Januszek von Hippogriff-Pałasz
Komentarze
Jak zawsze najważniejsze ujęte w przystępny sposób. :-)
Czołem i czołem w herbatę!☺
Niech żyją KSZ!
Nie ma to jak komentować artykuł w którym się jest.☺
Ale najważniejsze dla nas-sukcesu w jutrzejszych wyborach!
Sukcesu! (Krótko, ale najważniejsze ☺).
Nauka to podstawa. Szkoda tylko, że na niektórych kierunkach nie ma jeszcze studiów, ale się nadrobi.
Życzę sukcesu w wyborach. Składam je, mimo że sam kandyduje, ale co do jednego mamy rację. Że oprócz nowych (ekhm którym np.ja jestem ☺) powinni też być doświadczeni. Do zobaczenia( mam nadzieje) w sejmie.
Się pan rozpisał ☺.
Na takie tematy można pisać i pisać tylko co z tego wyjdzie, zobaczymy.
Głos krytyczny jakiego dawno nie było.
@AlexJoe
Drobiazg. Pan jest aktywny i takich nam trzeba.☺
Sarmatem się rozwija. Życzę dalszych sukcesów.
O znów jestem w kuryierze. ☺
Wybory blisko to i więcej artykułów kandydatów na posłów. Obyśmy się dostali panie Alfredzie
Jeśli ktoś miałby jeszcze pytanie do mnie zapraszam LINK na forum.
@PaulusBuddus
Po ustawie o tam powszechnym wyborze PG. Chyba od 2 tyg.
@RemigiuszL
Jestem zawsze do pańskich usług. :-)
Mam nadzieję, że obietnice nie pójdą w zapomnienie po wyborach.
Życzę wytrwałości i dobrej pracy.
To czekam na 4 stycznia. :-)
@RemigiuszL
Na pewno będę działać. Partia jest za mną na pewno jeśli chodzi o utrzymanie monarchii. Szczerze myślałem o tym czy nie jest to zbyt radykalne, ale pomyślałem, że zobaczę reakcję na ten pomysł. W końcu jestem jeszcze stosunkowo nowy w Księstwie i wiele rzeczy nie wiem, ale od takich osób jak pan się uczę i cenię ich zdanie.
4. Tutaj znajduję się program rozwoju Starosarmacji przygotowany również przeze mnie. Można poczytać. :-) Na nim będzie również moja kadencja.
Ale to raczej nie będzie odpowiedzią na pańskie pytanie. Tak więc powiem krótko. Starosarmacja jest dla mnie najważniejsza poza Księstwem Sarmacji. Chcę jej dobra chociaż jestem od niedawna. Na pewno chciałbym, aby prawa, które będą obowiązywać nie będą kłócić się z interesem Starosarmacji.
Odpowiedz na ostatnie za chwilę.☺
Nic nie szkodzi. Ja jeszcze dopowiem.
Cytuję:
Dofinansowania i nagrody dla aktywnych Sarmatów, instytucji.
Czym się będą te dotacje różniły od obecnych?
1. Będą się różniły tym, że będą różne w sensie dla różnego typu zawodu jak pisarz, sportowiec, naukowiec itp. Instytucje również. Potrzebna jest pewna zachęta do aktywności. Również ,mam nadzieję, że będą się różniły tym, że nie będzie to tylko wypłata pieniędzy i napisanie o tym. Myślałem o jakiś studiach dla naukowców, czy pomoc dla instytucji w formie pracy, spotkania z ważnymi postaciami itp.
Cytuję:
Zwiększenie władzy dla księcia
Na jakim polu?
2. Myślę, że książę powinienen mieć większą władzę wykonawczą. W obecnej chwili (jak dobrze zrozumiałem prawo) książę ma funkcję reprezentacyjną, nadaje różne tytuły, stopnie, jest zwiechrznikiem KSZ i mianuję na różne urzędy. Oraz nadzoruje prace Rady Ministrów. Ale sądzę, że nie ma takiej władzy jakiej powinienen. Myślałem nad tym by książę był kimś w stylu "wiecznym posłem i ministrem". Żeby mógł nie tylko być obserwatorem, ale też uczestnikiem w tworzeniu prawa i jego wykonywania.
Cytuję:
Zacieśnienie relacji samorządów i ich władz z władzami centralnymi.
Bez zapowiedzi konkretnych działań to pusty frazes.
3. Wspólne inicjatywy, o to głównie chodzi, żeby nasze wspólne spotkanie na koronacji nie było przedostatnim, kiedy spotkamy się na następnej koronacji.
Cytuję:
Pytanie dodatkowe: jako przedstawiciel PR STS, jak zamierza kandydat reprezentować interesy Starosarmacji we władzach centralnych, tj. Sejmie?
@Sowinski
Dziękuje panie prezesie☺. Właśnie tego jeszcze nie miałem, ale pan wstrzelił się w to, o co chodziło. ☺
@RemigiuszL
Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej, ale real mój przyjaciel.:-)
Jaka mini-debata o pesymizmie. To się może podobać!
Zgadzam się. Chęci to podstawa, bez nich nic się nie zrobi. A marudzenie i nic nie robienie jest najgorsze.
Dobry artykuł. (Spóżnione, ale jest).