Santiago Vilarte von Hippogriff
Komentarze
@leszcz Tutaj mamy prowincje aktywne, które chyba chcą podlegać prawu centralnemu tylko wtedy, gdy to uznają za słuszne. Traktaty dają nowe, potężne przywileje, za którymi nie idą w parze obowiązki
@kaxiu Przeczytałem i stwierdziłem, że puszczę dotację, chyba pierwszy raz odkąd tu jestem
@anglov na pewno to zabezpieczymy, dopóki w ogóle sprawa ze stroną Hasselandu się wlecze, to będę magazynował i zbierał takie teksty, oczywiście za zgodą twórców, żeby docelowo utworzyć jeden zbiór hasselandzkich tekstów literackich i naukowych.

A swoją drogą, ten system przypisów nie jest zbyt popularny ;)
Wpadłem za późno, żeby uczestniczyć w całej dyskusji, ale wypowiem się tylko w imieniu Hasselandu: szanuję za ogrom pomysłów, które mogą odmienić nam Vienbien, ale na obszarze czyli na podforum KH proszę @crismenego abyś nie promował kryptowalut. Wszelkie inne pomysły mile widziane, natomiast stworzenie takiej kryptowaluty/tokenu nakładałoby spore ryzyko na resztę uczestników zabawy, tym bardziej, że tak mało w sumie wiemy o sobie. Resztę już tu powiedziano.
"Razuri zwalnia"

Panie, nie obrażaj mnie Pan na moim własnym ekranie ;D Razuri i Hasseland nigdy nie zwalniają ;D
Prefektura dobrze wypełnia swoje obowiązki, więc jeżeli już, to możnaby założyć organizację szukającą luk w przepisach prawa
Sarmacja jest półżywa, więc ocaleje
W razie gdyby miał z tego powstać pierścień, znajdziemy w Hasselandzie taki wulkan, do którego da się go wrzucić
To stąd mogły wynikać te wczorajsze nerwowe ruchy niezidentyfikowanych jednostek GH. Ale spoko, 1 regiment ma parę armat 6-calówek, gdyby ta asteroida zbliżała się do KS, to pójdzie w kawałki
Właściwie Vienbien jest wicekrólestwem, a prowincją jest cały Hasseland:

"Królestwo Hasselandu obejmuje:
(...)
2. terytoria zamorskie, a w szczególności Wicekrólestwo Vienbien ze stolicą w Vienbien i Wicekrólestwo Cyberii ze stolicą w Valtarii."

może to wprowadzać w błąd, że dla Vienbien nie powołuje się wicekróla ale LN...tak wynikło z najnowszej historii tej wyspy, która nie miała stałego gospodarza - więc i chętnych nie powoływano od razu na LN, żeby były to takie "dwa szczeble kariery"
Zaśpiewałby to jak psalm, z dorzutką refrenu

GDY BRAK POMYSŁÓW
SERC NIE ZATRWAŻAJCIE

ale wtedy cofnęliby imprimatur który na pewno ta ballada uzyskała
Dlaczego człowiek w agonii dogorywa?

Problem zasadniczy jest taki, że chcąc dogorywać, a nie od razu umrzeć, trudno to uczynić bez agonii. Różni eksperci próbowali znaleźć jakieś wyjście ale zakończyło się na dyskusji i temat umarł.
@kaxiu Gospodarka stymulowana altruistycznie
Aby autor nie poniósł z tego tytułu nieuzasadnionego uszczerbku, oświadczam że pieniądze z podwyżki mojej pensji poselskiej za maj zostaną przekazane na OBT :)
@LudwikTommo a tego sam nie wiedziałem :P
Jest w tym potencjał, bo tak możemy ominąć brak wśród nas grafika z wystarczającą ilością wolnego czasu. Można pokusić się o stworzenie planu Vienbien
Jak wspomniałem - dzisiaj mianowałem Autora nowym LN Vienbien :)
Mam nadzieję, że Autor trwale zwiąże się z Vienbien i znajdzie tam swoje miejsce. Uderzę na pw:)
Tak sobie myślę a propo mundialu, co mogłoby pomóc:
-lepsza oprawa przed imprezą (gdzie w ogóle nowi mają szukać tego mundialu na x11?),
-wprowadzenie eliminacji i mniejsza liczba uczestników,
-mniejsza częstotliwość rozgrywek - pełna zgoda,
-jakiś wpływ mieszkańców na reprezentację swojego kraju- przyznam, że ja np. nie wiem w ogóle, kto prowadzi reprezentację KH, jak i skąd są do niej wybierani piłkarze, obserwuję tylko wyniki.
majówka sprzyja wielkim kodyfikacjom
@Ola ale mówisz w kontekście mikronacji czy szerszym? W Sarmacji jest to w porządku stąd, że tantiemy są dobrowolne. Praktycznie wszystkie wytwory kultury możesz tu mieć za darmo. Jeśli chodzi o tamowanie twórczości, to :
-tantiemy same w sobie nie są jakimś oszałamiającym źródłem zarobków, zwł. w porównaniu z tym PPS,
-jesteśmy tu w końcu z innych powodów niż materialne.
Także głównym "demotywatorem" do tworzenia czegoś nowego może być właśnie wspomniany Program Pracy Społecznej. Klikanie, które nie tworzy żadnej wartości dodanej, a przynosi nieproporcjonalnie duże zarobki.
Widoki godne imienia Gryfów ;D
@kaxiu ale jak się oddaje, to nie oznacza, że przerzucamy się z powrotem na kartkę i długopis...

