Januszek von Hippogriff-Pałasz
Komentarze
4. Tutaj znajduję się program rozwoju Starosarmacji przygotowany również przeze mnie. Można poczytać. :-) Na nim będzie również moja kadencja.
Ale to raczej nie będzie odpowiedzią na pańskie pytanie. Tak więc powiem krótko. Starosarmacja jest dla mnie najważniejsza poza Księstwem Sarmacji. Chcę jej dobra chociaż jestem od niedawna. Na pewno chciałbym, aby prawa, które będą obowiązywać nie będą kłócić się z interesem Starosarmacji.
Odpowiedz na ostatnie za chwilę.☺
Nic nie szkodzi. Ja jeszcze dopowiem.
Cytuję:
Dofinansowania i nagrody dla aktywnych Sarmatów, instytucji.
Czym się będą te dotacje różniły od obecnych?
1. Będą się różniły tym, że będą różne w sensie dla różnego typu zawodu jak pisarz, sportowiec, naukowiec itp. Instytucje również. Potrzebna jest pewna zachęta do aktywności. Również ,mam nadzieję, że będą się różniły tym, że nie będzie to tylko wypłata pieniędzy i napisanie o tym. Myślałem o jakiś studiach dla naukowców, czy pomoc dla instytucji w formie pracy, spotkania z ważnymi postaciami itp.
Cytuję:
Zwiększenie władzy dla księcia
Na jakim polu?
2. Myślę, że książę powinienen mieć większą władzę wykonawczą. W obecnej chwili (jak dobrze zrozumiałem prawo) książę ma funkcję reprezentacyjną, nadaje różne tytuły, stopnie, jest zwiechrznikiem KSZ i mianuję na różne urzędy. Oraz nadzoruje prace Rady Ministrów. Ale sądzę, że nie ma takiej władzy jakiej powinienen. Myślałem nad tym by książę był kimś w stylu "wiecznym posłem i ministrem". Żeby mógł nie tylko być obserwatorem, ale też uczestnikiem w tworzeniu prawa i jego wykonywania.
Cytuję:
Zacieśnienie relacji samorządów i ich władz z władzami centralnymi.
Bez zapowiedzi konkretnych działań to pusty frazes.
3. Wspólne inicjatywy, o to głównie chodzi, żeby nasze wspólne spotkanie na koronacji nie było przedostatnim, kiedy spotkamy się na następnej koronacji.
Cytuję:
Pytanie dodatkowe: jako przedstawiciel PR STS, jak zamierza kandydat reprezentować interesy Starosarmacji we władzach centralnych, tj. Sejmie?
@Sowinski
Dziękuje panie prezesie☺. Właśnie tego jeszcze nie miałem, ale pan wstrzelił się w to, o co chodziło. ☺
@RemigiuszL
Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej, ale real mój przyjaciel.:-)
Jaka mini-debata o pesymizmie. To się może podobać!
Zgadzam się. Chęci to podstawa, bez nich nic się nie zrobi. A marudzenie i nic nie robienie jest najgorsze.
Dobry artykuł. (Spóżnione, ale jest).
@TadeuszBrus
Dziękuje, ale będę bardziej wdzięczny jak na mnie zagłosujesz ☺.
To jest dla mnie dziwne. Pomimo, że w naszej monarchi jest pewna demokracja jednak to są dwie różne rzeczy. Na dodatek Robert Fryderyk był królem, potem nawoływał do republiki po czym został królem Dreamlandu.
Król wyśmiany, jaki to król-republikanin?
Powodzenia i coraz lepszych artykułów.☺
Do sejmu walka trwa.☺
To musi pan czekać.
@kaxiu
Może trzeba do obecnej królowej iść z tym?
Takie niedopatrzenie może?☺
Takie niedopatrzenie może?☺
Dobrze by było się dostać do sejmu.
Dziękuje i wzajemnie.
Dziękuje i wxajemnie.
Jak kto woli ☺
@AlexJoe
To samo, ale może być.