Severin Verwaltung-Esteladio
Komentarze
Kiedy ja na to zarobię ...
A jak się ma sprawa z poprzednią kolekcją? Kiedy to będzie spacyfikowane wycofane?
Gdzieś już widziałem akcje z koszulkami ...
Pomysł dobry, ale realizowany zbyt wcześnie. Wybory będą 3 kwietnia.
Ale to trzeba będzie nadrukować libertów.. Uhuhuhuh
Fajnie że coś napisałeś, ale proszę mi tutaj polityki zagranicznej nie krytykować!
Same katastrofy w tych regionach. Jak nie trzęsienie ziemi, to brak kandydatur na Lorda Szambelana lub nawet wylew szamba!
Trochę to za krótkie jak na artykuł, ale aprobuję cofnięcie uznania Ludowej Republice Magnifikatu. Lepszej decyzji nie można podjąć. Utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z nieistniejącą mikronacją, to rzeczywiście wyższa szkoła jazdy.
Nie jestem pewien, ale chyba każdy posiadający jakiegokolwiek moda, będzie mógł zobaczyć rejestr zmian w panelu moderatora (@Prokrustes - proszę, w miarę możliwości, o weryfikację), także tego typu konkurs powinien być w mojej ocenie uprzednio zgłoszony do RM czy do NIA, żeby czasowo ograniczyć liczbę osób z uprawnieniami, aby zminimalizować ryzyko złamania zasad fair-play.
Pomysł dobry, ale ktokolwiek mający moda w Hasselandzie i admini będą widzieć, które wątki zostały edytowane ;).
Serduszko za zmianę grafiki kroniki (ale rym, he he). W końcu nie będę dostawał skrzywienia wizualnego na dzień dobry! Uznania dla @AFvTD za pomoc sarmackiej prasie!
Zaproszenie przyjęte jednak w związku z realiozą, nie przyłączę się do działań narracyjnych. Może innym razem. Falanga życzy wysokiego wyniku!
Więcej polityki w tym kabarecie jak w całej Sarmacji!
Cytuję:
Raz jeszcze dziękujemy za udział w evencie i widzimy się w kolejnej edycji!.

O cholera ... to proszę wcześniej uprzedzić, żeby można było sobie zarezerwować środki na koncie!
Trochę krótki ten termin ... Trzeba sobie będzie parę kwestii przypomnieć.
Wypełnione. Czekam na opracowanie!
Czy sprowadzi deszcz Oko Boga Tuka, czy trzeba będzie angażować Joannę Izabelę?

W tłumaczeniu:

Awa Imazye Uhira Tempere Tuk czy to dzięki JI deszcz by padać mógł?
@Bocian W mojej ocenie, problem jest mimo wszystko marginalny, więc nie widzę powodu do fatygowania centrali. Pożyczkę można pozyskać od innego Sarmaty, a wsparcie od Prowincji. Jak ktoś chce od razu po powrocie sporo zarobić to jest też opcja dotacji za inicjatywę. Można sobie zarobić jakimś zleceniem albo objąć stanowisko i poprosić o wcześniejsze wynagrodzenie. Możliwości jak widać są.

Pomysł ze znaczkiem jest w porządku, ale nie wiem jak bardzo jest to upierdliwe w implementacji, a jeśli nie wiem, to wolę władz informatycznych nie angażować, gdy nie ma ku temu istotnych okoliczności.
Serduszko mimo braku justowania się należy.

Mimo szacunku do wszystkich zasłużonych dla Sarmacji, to jednak wsparcie powinni otrzymywać Ci, którzy rzeczywiście powrócili. Wiadomości powitalne typu "Dzień dobry, pamiętam o Was." są miłe, ale to jednak nie świadczy o powrocie do aktywności i nie jest powodem do nie wiadomo jakiego wspierania. Co prawd nie trzeba wyrabiać normy 400 punktów aktywności miesięcznie, ale jakieś wymogi trzeba stawiać. Tytuł Diuka i inne nagrody są wyrazem uznania za poprzednie dokonania, a nie powodem do tworzenia specjalnych funduszy celem ich wsparcia. Można pomyśleć nad jakąś kwotą wolną od podatku aby zasłużony Sarmata mimo małej aktywności był w stanie sobie kupić znaczek na czy inny atrybut kolekcjonerski, ale bez przesady i paranoi.
Ja myślałem, że to zwykła akcja charytatywna. Znowu nie zrozumiałem ukrytego przekazu :(.
Cieszę się, że wspomniano o historycznym sukcesie Falangi :).
Póki co jestem jedynie za rozwijaniem szkolnictwa. W mojej ocenie, egzamin z "wstępu do mikronacji" nie wykluczy potencjalnego trolla ze społeczeństwa. Niektóre z tych indywiduów potrafią być niezwykle inteligentne. Mimo wszystko, polecam odpuścić sobie egzamin, a jeśli się nie uda z tego zrezygnować, to przynajmniej tego nie forsować. Przed wprowadzaniem jakichkolwiek egzaminów zapytałbym Diuka z większym stażem, a nawet poprosił Rząd o jakąś ankietę w SOBOSie.
Cytuję:
Ponownie postuluję także zmianę ustawy o obywatelstwie tak, aby wymogiem uzyskania obywatelstwa sarmackiego stało się ukończenie jednej ze szkół niższych
Cytuję:
Jestem świadom faktu, że mam niewielkie szanse. Przegram na 100%.

Obawiam się, ze drugie cytowane zdanie może być następstwem tego pierwszego. Nowi mieszkańcy powinni mieć oczywiście możliwość edukacji przynajmniej na podstawowym poziomie, żeby lepiej się odnajdywać, ale po co takie wymogi? Próg wejścia w mikronacje i tak jest stosunkowo wysoki, więc trzeba zachęcać a nie wymagać. Za ukończenie szkoły niższej i wyższej powinny być jakieś profity, ale blokowanie szkołą czy egzaminem możliwości uzyskania podstawowych praw politycznych wydaje mi się nieadekwatne do realiów. Dodam, że takie postulaty mogą się wkrótce negatywnie odbić na środowisku naukowym.
@AvdCGI No, w sumie tak. Opór i upór bywają niekiedy pomocne.
Nie wchodząc w szczegóły programu, to kandydatura świeżo po powrocie jest według mnie falstartem. Kandydata kojarzę jedynie po tym, że powołałem do KAR i dalej pustka. Pomyślę przy następnych wyborach.
Cytuję:
Ola Chojnacka) nałożyła na mnie bana na Discordzie gdy przypomniałem jej konkursie

Z nieznanych mi przyczyn, bardzo mnie to zdanie rozbawiło.
Cieszy mnie powrót i nowy zapał do działania, ale proponuję najpierw lepiej poznać mikronacyjne realia. Jak chce pan coś osiągnąć w polityce, to artykuł nie może wywoływać u odbiorców reakcji takiej jak w 3 i 4 komentarzu. Kronikę polecam czytać w celach humorystycznych.
Piotromikołajowice i Korab <3