Park Stołeczny, Michał Michaelus, 16.05.2017 r. o 17:09
V-Mundial Wandystan'17 - 3. kolejka - Sarmacja i Teutonia wciąż bez porażki
Seria wydawnicza: V-Mundial Wandystan '17

Niniejszy artykuł jest przedrukiem z wandejskiego wydawnictwa Murawa i Walka
gkmwqyRn.png

Faza grupowa wandejskiego V-Mundialu jest już na półmetku. Po trzech seriach spotkań żadna z reprezentacji nie zgromadziła kompletu punktów. Na mistrzostwach o punkty nigdy nie jest łatwo.

Grupa A

Sclavinia - Slawonia 0:3 (0:1)

Nie było niespodzianki w Winnicy-Radziecku. Zbierająca dopiero doświadczenie na arenie mikroświatowej Sclavinia przegrała ze Slawonią. Pierwszego gola dla Slawończyków tuż przed przerwą zdobył Guterres. W końcówce meczu dwa gole dla drużyny z Orientyki zdobył Bajuk.

Elderland - Wandystan 1:3 (0:2)

Gospodarze V-Mundialu odnieśli drugie zwycięstwo. Na Stadionie im. Ofiar Monarchofaszyzmu w Ludwikoburbońsku drużyna narodowa Mandragoratu pokonała Elderland. Wynik spotkania już w 7. minucie otworzył Tymbarski. Po półgodzinie gry Delikatesas podwyższył na 2:0. Po przerwie bramkę kontaktową dla Elderlandczyków po strzale z rzutu wolnego zdobył Caminero. Wynik spotkania w 62. minucie strzałem głową ustalił Gemmi.

7ZUcpBBs.png

1TxdFy36.jpg

Grupa B

Suderland - Hasseland 1:5 (1:2)

Aż sześć goli zobaczyli widzowie zgromadzeni na Wandejskim Stadionie Narodowym. Faworyt grupy B odnotował drugie wysokie zwycięstwo na V-Mundialu. Strzelanie w Genosse-Wanda-Stadt już w 4. minucie rozpoczął Dervisic. Dwie minuty później wyrównujące trafienie dla Suderlandu zanotował Burza. Jednak to było wszystko na co było stać debiutantów. Jeszcze przed przerwą Dervisić dołożył drugiego gola. W drugiej połowie kolejne dwa gole dla Hasselandu strzelił Winther, a wynik spotkania z jedenastu metrów ustalił Bellavista.

Teutonia - Bialenia 1:0 (0:0)

Dość niespodziewanie Teutończycy męczyli się z wciąż nieposiadającą selekcjonera Bialenią. Jedyny gol w Trocku padł w 50. minucie meczu, kiedy to Ilha urwał się rywalom i skierował piłkę między nogami Rojka. W całym spotkaniu to Bialeńczycy stworzyli sobie więcej okazji strzeleckich, jednak nie byli wstanie pokonać teutońskiego golkipera.

ceFhA5x0.png

Grupa C

Garapenia - Dreamland 2:2 (0:2)

Dużo emocji dostarczyło kibicom spotkanie na Ludowym Stadionie im. Wielkiego Brata w Sangjang. Do przerwy po golach Lafaya i Dohlera Dreamland prowadził 2:0. Ale po przerwie podrażniona stratą dwóch goli Garapenia wróciła do gry i po trafieniach Stańczka i Dudzika wyrównali. Spotkanie skończyło się podziałem punktów.

Trizondal - Baridas 1:0 (0:0)

Trizondlaczycy wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach. Po bardzo dobrym meczu ekipa z Orientyki pokonała Baridas. Trizondal dominował w meczu, stwarzając sobie aż pięć okazji bramkowych. Baridajczycy oddali w całym meczu tylko jeden celny strzał. Jedyna bramka spotkania padła w 58. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Fusta z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Chapman.

CR5w364W.png

C94KelLZ.jpg

Grupa D

Pięciopolska - Scholandia 3:1 (1:0)

W meczu dwóch jak dotąd najsłabszych drużyn Grupy D pierwsze punkty na imprezie zdobywa Pięcipolska. W 35. minucie postrzale Denmana z 23. metra drużyna z Trizondalu wyszła na prowadzenie. W 65. po strzale głową wyrównał Kraus. Decydujące dla losów spotkania okazały się ostatnie minuty. W 82. minucie Pięciopolanie wyszli ponownie na prowadzenie po główce Lurlinga, a dwie minuty później po strzale z 27 metrów wynik meczu w Sosnowcu ustalił Denman.

Brodria - Sarmacja 0:0

Kibice zgromadzeni na Lunapar ab Anhalt w Jutrze Anhalckim nie doczekali się goli. Po meczu, w którym lekko przeważali Brodryjczycy obie reprezentacje podzieliły się punktami. Dla ekipy z Noradty były to pierwsze stracone punkty na imprezie.

BlttNnJO.png
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Konrad Jakub Arped-Friedman, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
7 242,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Wespucci, Laurẽt Gedeon I, Konrad Jakub Arped-Friedman, Krzysztof Czuguł-Chan, Timan Demollari, GdL, Tomasz Ivo Hugo, Juliette Altrimenti.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Baridas nic się nie stało, bo prowadzenie w grupie nadal jest utrzymane :)
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
Serdecznie dziękuję za tabelki z wynikami.

Informuję ponadto, że ustawiłem specjalną serię wydawniczą w PS.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Nad Czarnymi Kotami... czarne chmury!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Ach... Baridasie jak mogłeś ;( oby w finale nie przegrać ;D
Odpowiedz Permalink
GdL
Sclavinia bez trenera... trudno było spodziewać się fajerwerków, eh. :(
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
No to może niech jakiś wielki Sclavinczyk przejmie drużynę?
Odpowiedz Permalink
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
@Guedes

Jak bez trenera jak z trenerem. Owski odwala dobrą robotę!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Sclavinia dopiero co wróciła na futbolowe salony. Pierwszy sezon po powrocie i od razu mundial bez możliwości transferowania. To nie jest łatwy start.
Odpowiedz Permalink
Ingvar Augustsson v. H. de la Sparasan
Za to Sarmacja widzę hołduje najlepszym tradycjom zero-zeryzmu, antyfutbolu i nudyzmu. Trenera powinni dawno wywieźć na taczce!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Pickford puscil piec goli, Sunderland bedzie musial zmienic bramkarza...
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Baridas do boju! :)
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Michaś: Pickford nie zawinił, gdyby nie on, to by tam było 1:10!
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Teutoński autobus już jedną nogą jest w fazie pucharowej. :) Brawo ja.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Jak zwykle świetna relacja, pogratulować.
Gratulacje także dla Baridasu, Sarmacji i Teutonii. A słowa otuchy w stronę Sclavinii!
Odpowiedz Permalink