Park Stołeczny, Michał Michaelus, 23.05.2017 r. o 16:52
V-Mundial Wandystan'17 - 5. kolejka - awans Baridasu
Seria wydawnicza: V-Mundial Wandystan '17

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Niniejszy artykuł jest przedrukiem z wandejskiego wydawnictwa Murawa i Walka

gkmwqyRn.png

Faza grupowa wandejskiego V-Mundialu nieuchronnie zbliża się do końca. Po dzisiejszych meczach awans do ćwierćfinału zapewnił sobie Baridas. Ponadto pewne zwycięstwa w swoich grupach są reprezentacje Wandystanu i Brodri.

Grupa A

Elderland - Slawonia 2:1 (2:1)

Przed tym meczem Slawonia była o krok od zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej. Do osiągnięcia tego celu wystarczał remis. Jednak Elderlandczycy nie zamierzali oddawać tego meczu bez walki. Już po 17 minutach meczu na Stadionie Ofiar Monarchofaszyzmu w Ludwikoburbońsku Elderalnd prowadził 2:0. Autorem obu trafień był Hosmann. Tuż przed przerwą Bajuk zdobył gola kontaktowego. Po przerwie wynik nie uległ już zmianie. O tym która z tych ekip awansuje do ćwierćfinału zdecyduje ostatnia kolejka.

Sclavinia - Wandystan 0:1 (0:1)

Sclavińczycy tym razem postawili się gospodarzom V-Mundialu w Sangjang było blisko niespodzianki. Jedynego gola meczu w 71. minucie po solowej akcji zdobył Hoxha. Wynik tan zagwarantował już Wandejczykom zwycięstwo w grupie. Dobra postawa Sclavini w tym meczu została niestety przyćmiona przez wystawienie dwóch nieuprawnionych zawodników przez co selekcjoner ekipy z Sarmacji został zawieszony na mecz ostatniej kolejki.

N48QUVZ2.png

55IqT9nO.jpg

Grupa B

Teutonia - Hasseland 2:2 (1:2)

Pojedynek godny dwóch najlepszych drużyn Grupy B zobaczyli kibice na Stadionie Socjalistycznego Betonu w Las Vandas. W 10. minucie Lakarra uciekł obrońcom i wyprowadził Hasselandczyków na prowadzenie. Dwanaście minut później arbiter podyktował jedenastkę dla Teutończyków, a Towler zamienił ją na gola. Siedem minut przed przerwą sędzia po raz kolejny dopatrzył się przewinienia w polu karnym, tym razem faulowany był reprezentant ekipy z Orientyki. Rzut karny na gola zamienił Boa. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Sarmacji. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Pepin i wyrównał wynik spotkania. Mecz skończył się podziałem punktów. Hasseland jest już pewny awansu, natomiast Teutończyńcy nie mogą w ostatniej kolejce przegrać więcej niż 3 golami z Suderlandem.

Suderland - Bialenia 4:1 (3:1)

Suderland pewnie wypunktował pozostającą bez selekcjonera Bialenię i zachował szanse na awans do ćwierćfinału. Gole dla drużyny z Moreniki zdobywali Collier (dwa), Sadzawicki i Perzyk. Honorowe trafienie dla Bialeńczyków zanotował Perzyk.

vGY196de.png

Grupa C

Trizondal - Dreamland 0:1 (0:1)

Mecz w Precelourbańsku był ostatnią szansą Dreamlandczyków na zachowanie szansna awans. Reprezentacja z Moreniki była zabójczo skuteczna i swój jedyny strzał zamieniła na gola. W 12. minucie po solowej akcji gola zdobył Svarstad. Trizondalczycy oddali trzy strzały, ale żaden z nich nie był w stanie trafić do siatki. Przed ostatnią kolejką obie ekipy mają po pięć punktów.

