Leszek de Ruth
Komentarze
Żart-kandydaturę rozumiem, masowy tabulator w teksie przełknę. Ale tego rotatora nie wybaczę. Rectum.
Być może napisałem coś niezbyt precyzyjnie. Mnie nie chodziło o to, że przewagę mają Ci, którzy są założycielami klubów. Miałem jedynie ma myśli to, co napisał Vanderlei - w nowej drużynie można olewać wyniki, bo trzeba się skupić na rozwoju, żeby wyniki przyszły z czasem. Panowanie nad budową i rozwojem teamu jest po prostu łatwiejsze gdy założy się nowy team, niż gdy się przejmuje istniejący, dlatego też w czołówce są starzy wyjadacze, którzy poeksperymentowali i się nauczyli silnika. Nie widzę tu żadnych romantycznych wizji.
Ja do argumentów Christoszy dodam jedną rzecz - nie tylko staż trenera w danym zespole zdaje się mieć znaczenie, ale też to, czy trener klub założył czy przejął. W ciągu 30 sezonów SLP tylko raz zdarzyło się, że mistrzostwo zdobył trener, który nie był założycielem klubu - to byłem ja. Wziąłem wtedy Słoniki, samograja, wystarczyło utrzymać formę i były dwa podia w dwa sezony. Ale znać rytm drużyny, strategie rozwoju, opracować jakiś plan - tego się na gotowcu nie da nauczyć, to trzeba sobie wypracować od podstawy, czyli od zespołu składającego się z trzydziestolatków mających po 4 cegły skilla, bo tak system wylosował. Dlatego też widzę przyszłość dla drużyn takich jak FC Bullace - może nie za sezon, może nie za dwa, ale wskoczą kiedyś na poziom ekstraklasowy na dłużej niż jedną rundę.
@Gauleiter trzeba było nie wygrywać ze Slonikami, teraz nie ma co narzekać.
Piękny mural!
@Jihymed o kurczaki. Ostatnio byłem w almerskim zoo kilka lat temu...
@KonradFriedman człowiek jest łysy bo bierze chemię na raka, a ludzie i tak powiedzą że łysy z brazzers.
Odpisałem, chociaż ze zdrowiem to się wydawało mieć mało wspólnego. Raczej jak spis ludności, ale spoko :)
@RemigiuszL jeśli coś będzie, to tylko dla ekstraklasy. Niestety jest to turboczasochlonne.
@rybczak nie jest to możliwe akurat, bo sam gram w SLP od 11. sezonu, z przerwami oczywiście. Ale żarcik dobry :P
@Hugo To trochę na chybił-trafił. Dostałem składy tylko od kilku osób, więc resztę musiałem sztukować, no i niestety wychodzą takie rzeczy. To takie ćwiczenie we wchodzeniu w cudze buty :)
Tak w ogóle to trzeba zorganizować w końcu jakiś meczyk na żywo. Zrobić zjazd i haratnąć.
@Michaelus O, to kiedyś były jakieś stroje? Chętnie się dowiem więcej.
@Gauleiter o tak poważnie, nie wiem skąd ten Matejko, pewnie się przekleił z Koni :D
@Gauleiter Czekałem kto pierwszy się odezwie z reklamacjami :D
@MaHi Już rozumiem o co chodzi, nie jarzę już o tej godzinie tak dobrze :D
Ale jak? Że z Google Dysku znikają pliki? :D
Za fotomontaż z obrazem TIH należy się artykuł na medal.
@Michaelus Pisz w takim tempie jak możesz, wszystko ładnie wydamy gdy uznasz, że już koniec serii :)
@Michaelus na stronie SKOL. Jak już wszystko związane z SLP tam magazynuję, to chyba się nie obrazisz, jeśli wrzucę i to? :) Tylko myślę, że już po tym jak opublikujesz całą serię, to można to zebrać w ładnym pdfie, te teksty na to zasługują.
Fotka boska <3 no i Art też, trzeba będzie te teksty magazynowac w jeszcze jednym miejscu :)
@christosza wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć.
Konie, Telewizorki, Krasnoludy i Republikanie w mojej części drabinki. To tyle z pucharowej zabawy.
@christosza Gronostaj! <3 jednak debaty profesorów nie poszły w las :D