Severin von Verwaltung
Komentarze
W czynie społecznym wspomniałem o wakacie w Kumkwatach na forum Monarchii Austro-Węgierskiej. Cudów nie obiecuję, ale może się ktoś skusi.
Uchylenie ustawy o Królestwie Baridasu oraz ustawy o organizacjach paramilitarnych ma rację bytu, ale nie spowoduje to uproszczenie prawa. Po prostu zostaną uchylone 2 ustawy, z których nikt nie korzysta.

Uprościć prawo można poprzez zmiany w najczęściej używanych ustawach. Konstytucja, KPpTK, OW, RS.

Nie chcę siać defetyzmu, ale nie widzę pozytywów w organizacji debaty legislacyjnej przy braku udziału kandydatów w kampanii wyborczej. Nie wiem czy się pozgłaszali z litości nad nieszczęsnym pustym Sejmem, czy też nie mają pomysłów. Skończy się to prawdopodobnie jak hasselandzkie komisje prawne DIuka Zayma.
Cytuję:
[...]Ordynacji wyborczej nie zna ogromna, jak na nasze warunki, rzesza ludzi - i przyznam się bez bicia, że ja też nie) może być interesująca może dla studentów prawa, ale nie dla normalnych osób.

Chyba rozumiem jaki był zamysł, ale to zdanie jest jednak obraźliwe. Osoby zainteresowane prawem mogą odbić piłeczkę w drugą stronę i nazwać nieznajomość nowelizacji Ordynacji lenistwem lub ignorancją.
Cytuję:
2. Prawo jest nadmiernie komplikowane.

Całkiem sensowne stwierdzenie. Od czego konkretnego Prześwietny Kandydat chce zacząć? Samo uchylenie albo uproszczenie przepisów dot. Discorda nieszczególnie pomoże.
Jak gdzieś rozegram pełen sezon, to się zgłoszę.
Cytuję:
Większość ankietowanych (13) nie zna tej zmiany. 10 osób nie ma zdania w temacie; 9 osób uważa je za korzystne, 4 za nie. To dosyć ciekawe, bo jak widać na poprzednim wykresie, zdecydowana większość wykazuje zainteresowanie politycznym aspektem Sarmacji.

Nie widzę tutaj nic zadziwiającego. Zainteresowanie polityką nie musi świadczyć o zainteresowaniu prawem. Zapewne Dziennik Praw skutecznie odstrasza większość respondentów.

Pozostaje liczyć na to, że Sejm którejś z kadencji a nawet Sejmy iluś kadencji, zabiorą się za uproszczenie prawa, aby było ono łatwiejsze w odbiorze oraz lżejsze w opanowaniu.

Wykresy moim zdaniem czytelne. Nie mam żadnych negatywnych uwag.
Niewiele brakuje do AnM, więc się dorzucę. O wojsko trzeba dbać.
Nie zgadzam się z konstatacją tego utworu, niemniej posiada on walory estetyczne wymagające aprobaty.
Bardzo ładna ściana tekstu. Minister Spraw Wewnętrznych przesyła pozdrowienia.
Ta sama uwaga, co przy poprzednim artykule.
Zgrabny tekst. Szkoda że nie ma nawiązania do mikronacji.
Doceniam chęć i zaangażowanie, serio. Niestety, do bycia Prefektem Generalnym nie wystarczy odrobina chęci. Trzeba mieć też odrobinę wiedzy, żeby cegiełkę z tytułu pełnienia tej funkcji dołożyć. Jakby został Pan np. skierowany na studia prawnicze do Akademii Neksjalistycznej przed powołaniem na funkcję, to podejmie je Pan? Może warto rozważyć start swojej kariery w Korpusie Administracji Rządowej, a cel objęcia funkcji Prefekta Generalnego przełożyć sobie na później — po zdobyciu pierwszych doświadczeń?
@Bocian Wnioskodawca na forum nie argumentował. Pytałem o uzasadnienie na Discordzie, ale go wprost nie dostałem. Może się tam gdzieś na jakimś kanale przewinęło, jednak głowy nie dam.