Z tego, co wiem od królowej, Teutonia nie pobiera podatków ani nie wypłaca jako takich pensji urzędowych. Szczegółów nie znam, domyślam się, że w jej prawodawstwie to nieco inaczej wygląda. Ale tak jak mówię - pewną reformą może być obniżka podatków, ale jednocześnie uzależnienie zdobycia libertów od jakiegoś twórczego wysiłku. Postaram się napisać o tym artykuł
@kaxiu "nie najlepiej o Radzie Ministrów świadczy to, że bronicie status quo argumentem, że "wtedy członkowie Rządu będą oszukiwać"
nasza kadencja nie trwa wiecznie, a niestety nie jestem jasnowidzem i nie wiem, kto przyjdzie po nas i co będzie robił ;)

"starczy wprowadzić stałą politykę emisyjną lub nałożyć obowiązek informowania o emisji z wyprzedzeniem."
w teorii słusznie. W praktyce - jeden rząd to wprowadzi, inny zniesie, a Sejm to zaakceptuje bez wgłębiania się w szczegóły, co aż nadto było widoczne na przykładzie wspomnianego podniesienia do 2,5%.

"Od zawsze opowiadałem się za likwidacją podatku od posiadanych środków,"
Nie - mam na myśli żądanie uchylenia WSZYSTKICH podatków. To jest przegięcie w drugą stronę. Dlaczego rząd ma być "dyskryminowany" w stosunku do prowincji, które pobierają swoje podatki? Chyba że zamierzacie i prowincjom tego zabronić?

Jeśli coś w laptopie mi nie działa, to nie wypieprzam całego laptopa i nie kupuję od razu nowego, tylko to naprawiam. I w skali całego systemu podatkowego: nie idzie o to, żeby cały wywalić, ale naprawić.
W statucie ucięło coś w art. 7 - brakuje tam tych symboli. No i literówki. Ale tak to solidnie napisane i widać robotę włożoną w przygotowanie strony.
A gdzie jest program partii, bo statut jest bardzo ogólnikowy co do tego, jakie są plany NPSu?
"Rząd ma 9 milionów więc da radę dostosować się do nowych reguł."

W takiej skali musiałby:
-analogicznie zlikwidować tantiemy = zniechęcić do aktywności prasowej, albo,
-emitować sobie liberty ze wszelkimi dla niego korzyściami takiej de facto inflacji (rząd jako pierwszy "wie" o tym, że jest/będzie więcej kasy w obiegu, więc może w międzyczasie kupić dobra czy usługi po starych stawkach, niedostosowanych jeszcze do nowego poziomu podaży liberta).

Dziwię się, że w odpowiedzi na przegięcie w jedną stronę (to 2,5%) pada tu żądanie przegięcia w drugą. Serio nie ma miejsca na nic pośrodku?

O wartości lt przesądza też to, jak łatwo jest go zdobyć. PPS - jeszcze niedawno można być tam zarobić 6000/tydzień. W ciągu tygodnia głupiego klikania w przycisk jak robot można było skasować więcej, niż w KH kasuje w miesiąc Lord Namiestnik, który czymś się musi w ramach swego urzędu jednak wykazać. To jest możliwa droga do poprawy sytuacji - aby lt zdobywać za jakiś wysiłek (przy umiarkowanej obniżce podatków).
Pretensje nie dotyczą oczywiście obecnego rządu, zwł. mnie, ale przyjrzę się tej debacie. Pierwsze, co mi w tym miejscu przychodzi do głowy, to możliwość wprowadzenia "wakacji podatkowych", które deklarowałyby osoby planujące dłuższe wolne od Sarmacji, i które mogłyby trwać maksymalnie ileś tam miesięcy.
"Konsulat Sclavinii idzie w stronę ograniczania ilości placówek działających na jego terenie."

jeśli Konsul mówił o czymś takim, to myślę że nie miał na myśli akurat takich placówek? W każdym razie to nie jest przeszkoda dla powstania takiego muzeum, gdyby się zdarzyło, że Sclavinia nie widziała dla niego u siebie miejsca, to zapraszam do Hasselandu.