Marceli z Ossolińskich Bordoński
Komentarze
@RCA przede wszystkim chciałbym zrobić skrupulatny przegląd przepisów i przedstawić projekt porządkujący nasze ustawodawstwo, do tego projekt znoszący punkty aktywności, które obecnie nie mają żadnego przełożenia na faktyczne zaangażowanie w życie KS, reforma RN i odprawienie bocianów do ciepłych krajów... Poza tym liczę się z tym, że opiniowanie zapowiedzianych przez WKM projektów zajmie nam sporo czasu. Myślę, że będzie co robić, a jak Wyborcy zdecydują inaczej to wicekonsulowanie i rektorowanie dostatecznie wypełni mi czas wolny.
@RemigiuszL po prostu apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

@anglov WKW z całym szacunkiem, którym Was darzę, ale to chyba nie jest czarno-biała sytuacja. niestety kto sieje wiatr, szumnie zapowiada swoje poczynania, ocenia innych, gdy sam nie jest do końca w porządku, musi liczyć się z tym, że zbierać będzie burzę.
Serdeczne gratulacje raz jeszcze! :)
@KonradFriedman tym sie roznimy, ze ja potrafie mowic ludziom mile rzeczy, doceniac ich czas i checi. Wy sprawujecie urzedy na chlodno i zawsze musicie miec ostatnie slowo, a przez Wasza zarozumialosc Sarmacja traci aktywnosc, checi i projekty. Takie jak Rada Nauki.

I ja bede Wam o tym przypominal z przyjemnoscia. :]
@KonradFriedman Na Rade Nauki byl pomysl, moje checi, czas i zaangażowanie. Wy nie rozumiecie, ze gdybysmy mieli dziesiec zaangazowanych osob i stworzyli im dziesiec nowych instytucji to mielibysmy dziesiec ognisk aktywnosci i potencjalnych miejsc aktywizacji stojacych obok. Dla Was ziemia jest plaska - jest Dwor, urzad Kanclerza i Sejm i realizujta sie, a wszystko inne fanaberia do wykoszenia. I podjezdzaliscie Rade Nauki i podjezdzaliscie mnie od projektu do ostatnich dni przewodniczenia Radzie. I sie dziwicie, ze zrezygnowalem? Przez Was, przez ciagla krytyke. Obrzydziliscie mi ten projekt.

Wy nie bedziecie Ksieciem doceniajacym tylko krytykujacym i oceniajacym. I robcie tak dalej to w tej Sarmacji zgasicie swiatlo, bo ludziom sie nie chce mierzyc z Wasza jedynie sluszna wizja wszystkiego.
tl;dr ... Wasze dziecko Bociek miał być cudem - tyle w temacie demografii.
@KonradFriedman nie zrozumieliście o jaki spokój chodzi
Jesteście Ojcem Założycielem, a nam dziś na tronie potrzeba kogoś kto nam przypomni ideały, które były fundamentami przy tworzeniu Sarmacji, kogoś kto zawróci nas z tej drogi destrukcji i wzajemnego podgryzania. Dziś trzeba nam Księcia z doświadczeniem, spokojem i mądrością i mam nadzieję, że wygracie. :)
@Michal Może i bylibyśmy... (proszę wybaczyć link, ale skojarzyło mi się od razu z bylibyście ;))
@HochErik dziękuję, nadrabiam zaległości porealiozowe, ale przydałaby się aktualizacja http://www.sarmacja.org/wladze :)
@AlbertJanMaat Kroniki wskazują wyłącznie na Maurycego jako dowodzącego i jest raczej pewne, że przewodził samodzielnie, szczególnie, że wygranie tej bitwy było dla niego priorytetem, być albo nie być samej Baronii.

Jeśli chodzi o Bordonię to wspomnienia Maurycego, spisane przez jego żonę - Marię z Ossolineuszy, określają to królestwo bardzo tajemniczo jako państwo siedmiu zamków. Ciężko dziś stwierdzić jaka była jego powierzchnia, ale planuję wydanie wspomnień Marii Ossolińskiej, więc może będzie to dobra okazja do nowych badań nad Bordonią.

A co do tronu Bordonii, gdyby Maurycy nie został wygnany byłby jej królem, ale kto wie co wydarzyłoby się po drodze... ;)
To Baron West nie jest już Ministrem Edukacji i Kultury?
Również trzymam kciuki! :)
@AFvTD i jedno i drugie? oj to dojedziemy tytułami do arcyksięcia... ;D
@AFvTD Czcigodny a to zależy od ilości... tytuły wzrastają proporcjonalnie do ilości przyjętej smogówki... ;)))
@AFvTD Czcigodny Panie Ministrze to nie było zamierzone, to jeno skutek uboczny :D
@Siepacz po ostatnim artykule w NS to byłoby nękanie prasy... ;)) @jamesmccaskey najpierw :)
pomagam.
więc
pomagać,
Warto
@RemigiuszL przy naszej obecnej suszy nawet burza w szklance wody jest na wagę złota ;))
ps. a dopływy Eldy i tak odzyskamy! :))

@anglov WKW serdecznie dziękuję :)
ps. nie ukrywam, że m. in. zabawa w skład jest zachętą do robienia gazety :)

@HochErik Panie Kanclerzu my tylko głośno jako prasa zadajemy pytania, licząc, że odpowiednia osoba (może Minister Promocji i Informacji?) oficjalnie zdementuje te podejrzenia i rozwieje wątpliwości...