Erik Otton von Hohenburg
Komentarze
@KrzysztofHans może i masz rację, ale na ten moment nie ma ku czemuś takiemu podstawy prawnej, no chyba że coś przeoczyłem w konstytucji i ustawach. Na ten moment jedyną instytucją, która w miarę obiektywnie mogłaby ocenić co w tym przypadku począć jest TK i wybrać która kadencja sejmu może podejmować wiążące decyzje, lub też jakiś organ zastępczy.

Nwm może się mylę, ale takie rozwiązanie może być wprowadzone jako jakieś rozwiązanie awaryjne w przyszłości, ale nie teraz.
Pół żartem pół serio, czytając komentarze pod tym artykułem, odnoszę wrażenie, że niedługo o legalności wyborów oraz o podjęciu dalszych kroków będzie musiała zadecydować kula zgadula :)
@TadeuszBrus z chęcią skorzystam z zaproszenia, jak znajdę trochę czasu :)

@GFvH zapomniałem odpisać, że potęgę rodu von Hohenburg nie można odbudować, bo najpierw musiałby upaść :D
@TadeuszBrus nic mi o tym nie wiadomo, w każdym razie wątpię. Jeśli o mnie chodzi, to narazie zamierzam działać w Księstwie narazie w takich niszach, które nie stałyby na przeszkodzie abym wciąż mógł się udzielać w ZWiV :)
@JanuszekvHP Dziękuję WKM :)
Bardzo cieszy mnie to, że miałem swój niewielki wkład w powstanie tego banku — oby klientów przybywało, a współpraca winkulijsko-hasselandzka rozkwitała!
Imponujące do tego stopnia, że ciężko przejść obok tej pracy obojętnie.
Moje gratulacje!
chyba najlepiej byłoby poprostu zarządzić wybory, do tego nie byłaby nawet konieczna obecność Księcia oto przykład. Jeżeli Kanclerz jest nieobecny, to w ostateczności można zawsze zaapelować w tej sprawie do wiceszefa rządu. Zastanawia mnie też czy przedłużenie kadencji obecnego Sejmu miałoby też jakieś inne, głębsze uzasadnienie niż tylko przedłużenie wegetacji rządu i władzy ustawodawczej. Jeżeli Sejm ma w planach wprowadzenie w życie reform, które rzeczywiście usprawniłyby w jakimś stopniu działanie Państwa i jego organów, to w ostateczności byłbym nawet skłonny poprzeć wprowadzenie stanu wyjątkowego, aczkolwiek tym mógłby zająć się wszakże już Sejm kolejnej kadencji.
* objąć rozumem [...]
Tak się ciekawie składa, że zostałem poproszony przez lokalną telewizję o komentarz ws. działań kawalera Powietrznego. Niestety jako prosty, szeregowy obywatel nie mogący obciąć rozumem jego geniuszu ograniczyłem się jedynie do jednozdaniowej odpowiedzi.
Cytuję:
Przegląd ustaw i konstytucji-usunięcie tych wszystkich ,,uchylony'' z tekstów.
-Zwiększenie libertów na start - z 10000 do 11000.

Dlaczego Pana zdaniem te zmiany są konieczne?
@AJCartonwhisky miło mi to słyszeć, napewno rozważe tą koncepcje, gdy dowiem się więcej o tym stworzeniu :)
Bardzo cieszy mnie optymizm Jaśnie Oświeconego...
@JulianF dziękuję Jaśnie Wielmożnemu za miłe słowo, oraz oświadczam, iż jesteście podobnie jak Sławetny @TadeuszBrus zawsze mile widzianymi gośćmi w naszych skromnych progach ;)
Daję serduszko i tantiemowy komentarz na nagrodę dla odważnych milicjantów.
Są jakieś źródła traktujące o wydarzeniach sprzed roku 897ego? lub o kształtowaniu się państwowości hasselandzkiej w średniowieczu? Być może wrócę do pisania artykułów o pracach archeologicznych na naszym obszarze, aczkolwiek tym razem nie chciałbym aby moja narracja stała w sprzeczności z oficjalną wersją historii jeżeli taka wogóle istnieje...
Za takie cudo, to i dotacja się należy.
trochę zaskoczyła mnie ta wiadomość, ale gdy podejmowałem decyzję o rezygnacji z mandatu poselskiego, to obawiałem się, że mogą nie znaleźć się chętni do startu w wyborach uzupełniających - zatem też uważam, że Pan Marszałek podjął słuszną, (a raczej rozsądną) decyzję. Niemniej ciekaw jestem co ma TK do dodania w tej sprawie. Panu Posłowi West będę życzyć powodzenia, o ile oczywiście ten zdecyduje się objąć mandat.
* "mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów wyłapiemy i nie osądzimy :P"
@SantiVilarte mimo wszystko nadal warto próbować, bo i tak wszystkich szachistów i tak nie wyłapiemy i nie osądzimy :P
Widzę że sport świetnie się rozwija, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem rozmachu przedsięwzięcia. Przy organizacji zawodów międzynarodowych warto byłoby uwzględnić Dreamland sam miałem przyjemność wziąść udział w organizowanych tam rozgrywkach.
A cóż to za plemię Helikopterów szturmowych? :D
A jednak przeprowadzka do Almery okazała się być dobrym pomysłem...
Cieszę się, że ktoś ma na uwadze kwestie hasselandzikch tytułów. W moim subiektywnym odczuciu lepiej byłoby zwyczajnie uprościć hierarchię tytułów i skresilc conajwyzej kilka z nich równocześnie oddając przywilej ich nadawania Królowi Hasselandu. Ewentualnie można pokusić się o zastąpienie owych tytułów szlachecko-arystokratycznych tytułami czysto honorowymi i nawiazyjącymi w pewien sposób np. do klimatu razuryjskiego. Pisząc swoją drogą, ciekawe czy kiedyś doczekam się kontynuacji debaty nad projektem ustawy o demokratyzacji zasad nadawania odznaczeń i ewentualnie jej odrzuceniem bądź też przyjęciem?

Życzę powodzenia i jeszcze raz gratuluję.
Gratulacje dla Jaśnie Wielmożnego Pana Admirała!

... I przy okazji wkradła się tutaj chyba mała literówka w samym tytule, a dokładniej słowo "adnirała" :)
Artykuł jest już dużo lepszy niż poprzedni, oby tak dalej :D

Polecam jeszcze zapoznać się z tym:
http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/218

Pozdrawiam i życzę sukcesów.