Vox Populi IX/2017
Seria wydawnicza: Vox Populi

ju5zB133.png

Już po weekendzie majowym. Baridajczycy z pewnością to czują. No chyba nie wszyscy, być może ktoś na grillu trochę za dużo wypił no ale cóż. Ktoś musi kontynuować informowanie was - Baridajczykow w rzetelny sposób o tym, co dzieje się w Baridasie. Więc bez zbędnego przedłużania zaczynajmy.
tumblr_inline_ng8hu2CXrX1t41htn.jpg
Polityka i biurokracja

Almera poszukuje kasztelana, natomiast niektórzy zadają pytania potencjalnym kandydatom narazie żaden nie odpowiedział.

Zebranie rady Almery nadal trwa. Czy Baridas wprowadzi nowe odznaczenia? Jak na razie czekamy na sygnał od JKW Piotra II Grzegorza, który musiał chwilowo nas opuścić.

W Królestwie Baridasu powołano Regenta. Został nim Jaśnie Wielmożny Markiz Laurencjusz at Atera, regencja spowodowana jest czasową nieaktywnością Wicekróla Baridasu. Najprawdopodobniej między 8 a 10 maja zakończy się regencja.

Na wniosek JW Pisarza Dworu Królewskiego, powołano na stanowiskosekretarza stanu do spraw informacji, osobę Wiernego Obywatela Jihymeda Niezyda.

Czarne chmury zawisły nad Baridasem, w szczególności nad Królewskim Miastem Almerą, do dymisji podał się Kasztelan stolicy kraju północy i południa.

karykatura3.jpg
Życie społeczne

Fryderyk von Hohenzollern zaszczycą nas swoimiprzemyśleniami i zachęca nas do działania swoim artykułem.

Królestwo Baridasu zyskało nowego obywatela w osobie, Wiernego Obywatela Gniewosza Sforskiego, tym samy tendencja wzrostowa w sferze demograficznej Baridasu po raz kolejny wzrosła. To cieszy, ponieważ przyszłością Królestwa są właśnie młodzi stażem Sarmaci i Sarmatki, to oni w przyszłości będą decydować o losach kraju korony, jak i Księstwa Sarmacji.

Z dniem 20 kwietnia 2017 roku w Królewskich Kolejach Baridajskich S.K, pracownicy wraz z ówczesnym Prezesem spółki rozpoczęły strajk, w związku z rzekomy niedotrzymaniem zobowiązań finansowych, oraz z polepszeniem warunków pracy, jak i większej pomocy w związku z częstymi reorganizacjami spółek córek KKB S. K. Strajk spotkał się z dużym zainteresowaniem medialnym, relacje z tych wydarzeń można było poczytać w takich artykułach jak, Strajk Królewskich Kolei Baridajskich S.K, autorstwa sławetnego baroneta Henryka Wespucciego, czy też w Strajku pracowników kolei i zagrożenia gospodarki, autorstwa Sławomira Wikidajło.

Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzonych z okazji obchodów dni kolejnictwa w Almerze. Gorąco zapraszam do zapoznania się z wynikami - - klik

W związku z faktem iż głównym inicjatorem strajku, była osoba prezesa KKB S.K w osobie Henryka bnt. Wespucciego - została ona odwołana z tego stanowiska.

Marszałek Baridasu wydał komunikat o Zobowiązaniach finansowych Królestwa- wiążących się z zaległościami finansowymi, oraz zwrotem poniesionych kosztów przez dygnitarzy dworu królewskiego.

Marszałek Baridasu zaktualizował Rejestr Obywateli Baridasu - ordung muss sein.

Sławetny Baronet Wespucci opuszcza Królestwo Baridasu - jest to smutna wiadomość dla całej wspólnoty. Natomiast w granice Królestwa powracaLambert von Güden, miejmy nadzieję że tym razem zagości u nas na dłużej.

635187637811868484.jpg
Kultura i sport

Sport w Baridasie ma się dobrze, dba o to niestrudzona szlachetna dama Juliette Alatriste, która informuje nas w następujących wątkach mistrzostwa BZPN o Puchar Diuka Altborka, oraz w XVI v-Mundial Wandystan, o kondycji baridajskiej piłki nożnej.

