Leszek de Ruth
Komentarze
Co tam się dziej w tych suderlandach...
No, no, no, już dawno nikt nie sięgał aż tak daleko wstecz, zagłębiając się w historię Księstwa. Piękna praca!
Wszystko ładnie, pięknie, ale pora na konkrety: czy po meczach będzie wymiana koszulek i czy na stadionie Strong Ladies jest jeden prysznic dla gospodarzy i gości?
Należy też pamiętać, że znalazły się grupy antagonizujące, które na Placu Ofiar Heteroseksualizmu w Gennosse-Wanda-Stadt niosły bambusowe pochodnie i głosiły antyzygotyczne hasła.
@SantiVilarte właśnie tak - cokolwiek, byle na sarmackim serwerze. Może być to dalej wordpress, może być coś innego, ale na sarmackim serwerze. Tak podpowiada doświadczenie i praca Orjona to potwierdza - to co jest poza sarmackim serwerem, jest bardzo narażone na znikanie.
Przeczytałem artykuł raz jeszcze i mnie coś olśniło - Muzeum podlinkowane w artykule jest na zewnętrznym serwerze! Trzeba to natychmiast zmienić, póki są ludzi odpowiedzialni za Muzeum :) Ja się chętnie zaangażuje, bo znikające strony, pamięć umierająca wraz z odejściem dawnych mieszkańców i inne elementy historii, które zaginęły, leżą mi na v-sercu. Czy mogę liczyć na pomoc oblatanych w temacie (@Orjon) i aktywnych liderów Hasselandu (@JanuszekvHP, @GFvH, @SantiVilarte)?
@Orjon problem z tym narzędziem jest taki, że trzeba wiedzieć czego szukać :( znalazbys choćby połowę rzeczy z GvT, gdybyś nie wiedział o ich istnieniu, a gdyby były poza serwerem KS? Bo zapewne takie rzeczy są, tylko weź znajdź...
Obecność Krokodylków i FC Czarnolas w półfinale cieszy, choć wolalbym, żeby spotkały się dopiero w finale.
@JulianF Pełne ręce roboty tu mamy, nikt nawet nie pomyślał, żeby sprawdzić. Dzięki! :)
@kaxiu jak na razie, mimo prób nie tylko ministerialnych, istnieje trudność w odnalezieniu odpowiedniej częstotliwości, by uzyskać stabilny kontakt z Poważanym Kawalerem.
Rzuciłem okiem w Xpert11 na V-Mundial i w półfinale Teutonia gra ze Sclavinią - zwycięzca Ligi Mikronacyjnej kontra rewelacja turnieju (0 porażek w grupie, 0 straconych bramek, 22 strzelone, ćwierćfinał z Gnomią pyknięty na lajcie nawet bez jednego strzału rywala). Będzie kozacki mecz, można chyba mówić o przedwczesnym finale.

Czy jest szansa, żeby nagrać tę symulację meczu, którą można w Xpert11 obejrzeć?
Gratulacje Heniu, dzięki Tobie kolejna sarmacka reprezentacja przejmuje prymat w wirtualnym futbolu :)
@demollari nie znałem tej historii, cudna <3 Chyba pomyślę o stworzeniu na stronie SKOL sekcji poświęconej takim historyjkom.
Co dwie relacje, to nie jedna. Moja to zaledwie słuchanie sąsiada przez ścianę (albo dokładniej - próba podsłuchania sąsiada z 3. piętra, podczas gdy po omacku błądzi się w piwnicy), więc dobrze jest przeczytać tekst kogoś z wewnątrz :)
@demollari @leszcz heh, no to wszedłem w paradę, wybaczcie :) W ramach zadośćuczynienia napiszę ten tekst o top 5 niższych lig.
@ZdrajcaNarodu na pewno do mnie ten komentarz? Ja gdzieś pisałem o nieświadomości?
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem użytym w artykule, że coś wydarzyło się "nie do końca z winy". Jeśli Poważany Kawaler von Sarm usunął te wątki, to jest bezpośrednim sprawcą, wina usunięcia leży po jego stronie. Od razu zaznaczę, że mówię tu o winie w rozumieniu potocznym, nie zaś w rozumieniu prawnym, co pewnie zostałoby mi wytknięte przez osoby lepiej znające się na tych sprawach.

Nie zmienia to faktu, że częściową odpowiedzialnością, abstrahując od przepisów prawa, można obarczyć więcej osób, niż tylko Poważanego Kawalera. O ile ten artykuł wydaje mi się napisany nieco nad wyraz, trochę burza w szklance wody, o tyle po dzisiejszych dyskusjach na Discordzie i chwili otrzeźwienia myślę, że winni jesteśmy wszyscy (no, prawie, każdy chyba wie czy chodzi o jego czy ją). Ogólna atmosfera wokół Poważanego Kawalera mogła przyczynić się do nieprzemyślenia potencjalnych konsekwencji nadania mu uprawnień, jako osobie niedoświadczonej. Moje kliknięcia w klawiaturę również należy tu wliczyć.

