Michelangelo Piccolomini
Komentarze
Interpretacja jest po prostu wszystkim. :)
Co to za rotryjskie zwyczaje. ;)
Coś wspaniałego! Będziemy też musieli w Kościele Mazdaistycznym napisać Księgę Stworzenia.
Zaiste Mazda przemówił przez Autora tegoż artykułu.
@TadeuszBrus Szkoda, bo to mikronacja z 10 letnią historią, która zagubiła się przez nadmierną pychę tych, którzy zawładnęli ją dla siebie. Może też pomysły się wypaliły? Warto, żeby @TMancini wrócił do Sarmacji, to może byśmy coś wspólnie uradzili.
@Sowinski Tak było, ale do tego potrzeba aktywnych duchownych. A w Rotrii wykształciła się zadufana w sobie elita, która osiągnęła szklany sufit i uważała się wręcz za bogów (Orańscy zwłaszcza, Medyceuszue). Przestało im się cokolwiek "chcieć". Nie chciałbym, aby Kościół Mazdaistyczny podzielił los Rotrii.
Dziękujemy. Dziś do Kościoła dołączyli @Franz Langer i @Alex Joe. Przeszli Próbę Ognia i zostali Lektorami w I Kręgu.
Kościół Mazdaistyczny to nie jest Kościół Diuczej Wiary. Takim porównaniem powinienem czuć się urażony. :)
@JanuszekPalasz To my modlimy się za Was, aby Święty Ogień Mądrości wypalił złe przekonania. ;)
Prowadzę intensywne badania archeologiczne, żeby odnaleźć zaginione manuskrypty z czasów przedinternetowego Kościoła Mazdaistycznego. Z pewnością występują święte pisma, w których Święci, Katechoni lub Prorocy odnoszą się do tych fałszywych wierzeń. :)
Myślę, że tak poważny i kontrowersyjny temat wymaga głębszych badań, a także gorącej debaty na forum Wielkiego i Świętego Soboru. Wszystko przed nami.
@AFvTD Ja w liceum. Nudny i to bardzo. Szczególnie beznadziejnie omówione kwestie prawne. Aż dziw, że potem poszedłem na prawo
Ja ukończyłem edukację szkolną w 2011 r. i niestety nie miałem.
@Antoni A po to komu, skoro każdy myślący wie. :) Jeżeli w mikronacjach jest sporo mikronautów prawników, to prawnik-duchowny był tylko jeden.
@Langer Mam nadzieję Franz - kolego z partii - że nie masz mi za złe tego artykułu. Taką mam wizję swojego dziennikarstwa i "Gazety Niepokornej". ;) Informatorzy mogą się mylić, a prawdy dojść trudno.
@AFvTD Gazeta w żadnym wypadku nie sugeruje, że Franz działa w celach przestępnych.
Źródła mówią co innego, panie Muammarze (Jarosławie). ;)
@AlbertJanMaat Ale to wbrew tradycji.
@Zombiakov Wystarczy awans do wyższej klasy. :) Przynajmniej Unii.
"3. Jeśli wierzysz w Boga, to on istnieje."

Tak, to zgodne z mazdaizmem. Podoba mi się. :)
Był odcinek Kiepskich ostatnio o czymś takim. Założyli partię "Trudno powiedzieć".
@JanuszekPalasz Bardzo dziękuję, oczywiście liczę na ekumenizm i bardzo pragnę, aby po rejestracji działy na forum obu kościołów ze sobą sąsiadowały.
@Zombiakov Co do tego, że Nic ogarnia v-świat, to Jaśnie Oświecony może niestety mieć rację...
@Zombiakov Też tak można, ale raczej to chyba smutne.
Kluczowym błędem był wybór człowieka znikąd na prezydenta w osobie tego pana o równie długim, co skomplikowanym nazwisku zamiast udzielić poparcia innym kandydatom. Może kiedyś wypowiem się szerzej na ten temat.
@Siepacz W odpowiednim momencie się odezwę. Ahuro Mazdo zapłać! :)
@JanuszekPalasz Bardzo dziękuję za pomoc w interpretacji. :)
"Tak krótko, a czas przed księciem czasu głowa mała."

Co podmiot liryczny miał na myśli?