Janusz Zabieraj
Komentarze
@Antoni Może granty dla naukowców, uczelni? :)
Jak Czcigodny Baron chce wspierać sarmacką naukę?
Trochę jak Stonoga albo Konon.
@GuedesDeLima Dziękuję i zachęcam do oddania głosu!
@Zombiakov Stoję na stanowisku, że ukończenie takiej szkoły i uzyskanie dyplomu poprzedzone króciutkim i łatwym quizem nie stanowi wymagania, które będzie odpychało obywateli. Może odpychać takich "lotników", ale to chyba żadna strata. Trzeba iść w jakość, a nie ilość mieszkańców.

Absolutnie szkoły niższe nie muszą być afiliowane przy wyższych. Mogą, ale nie muszą. Jestem ogromnym zwolennikiem wolności sarmackiej nauki także w tym zakresie.

Prefektura Generalna i tak jest. Jeżeli jest szansa ją nieco uatrakcyjnych (przynajmniej w moich oczach jest to uatrakcyjnienie), to czemu nie spróbować? Oczywiście faktem jest, że KSZ mają potencjał i nie wolno go zmarnować.
Podoba mi się pomysł utworzenia dwuizbowego parlamentu, ale trzeba dobrze go przemyśleć, żeby wszystko wypaliło.
@leszcz Ale bez obrażania proszę. Nie warto być uszczypliwym.
Fajnie się kandydat przedstawił, ale programu trochę mało...
Prócz pomysłem z habilitacją - super. Będę głosował, liczę, że zobaczymy się razem w Sejmie. ;)
@BrunonKrasnodebski Pozostałe postulaty są ok, aczkolwiek zdaje się, że obecna ustawa i tak pozostawia wyłącznie Księciowi możliwość nadawania stopni naukowych. Habilitacji sprzeciwiam się, ponieważ uważam, że może zniechęcać potencjalnych chętnych do zabawy w sferze nauki. Za dużo wysiłku, który trzeba włożyć, zniechęca. Tak samo jestem przeciwny habilitacji w realu. Uważam, że doktor w pełni zasługuje na bycie samodzielnym pracownikiem naukowym. A profesura to ukoronowanie dokonań. Na AN różnicę doktorów poprzez stanowiska: docent i profesor nadzwyczajny. To według mnie wystarczy.
@AJPiastowski
Cytuję:
[...] dziś mamy wszystko podane na tacy, staliśmy się zbyt wygodni, nie potrafimy sobie narzucić takich oczekiwań, o które trzeba powalczyć.
Święta prawda.
Choć, i mówię tu jako politolog (neksjalizm to łączenie dyscyplin), w Rotrii jest to niemożliwe, gdyż wokół Patriarchy zawsze gromadzi się wierna grupa trzymająca władzę, która obejmuje najważniejsze urzędy i uniemożliwia takie zmiany. W gruncie rzeczy to nic złego, ponieważ gwarantuje stabilizację w kraju. Pytanie tylko, czy pozwala na rozwój...
@BrunonKrasnodebski Dopóki nie zostałby usunięty przez Inkwizycję, byłby legalną głową państwa.
Brawo Panie Profesorze, świetna robota. Jestem dumny, że pracuje Pan w AN.
@AF Dziękuję serdecznie, cieszę się, że moja idea uniwersalnej i (w miarę) aktywnej instytucji nauki w Księstwie chwyciła. Oby tak dalej. :)
@BrunonKrasnodebski Dawno nie zaglądałem na forum Republiki Bialeńskiej, ponieważ jestem księdzem rotryjskim, a na linii PKR-RB jest konflikt. Z tego co pamiętam borykali się z problemami nieaktywności.
@BrunonKrasnodebski Jest to organizacja pozarządowa zrzeszająca kilka uczelni mikroświatowych celem wzajemnej współpracy. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż uniwersytet międzynarodowy.
@BrunonKrasnodebski Słyszał Pan o Lidze Bluszczowej? Założycielem jest Uniwersytet Bialeński.
Proponuję, aby Akademia Neksjalistyczna stała się takim uniwersytetem. To mój zamiar od samego początku, gdyż neksjalizm to wszystkologia stosowana. Łączy wszelkie nauki. W ramach AN każdy od magistra po profesora może wykładać. A jak nie ma magistra, to może szybko go zdobyć i rozpocząć swoją karierę.
@AJPiastowski Trudno się dziwić. Poezja moja nielekka, często depresyjna, chaotyczna, oniryczna i nieskładna. Ale tak mi w duszy gra i lubię się tym z Wami dzielić. :)
@FelixPolon Nazwa tomu wynika z faktu, że w Państwie Kościelnym Rotria sprawuję funkcję proboszcza parafii pw. św. Marka w Wenecji. Stąd też urzęduje często w tym pięknym mieście i spędzam lato. :)
@AlexanderRose Dziękuję za pozytywne słowa. Oczywiście. Wstępnie planuję wydawać tomiki co trzy miesiące. Następny ukaże się we wrześniu. ;) Oczywiście pojedyncze utwory z niego zagoszczą w serii Kącik poetycki w PZC.
Już naprawiłem - przepraszam Państwa bardzo.

Poprawny link
@leszcz Poprawiłem i bardzo dziękuję. :)
@Michal Dokładnie taka była moja intencja. Trochę nie pomyślałem - obiecuję poprawę na przyszłość.
Dziękuję wszystkim za wypełnienie i za poświęcenie prawie kwadransa. :) Rzeczywiście, pytań jest sporo. Ja też go wypełnię raz jeszcze, choć pamiętam, że bodajże dwa lata temu się z nim zetknąłem i zdradzę ciekawostkę, że w mojej rodzinie były totalnie różne osobowości. Ale bardzo, bardzo wyniki zgadzały się z tym, jak ktoś jest postrzegany i jak siebie sam postrzega.