Nie chcę też jednak nikogo oskarżać, bo jednak każdy z nas wie jak to jest - nikomu się nie chce zajmować nowymi mieszkańcami, którzy stawiają opór. Szkoda nam czasu. Trzeba więc wyciągnąć wnioski, stworzyć jakąś "przestrzeń", gdzie taki mieszkaniec może sobie działać tak jak mu się podoba, ale gdzie nie zrobi szkody.

Za JKW Wojciechem Hergemonem wyrażam wiarę, że Kawaler von Sarm też wyciągnie wnioski i będzie po prostu lepszym Sarmatą. Bo tak jak wiele osób było zirytowanych jego zachowaniem, tak wydaje mi się, że nikt nie odmówi Kawalerowi potencjału.

No, dość tej pompy, generalnie to trzeba przemyśleć jak ta lipa wynikła i unikać na przyszłość. A pomyśleć, że po 17 latach już coś wiemy o zarządzaniu ludnością i uprawnieniami...
@Bocian Raczej wątpię - na Micropedię trudno trafić, jeśli nie jest się już w mikronacjach. Jest na Wikipedii wpis o wirtualnych państwach, jest w nim mowa o Sarmacji, więc całkiem możliwe, że stąd Filip do nas trafił. Zresztą, będę wkrótce robił ankietę poruszającą również ten temat.
Mnie zaciekawił fragment o Wikipedii - czy możesz rozwinąć? Jak trafiłeś na mikronacje na Wikipedii? Jak trafiłeś do Sarmacji? Pytam, bo obecnie badam skąd przybywają do nas nowi mieszkańcy, czego potrzebują i jak ich zatrzymać na dłużej.
@LudwikTommo no cóż, Ekstraklasa ma jednak swój priorytet :) Myślę, że z niższych lig można np. wybrać Top 5 najciekawszych zespołów. Już teraz mogę wskazać ze 3:
  1. Dyskobolia Czarnolas - pierwszy mistrz SLP (jeszcze pod nazwą KS Wandea), a teraz kiedy bym nie sprawdził, to jest ostatnia w tabeli najniższej ligi. Najgorszy klub piłkarski w Sarmacji, ale w pozytywnym, dumnym sensie, coś jak LZS Chrząstawa
  2. Słoniki - a bo tak! Najwięcej tytułów mistrzowskich, więc nawet jeśli wieje od nich nudą w ch**, to trzeba napisać. Trochę taki nasz Nottingham Forest
  3. Kumkwaty Wałbrzych - dobry trener, rozwijający się skład, pozytywna drużyna. Kto wie, czy w ciągu 3-4 sezonów z czwórki Krasnoludy-Hrabia-Czarnolas-Synowie nie zrobi się piątka ;)
W przypadku Synów chyba nieco przegiąłem, w końcu przedsezonowe prognozy mówiły o potrzebie odmłodzenia składu i nienastawianiu się na wysokie loty, niemniej lokata w strefie spadkowej to zaskoczenie i powód do zmartwień. Szkoda byłoby, gdyby Synowie spadli, bo na dłuższy czas może to skomplikować renowację drużyny - w końcu to wiąże się ze słabym wynikami, a one zawsze przeszkadzają w osiągnięciu dobrej wartości rozwojowej kopaczy.
@Hugo trzeba to sprawdzić na jakimś zjeździe ;)
@piwniczak aż mi się przypomniało czyszczenie książęcego gronostaja, piękne wspomnienia <3
W ogóle, jakby ktoś był ciekawy, na stronie Strzelnicy Ferskiej są gierki, które tam są w paczkach zip - wszystko powinno w miarę dobrze działać, chociaż nikt tego nie ruszał i nie sprawdzał od dawna, pewnie od ponad dekady :D
@PiotrdeZaym WKW, ta strona Flotylli jest o wiele starsza niż Przepad, a ten niedługo będzie obchodził swoje dziesięciolecie. Myślę, że od tamtej pory Flotylla jednak szarpnęła się na poszerzenie floty podwodnej, nawet bez udziału któregokolwiek Sarmaty ;)
Wyścigi łódzi podwodnych <3
Oddech Feniksa, dobry drin. Przepis pokrótce taki: jedna miarka spirytusu, kostka lodu, dopełnić szklankę spirytusem i popalić. Bez podpalenia piją tylko Teutończycy i uczniowie pierwszych klas podstawówki.
Cóż to za testy?