomych i stałych. Odgrywają ważną rolę w wykonywaniu desantów powietrznych i przewożeniu wojsk oraz środków materiałowych. KSP dzielą się na:

lotnictwo myśliwskie,
lotnictwo szturmowe,
lotnictwo bombowe,
lotnictwo rozpoznawcze,
lotnictwo transportowe,
lotnictwo wsparcia,
W systemie organizacyjnym KSP wystepują: para — klucz — eskadra — dywizjon — grupa — skrzydło.

Bazy wojskowe
Baza Wojskowa Punta
Baza Wojskowa Czarnolas–2 (Garnizon Czarnolas)
Baza Wojskowa Fer (Garnizon Fer)

Lotnictwo odgrywa w obecnych czasach ważną rolę, jak nie najważniejszą. Bowiem wojny w tej chwili są prowadzone na odległość bez zbędnego narażania ludzi. A od kiedy są myśliwce niewykrywalne przez radar oraz samoloty bezzałogowe (drony), to pole walki całkiem uległo zmianie. A teraz na koniec parę fotek:)

240px-B-1B.jpg
B-1B Lancer – amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu o zmiennej geometrii skrzydeł,

240px-USAF_B-2_Spirit.jpg
B-2 Spirit – amerykański bombowiec strategiczny o obniżonej wykrywalności zbudowany w układzie latającego skrzydła. Zdolny do przenoszenia bomb konwencjonalnych i jądrowych, napędzany czterema turbinowymi silnikami dwuprzepływowymi.

Zapraszamy do następnego numeru:)
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 185,00 lt
Ten artykuł lubią: Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Susanne Delfina Kierkeller, Laurẽt Gedeon I, Król Patryk I Labacki, GdL, Bartłomiej Czapka, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Susanne Delfina Kierkeller
Czekam na opis broni biologicznej, chemicznej, dronów i wojny cybernetycznej!
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Lubię spełniać życzenia czytelników. Jednak najpierw opiszę to co mamy w Sarmacji. A następnie to co jest dostępne na świecie, ale niema sarmacji.

Broń masowego rażenia, biologiczna, chemiczna, wojna cybernetyczna, ewentualnie wojna z kosmosu. Dla tych co nie są w temacie to posłowiem że były plany umieszczania satelitów bojowych w kosmosie. Jednak pomiędzy USA i Rosją i przypuszczam że Chiny, UE także w tym uczestniczyły iż podpisali porozumienie o zakazie umieszczania takiej broni. Czy każdy się z tego wywiązuje to już inna para kaloszy.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i fajnie :) osobiście czekam na marynarkę wojenną :) "były plany umieszczania satelitów bojowych w kosmosie" chodzi o SDI?( inaczej program "Star wars")
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Szczerze mówiąc nie pamiętam. Myślę że było więcej nazw w zależności od kraju, który miał w planach jej umieszczenie:) Dawno temu o tym czytałem i oglądałem:)

Postaram się by nie było nudno:)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
znaczy SDI miał być złożonym systemem obrony antyrakietowej( międzykontynentalne rakiety balistyczne) oczywiście miał bronić hamburgery przed cepami. Jednym z elementów systemu miały bić właśnie satelity wyposażone w potężne lasery zdolne zniszczyć taki pocisk... oczywiście systemu nigdy nie wprowadzono całkowicie do użytku... to tak w skrócie, fajna historia :) o innych tego typu rzeczach nie słyszałem ale z chęcią się dowiem :)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
amerykański bombowiec
Gdzie leży Ameryka? Gdzieś w Teutonii?
Odpowiedz Permalink
Bartek Staniszczak
Mam nadzieje ze to nie koniec o lotnictwie? Mało opisów sprzętu, mało opisów szkoleń itp...
Permalink
Jack von Horn
Proponuje konsultowanie artykułów z Dowództwem. KSZ ma to do siebie, że posługuje się jedną, jedyną i jedynie słuszną polityką informacyjną. Przed publikacją sugeruję aby tekst skonsultować ze swoim Dowódcą, Szefem itd.
Łącze Hetmańskie Wyrazy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.