Mateusz Wilhelm
Komentarze
Kurcze, z tym rozczarowaniem roku to dwie opcje dwie z opcji byly naprawdę trudne do wybrania xD
muszę się koniecznie zapisać na kolejną edycje.
@Prokrustes coś w tym jest ... niestety, o ile rzecz jasna, dla Teutonii wyjście z KS było czymś dobrym i oczekiwanym (przynajmniej przez Teutończyków) o tyle Slavinia i Baridas rzuciły sie na bardzo głęboką wodę. Patrząc jednak z drugiej strony, sama Teutonia mogłaby jako samodzielne państwo nie dać rady sie utrzymać. Sam także zachęcałem aby, jeżeli już odłączać sie od Sarmacji to w towarzystwie innych, a także aby namówić do tego KD z uwagi na ich narracyjny prestiż (najstarszego państwa wirtualnego). Nie mówię oczywiście, że to mój pomysł był, bo myślę (wierzę w to), że sam pomysł i zalążki organizacji unii tych państw zaczęły się przed zaproszeniem mnie do wspólnych rozmów nie mniej jednak w tamtym czasie zdawało sie to być logicznym rozwiązaniem. Sam z resztą byłbym tam do dzisiaj, gdyby UNP była tym czym miała być (na etapie planowania) oraz gdyby najbliżsi mieli do siebie więcej zaufania zamiast zakładać z góry błędy, pomyłki czy niekompetencje. Pierwszym etapem istnienia UNP była usilna obrona swoich racji, zwłaszcza w Sarmacji. Z tego co WH piszę, wiele się nie zmieniło. Możni tego tworu w dalszym ciągu zajmują sie kwestiami nieistotnymi, wiele kwestii rozwiązują "na szybko", niedokładnie i nieprzemyślanie (czytaj: sam traktat, został podpisany pomimo, iż załącznik o którym była mowa nie istniał bo autor miał realioze/niechęć/focha *niepotrzebne skreślić). No i w końcu, ogromna potrzeba atencji ze strony UNP skłaniająca do pisania w kraju, z którego sie odeszło (bo było źle, a ludzie byli podli). Życzę Teutonii jak najlepiej, aby nie podzieliła losów KNT, nie mniej nie widzę szans dla UNP w takiej formie, w jakiej jest aktualnie i KD nie jest temu winne (choć jak widzę powoli wszystko się na to państwo zwala - jak niegdyś na KS)
Niestety, jest tak jak WH pisze. Zamiast zajmowaćsie kwestiami ważnymi to aktualne wladze UNP zajmuja się wszystkim innym. Wcześniej bylo to tłumaczenie i obrona swoich racji w KS A teraz ot po prostu pierdolami. Przykre, ale jak tak dalej pójdzie to ... ach nie będę wieszczyć wszak teutonia to jednak moj kraj macierzysty.
Choc nie raz się różniliśmy z WH to darzę go coraz wieksza sympatia. Fakt, że teraz głośno mowi to, co ja mówiłem pokątnie kilka tygodni wczesniej tylko umacnia mnie w tym przekonaniu. UNP nic nie zmienilo, stalo sie jedynie Sarmacja pod inna nazwą...
hmm, ostatnio oglądałem jakiś program o Korei Północnej, tam też zarzucano imperialistycznym USA wszystkie popełniane błędy ...
"Wyraźnie zaspana Posłanka JCMości Joanny Izabeli po zakończeniu ceremonii prosi o chwilę atencji, chyba przegapiła odpowiedni moment na złożenie życzeń:" to chyba nie było potrzebne, tym bardziej, że sama zainteresowana wytłumaczyła się pewnym problemem w realu ;|
taktyczny komentarz do wygenerowania tantiemy :)
Zastanawiam się czy aby rozmowy nie powinny odbywać się z faktycznym władcą dawnych krajów Stowarzyszonych. Nie jestem przekonany czy Ludwik na tak wiele do gadania. Ale to tylko moje subiektywne odczucie
Na szczęście nie
z delikatną ciekawością obserwuję wątek spraw zagranicznych oraz tego jak obie strony tego "konfliktu" wybrną z zaistniałej sytuacji. Życzę powodzenia, zdecydowanie dużo powodzenia.
ale żeby z gazety teutońskiej ...
Przynajmniej ja to tak widzę
Cytuję:
Listopad 2020 Teutonia rozwija się w ramach Unii Niepodległych Państw. Jest wiodącym liderem aktywności i pod śmiałym przewodnictwem Joanny Izabeli, Mateusza Wilhelma oraz Andrzeja Fryderyka śmiało kroczy w kierunku powrotu do idei III Cesarstwa Teutonii

No bez przesady... mnie proszę w to nie mieszać... ja do zarządzania teutonia się nie mieszałem... tam wszystko i tak jest w jednych rękach... proszę o korektę...
@KrzysztofHans ale wiesz, że to nie Dreamland zaproponował unie, a unia została zaproponowana Dreamlandowi :)
Widoki nasze, marne są
I dola przesądzona
Rozdzieram oto szatę swą
Chłopaki, jest już po nas!
A jeden z synów, zresztą cham
Rzekł: "Taką tacie radę dam"
Róbmy swoje!
Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje!
Póki jeszcze ciut się chcę
@defloriusz ty naprawdę jesteś tak ślepy czy głupi ? - odejście KT, KB i KScl przypisujesz wyłącznie Andrzejowi ... meh... nie tak Ciebie wspominałem - zwłaszcza z lat 2007-2009
Szkoda, że trzeba było tak dużego wstrząsu, żeby zacząć działać w tym kierunku :|
ano... kasowanie wszystkiego co popadnie związanego z np. Baridasem - objaw naprawdę ciekawej postawy... wiele to mówi o przyszłej współpracy
No oczywiście, knucie w ukryciu przeciwko k. stowarzyszonym to jak najbardziej sprawa honoru i godności - swoją drogą już wiem jaki prezentujesz poziom tychże ;)
chłopie weź stoperan i zrób sobie urlop na kilka dni
Wyczuwam głębokie przesłanie... którego jednak nie potrafie rozszyfrować
Za dużo alkoholu...
Decyzje niektórych Sarmatów bywają inspirujące:) pozdrowienia dla Brunona
Spodziewalem się takich wyników ..