W maju w Królewskim Mieście Almera hucznie świętowano, zorganizowano Toure de Almera - warto zapoznać się z relacją z tego widowiska.

W związku z obchodami 3 - majowymi, w Heroldzie ukazał się szereg narracji w rubryce Baridajskie Ciekawostki Historyczne. Pisarz Królestwa Baridasu przybliża nam historię
Almerskiego Klubu Dżentelmenów, i zabiera nas w podróż do przeszłości, jak i do czasów współczesnych[/uel].

Natomiast w Kocie Gończym Wicehrabia Gauleiter Kakulski przybliża nam historię
Święta Pracy Przymusowej na Awarze!

Prześwietny Hrabia Julian at Ater w Bananie codziennym, informuje nas o wydarzeniach w Republice Południowego Baridasu.

W Parku stołecznym, możemy się zaznajomić z przedrukiem z wandyjskiego czasopisma sportowegoMurawa i Walka, artykułem przedstawiającym relację z losowania z v-mundialu.

Inicjatywy obywatelskie takie jak Północ kontra Południe, czy też pamiętniki baridajskie, cieszą się ciągłą popularnością, zaś aktywność w tych wątkach uległa znaczącej poprawie.

Ogłoszona została zbiórka żywności, kocy oraz wody pitnej dla zniszczonego trzęsieniem ziemi Feru.

Próby odbudowy Baridajskiej Logo Szachowej oraz organizacja turnieju szachowego. Czy uda nam się? sprawdź!
Wiadomość z ostatniej chwili
Susanne Delfina Kierkeller prawdopodobnie powraca do Sarmacji!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus, Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
7 494,00 lt
Ten artykuł lubią: Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Paulus Buddus, Laurẽt Gedeon I, Wojciech Hergemon, Fryderyk von Hohenzollern, Yennefer von Witcher, Guedes de Lima, Susanne Delfina Kierkeller, Julian Fer at Atera, David de Hoenhaim, Henryk Wespucci.
Komentarze
Paulus Buddus
Sercuję z powodu powrotu mej małżonki! Szukać mnie i tak w piwnicy w Els!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wiem ze mi nie wyszło. Mam nadzieję że Fryderyk wróci szybko... Bo dzisiaj go wogule nie widziałem. I żeby zachować ciągłość po prostu bez jego zgody opublikowałem... Mam nadzieję że to ostatni raz..
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Pewne drobne felery są - dlatego też uwaga techniczna artykuł w ciągu jakiegoś czasu od wydania można edytować i warto wtedy literówki, złe spacje, braki enterów itd. popoprawiać.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wiem że można, tylko w życiu są takie sytuacje że te kilka godzin nie wystarcza.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Wierny Obywatelu Niezyd, postąpiliście słusznie, wykazaliście się odwagą, odpowiedzialnością, oraz gotowością do działanie. Więc primo moja zgoda do niczego nie jest potrzebna :)
Odpowiedz Permalink
Susanne Delfina Kierkeller
Stare odchodzi, nowe nadciąga - widzę, że zmiany w Heroldzie (i słusznie, zwiałam), nowa redakcja, nowa linia korekty...
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Życzę kolejnych tak ciekawych zestawień wieści z Królestwa Baridasu :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Wespucci
Sercuję, ponieważ: jakimś cudem dzięki sercnięciu tegoż oto artykułu będę mógł "pracować" społecznie, czyste lenistwo.

Sercuję też dlatego, aby zachęcić WO Niezyda do dalszej pracy. Co prawda lekkie niedoróbki nazwijmy to, są. Niestety, ale nawet Niemcy nie są zawsze perfekcyjny, więc się nie czepiam. Ale przypominam że można podejrzeć art. przed publikacją :P

Muszę jednak zaznaczyć że WO powinien częściej nas zaskakiwać (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Co do tego numeru i jego obiektywności (a raczej jej braku) mam pewne zastrzeżenia, ale cóż. Jakoś to przeżyję.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.