Garapenia - Baridas 1:2 (0:1)

Ciekawe widowisko zobaczyli kibice na Stadionie Centralnym Towarzysza Wandy w Sosnowcu. Baridajczy otworzyli wynik spotkania w 24. minucie po tym jak Alonso skutecznie wykonał rzut karny. W 80. minucie prowadzenie podwyższył Valadres. Gdy w 86. minucie z boiska wyleciał najlepszy obrońca Garapeńczyków Kawa wydawało się, że to już koniec emocji. Ale w 90. minucie Celeban zdobył gola kontaktowego. W doliczonym czasie pomimo emocji nie doszło już do zmiany wyniku. Baridas jest już pewny awansu, natomiast Garapeńczycy są bardzo blisko sensacyjnego wyjścia z grupy, mając dwa punkty przewagi nad Trizondalem i Dreamlandem.

C5KAHC6q.png

kr6BDFT2.jpg

Grupa D

Brodria - Scholandia 4:0 (3:0)

Brodryjczycy pewnie pokonali najsłabszą w grupie Scholandię. Zwycięstwo drużyny z Nordaty ani przez chwilę nie było zagrożone. Gole w Trocku zdobywali Carney, Tullare, Weller i Abrudan. Po tym meczu Brodria jest już pewna zwycięstwa w grupie.

Pięciopolska - Sarmacja 0:2 (0:1)

Mecz na Stadionie Tramwajarzy w Winnicy-Radziecku miał zdecydować, która z ekip przybliży się do awansu do ćwierćfinału. Obie drużyny podeszły do meczu bardzo poważnie. W 34. minucie po dośrodkowaniu Boroji piłka spadła na głowę Lhote, a ten pokonał bezradnego bramkarza Pięciopolski. Druga połowa to już całkowita dominacja Sarmatów. W 85. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Pięciopolan, a Nasholm ustalił wynik meczu na 2:0. Dzięki zwycięstwu Sarmaci znacznie przybliżyli się do ćwierćfinału.

XC6Kdm0T.png
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Juliette Altrimenti, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo, Michaś Elżbieta II.
Serduszka
12 050,00 lt
Ten artykuł lubią: Timan Demollari, Cudzoziemiec, Konrad Jakub Arped-Friedman, Susanne Delfina Kierkeller, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Ignacy Urban de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Henryk Wespucci, Paviel Gustolúpulo, GdL, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Juliette Altrimenti, Krzysztof Czuguł-Chan, Tomasz Ivo Hugo, Król Patryk I Labacki, Michaś Elżbieta II.
Komentarze
Timan Demollari
Mimo zwycięstwa Sunderlandu David Moyes zapowiedział, że odchodzi po sezonie :(
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Naprzód Sarmacja!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Co to jest Garapenia? I od kiedy Dreamland tak cieniuje w pilke? o.O
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Takie zwycięstwo Baridasu, że aż się łza w oku kręci ze wzruszenia :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Baridas najlepszy wiadomo :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
@Ignacy to jest "to" - [url=http://garapenia.cba.pl[/url]. Proszę mnie nie zamykać, bo żadnej mikronacji nie promuję, tylko odpowiadam Ignacemu, cóż to za twór nowy :D
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Ignacy Od kiedy Dreamland zaczął sięgać po zagraniczną myśl szkoleniową. Ale już moja w tym głowa, żeby to wyprostować. Na kolejnym V-Mundialu Dreamland nie będzie grał ogonów w grupie.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Kusi by wypuścić rezerwy na Suderland. Chyba nie strzelą nam 4 bramek...
Geriatrie i jej założyciela znam z jakiejś tam gry, ale nie kusi mnie by tam wejść. ;)
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
*Garapenię. ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Sarmackie orły ponad poziom się wznoszą, stosunek odbyły z pięciopolską kokoszą!
Odpowiedz Permalink
GdL
Mało brakło i urwalibyśmy punkty gospodarzom turnieju. Ah... :)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@Krzysiek - *Kukuły. Ale i tak cudowne <3
Odpowiedz Permalink
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
Z całą Powagą potwierdzam słowa JO senatora Czuguł-Chana. Z kronikarskiego obowiązku zaś dodam, że był to stosunek nader udany, zakończony dwoma strzałami.
Odpowiedz Permalink