Przypuszczalnie chodzi o brak aktywności i debaty od poszczególnych posłów, bardzo kontrowersyjną nowelizację kodeksu sprawiedliwości wobec której Wnioskodawca był przeciw oraz którą krytykował JKM (głosowanie). Poczynania posła Hansa też mogły dać się we znaki, z racji tego że mają też ze sobą często kontakt w ScL.
@joahimvonribertrop Jak ciekawe to polecam się zapisać na studia na AN. Opłacę czesne.
@BvTJ W planach mam pozostać na stanowisku do końca obecnej kadencji Sejmu.
@BrunonKrasnodebski Bardzo dziękuję. Zapewne znajdzie się coś do zrobienia.

Ze swojej strony chciałbym dodać, że nie stoję po żadnej ze stron toczącego się politycznego konfliktu. Moją misją jest wspieranie Rady Ministrów w sprawowaniu bieżącej administracji.
Co do zasady nie lubię literatury pięknej i opowiadań, jednak nie przeszkadza mi to stwierdzić, że jest to bardzo poczytny twór literacki.
Chętnie bym też zobaczył wersję tekstową.
W czynie społecznym poprawiłem jeden z poradników i wysłałem Kanclerowi na priv. #emeryturatrwa
@GuedesDeLima W traktacie jest "Konfederacja Sclavinii", a na forum jest "Konfederacja Sclavińska". Gubernator na discordzie zaznaczył że "Konfederacja Sclavińska" jest nazwą prawidłową, mimo to na drugiej stronie tego Przeglądu pojawia się znowu "Konfederacja Sclavinii". Na na trzeciej stronie ni stąd ni zowąd "Konfederacja Sclavińska". Jak żyć Panie Redaktorze?
Dzięki za zakup znaczków. Pozdrawiam!
Uff... niewiele brakowało.
Ja natomiast nie uważam, że Krzysztof Hans nie ma nic do powiedzenia. To jest po prostu unikalne podejście do wyborcy.
Cytuję:
Jak mogli państwo przeczytać w mich dwóch artykułach będę startować w wyborach, które odbędą się za trzy miesiące

Możliwe że jest to rekord najwcześniej rozpoczętej kampanii wyborczej.
Ciekawa inicjatywa. Książęta Seniorzy zawsze czymś zaskoczą.
Trochę szkoda, ale warto docenić patriotyzm.
@MaHi Tak to wygląda z perspektywy mikronauty niezwiązanego z Baridasem. Mieliście jakieś głosowanie nad tym tworem - choćby importowane z Hasselandu głosowanie pocztą konną? Nie widzę powodu żeby zwracać na to Redaktorowi uwagę.

@czartoryski "Wybory do Tronu Książęcego" polecam następnym razem zastąpić "wolną elekcją". Jest to znacznie lepsze pod względem stylistycznym.
Cytuję:
Sejm tworzy prawo, jednak prawo ma służyć obywatelom, a nie być sztuką dla sztuki. Ławy poselskie przyciągają wytrawnych legalistów, którzy jednak szybko odrywają się od rzeczywistości. Tworzą kolejne kodeksy, ustawy i problemy, które później sami muszą rozwiązywać.

Cóż, niektórzy lubią i jako tako potrafią "w prawo", a ponadto jest to dla niektórych główny rodzaj aktywności w KS. W mojej ocenie, warto tym specyficznym mikronautom zapewnić jakąś możliwość samorealizacji i ich jakoś szczególnie nie ograniczać. Zacząłbym od zwolnienia z uciążliwych obowiązków biurokratycznych Księcia i Kanclerza, tj. 2 główne organy, które się w biurokrację nie muszą bawić, ale za to powinny w politykę. Jeśli chce Diuk skupić się na promocji, to nie widzę przeszkody w zatrudnieniu innej osoby, która zakulisowo pomoże poprawić ważną ustawę.
Cytuję:
Na to chcę stawiać. Z tego chcę rozliczać rząd.

Czy z tego wynika że JO Diuk nie chce być kanclerzem?
Cytuję:
Potrzebujemy wziąć oddech i uporządkować prawo by współgrało z podpisanymi w pośpiechu traktatami.

Tylko proszę koniecznie uwzględnić kwestię Regencji.