Herold, Julian Fer at Atera, 04.05.2017 r. o 10:33
Banan codzienny

ZKbL039U.png
KeA6nmJo.png
La Libertad de Banano (Niech żyje bananowa wolność) z tym hasłem w związku z jutrzejszymi obchodami Święta Królewskiego Miasta Almera przekazuję kolejny transport świeżo zebranych bananów. Jak już poprzednio pisałem w Republice Południowego Baridasu w bieżących miesiącach jest pora największego urodzaju.

Niestety jak już wcześniej zauważył Jego Królewska Mość Tomasz Ivo Hugo , a później i ja sam odkryłem to okazuje się, ze skiryjskie trole podmieniają sadzonki i niedługo zaleją nas same podróbki, a o prawdziwego banana może być ciężko.

L415QG8D.png
foto. z lewej podróbka znaleziona przez JKM, a z prawej moja.

Podróbki bananów źle działają na niektóre z małp, które zaczynają mieć objawy mięsożerców. Ciężko w to uwierzyć, dlatego i ja na początku też miałem wątpliwości. Niestety gdy na własne oczy zobaczyłem to zdjęcie, które zamieszczę poniżej jako dowód dla podobnych do mnie niedowiarków, początkowo byłem w szoku. Po zbadaniu sprawy oraz relacji kilku świadków, którzy widzieli jak małpy zamiast bananów żywią się też podróbkami muszę potwierdzić, że to sprawa obcych rebeliantów, którzy działają jak "piąta kolumna" na tyłach i wśród niczego nie spodziewających sie mieszkańców Republiki Południowego Baridasu.

Hib3Z5Om.jpg

Gdy tylko dowiedziałem się, że planowany jest strajk Królewskich Kolei Baridajskich S.K postanowiłem cały transport zapakować ma ciężarówki i ruszyć by zdążyć z transportem na czas.

Ku mojemu zdziwieniu po opuszczeniu granic Republiki Południowego Baridasu otrzymałem od kierowcy MMS-a z fotką ciężarówki przedzierającej się przez zaśnieżoną część Królestwa Baridasu. Dotarło do mnie, że jednak cały konwój nie zdąży na czas jadąc na letnich oponach, które ledwo co zostały zmienione.

20LxAhJy.png

Transporty bananów kierowane są do niżej wymienionych miast, wioski i na tereny lenne gdzie nastąpi ich podział dla mieszkańców, bo banan codzienny jest zajebisty i nie może go zabraknąć w całym Baridasie.

 • Almery,
 • Cracoffi,
 • Slipyjowa,
 • hrabstwa Altbork,
 • hrabstwa Zollern,
 • hrabstwa Sierpc,
 • hrabstwa Awara Południowa - ze względu na odległość mogą wystąpić opóźnienia w dostawie,
 • hrabstwa Kalisz,
 • hrabstwa Dahrim,
 • hrabstwa Gidena,
 • hrabstwa Eislear w Árnovike - ze względu na odległość mogą wystąpić opóźnienia w dostawie,
 • hrabstwa Markona,
 • hrabstwa Kruczy Port (Rafadarvike),
 • baronii Ville de L'amour,
 • i hrabstwa Ravenspel,


PS: komunikat z ostatniej chwili. Poszukiwane są dwie istoty z gatunku człekokształtnych wskazane na zdjęciach, które zostają zamieszczone poniżej. Wymienieni są oskarżeni o znaczne uszczuplenie zapasów białego proszku w czasie gdy oddziały LMR użyte były do załadunku bananów. Ktokolwiek wie gdzie przebywają wskazani proszony jest o wskazanie ich miejsca pobytu.

Osoba, która przyczyni się do ujęcia sprawców i opisze wskazane miejsce w komentarzach otrzyma nagrodę w wysokości 5000 libertów. Nagroda płatna zaraz po ujęciu sprawców.

ukI4Uw0z.png


(-) Julian hr. Fer at Atera

Kierownik Transportu z CdB

footer.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
5 217,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I, Yennefer von Witcher, Timan Demollari, Gniewosz Sforski, David de Hoenhaim, Guedes de Lima, Henryk Wespucci.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Fajnie poskładane. Swoją drogą to bardzo jestem ciekaw ile tego proszku nam ubyło. Zbliża się Święto Baridasu i nie chciał bym by czegoś zabrakło :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Świetnie! W końcu jakieś wieść z Republiki Południowego Baridasu,
oby w przyszłości było ich jak najwięcej.
Odpowiedz Permalink
Bartek Staniszczak
Ten po lewej siedział wczoraj obok mnie na fotelu u fryzjera w mieście FER... robił trwałą ondulację na irokezie.
Permalink
Julian Fer at Atera
Dziękuję za informację. W Ferze mam jeszcze kilku znajomych i może uda się interwencja przechwycenia tego cwaniaka co wszystkim wytyka język ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Banan wszyscy, ave banan, tylko banan :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
Ten po lewej siedział wczoraj obok mnie na fotelu u fryzjera w mieście FER... robił trwałą ondulację na irokezie.
Sprawca został ujęty, a nagroda wypłacona :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.