Park Stołeczny, Michał Michaelus, 20.05.2017 r. o 00:28
V-Mundial Wandystan'17 - 4. kolejka - tylko trzy punkty sarmackich reprezentacji
Seria wydawnicza: V-Mundial Wandystan '17

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Niniejszy artykuł jest przedrukiem z wandejskiego wydawnictwa Murawa i Walka

gkmwqyRn.png

Po czwartej serii spotkań powoli klaruje się sytuacja w grupach. Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów. Awans z grupy zapewniły już sobie reprezentacje Wandystanu, Hasselandu i Brodri.

Grupa A

Slawonia - Sclavinia 1:1 (1:0)

Na Estadio Fiesta Pieruchy Sclavińczycy zdobywają pierwszy punkt po powrocie do oficjalnych rozgrywek. Z przebiegu meczu zdecydowanie więcej stworzyli sobie Slawończycy. W 39. minucie Novy po uderzeniu z 22 metrów wyprowadził drużynę z Orientyki na prowadzenie. Ale tuż po przerwie jedyną, ale zabójczą akcję wyprowadziła jedenastka z Sarmacji. Mitrakovic podał do Jese i wyrównał wynik spotkania. Slawończycy pomimo oddania aż 6 celnych strzałów nie byli już jednak w stanie pokonać sclavińskiego golkipera.

Wandystan - Elderland 5:0 (2:0)

Wandystan rozbił Elderland i pokonał drużynę z Dreamlandu aż pięcioma bramkami. Po dwa trafienia dla gospodarzy V-Mundialu zdobyli Hoxha i Tymbarski. Jedno trafienie dołożył Aldescu. Po końcowym gwizdku kibice zgromadzeni na Stadionie Socjalistycznego Betonu w Las Vandas mogli świętować awans Wandejczyków do ćwierćfinału.

e7orPckh.png

i9J9wEU0.jpg

Grupa B

Hasseland - Suderland 4:0 (1:0)

Hasselandczycy po raz drugi w tym tygodniu sprawili srogie lanie jedenastce Sudelandu ponownie wygrywając czterema bramkami. Bramki na obiekcie w Sangjang zdobywali Casazza, Heckinbottom, Abraham i Dervisic.

Bialenia - Teutonia 1:1 (0:0)

Sensacja w Ludwikoburbońsku. Grająca wciąż bez selekcjonera Bialenia urwała punkt grającej o awans Teutoni. A mogła uwrać komplet oczek. Bialeńczycy objęli prowadzenie w 80. minuty, po tym jak Cadot wykorzystał dośrodkowanie Perzyka. Drużyna z Sarmacji uratowała punkt dopiero w doliczonym czasie gry. W 91. minucie gola dla Teutończyków zdobył Gonzalez.
TBOiE917.png

Grupa C

Dreamland - Garapenia 1:2 (1:0)

Dreamlandczycy ponownie do przerwy prowadzili do przerwy z Garapenią i ponownie nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. Na Stadionie Tramwajarzy w Winnicy-Radziecku drużyna z południowej Orientyki wygrała 2:1. Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył Walter wyprowadzając Dreamlandczyków na prowadzenie. Jednak po przerwie gole zdobywali już tylko Garapeńczycy. W 56. minucie po rzucie rożnym wyrównał Bednarek, a sześć minut później Tejo ustalił wynik spotkania, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Garapenia wciąż liczy się w grze o awans, natomiast Dreamlandczycy są o krok od pożegnania się z imprezą.

Baridas - Trizondal 1:1 (1:1)

Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie meczu w Trocku. W 18. minucie Valadres efektowną główką wyprowadził Baridajczyków na prowadzenie. Ale już pięć minut później po strzale z 28. metra wyrównał Kudo. Potem grający piątką w obronie Trizondalczycy skupili się na grze defensywnej i wynik nie uległ już zmianie.
PA9X95Wo.png

sPcoKeP8.jpg

Grupa D

Scholandia - Pięciopolska 0:1 (0:0)

Pięciopolanie wracają do gry o awans. Po raz drugi wygrali ze Scholandią i awansowali na drugie miejsce w grupie. Jedynego gola meczu na Stadionie Tramwajarzy w Winnicy-Radziecku zdobył w 63. minucie Coelho. Zwycięstwo ekipy z Trizondlau mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale sędzia nie uznał trafienia Gilchrista. Scholandczycy stworzyli sobie aż pięć okazji bramkowych jednak nie byli wstanie pokonać dobrze dysponowanego Łatki.

Sarmacja - Brodria 0:2 (0:0)

Sarmaci póki co nie zachwycają na wandejskim mundialu. W Genosse-Wanda-Stadt doznali pierwszej porażki przegrywając z Brodią. Pierwsza bramka meczu padła dopiero w 75. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Pliutau piłkę do bramki Sarmacji skierował Duuna. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Carney. Brodryjczycy po zwycięstwie umocnili się na prowadzeniu w grupie i zapewnili już sobie udział w fazie pucharowej. Sarmacja z kolei spadła na trzecie miejsce. Już w poniedziałek odbędzie się kluczowy dla układu tabeli mecz - w Winnicy-Radziecku Pięciopolska zagra z Sarmacją.


FB7XI5s9.png
Serduszka
9 237,00 lt
Ten artykuł lubią: Konrad Jakub Arped-Friedman, Timan Demollari, Michaś Elżbieta II, Krzysztof Czuguł-Chan, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Julian Fer at Atera, Laurẽt Gedeon I, Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan, GdL, Juliette Altrimenti, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tomasz Ivo Hugo, David de Hoenhaim.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Baridas naprzód :)
Odpowiedz Permalink
GdL
Sclavinia do tyłu :)
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Nie no, Caryca znowu lubi doping u swoich :(
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Znowu Sarmacja pokonana przez Brodrię?! ;(
Odpowiedz Permalink