Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Komentarze
Faktycznie nie poznałem :D Ach, a kiedyś to miały inne fryzury, inaczej się malowały... nie to co ta nowa moda :D
Czy Akrypie, Delfinie oraz Zoarze zostało zaproponowane miejsce w drużynie? Co z Rihanną?
@RemigiuszL a właśnie! Zapomniałem o Robercie Januszu von Thorn-Czekańskim
Ale najbardziej interesuje mnie to, kto dostał piąty mandat :D
Robert von Thorn zdobył pierwszy mandat, Robert Janusz von Thorn drugi, Robert Fryderyk trzeci, a Robert II Fryderyk czwarty. To właśnie z tego będą wynikały trudności związane z konfliktami interpersonalnymi.
Hah, Olimpiada :D Pamiętam, jak się raz porwałem z motyką na słońce jakiś rok temu i próbowałem zorganizować igrzyska :D Ostatecznie zgłosiły się 2 reprezentacje, przy czym do każdej dyscypliny przypadał tylko jeden zawodnik :D Kompletnie nie trafiłem z czasem i od tamtego czasu się przybieram i przybieram :D

Z Federacji Nordackiej z pewnością będę wspierał inicjatywę, ba! nawet będę zachęcał pozostałych do udziału. Sam pewnie natomiast pokuszę się o pomoc ;) na tyle, na ile będę mógł.
Mi też się podoba :D Ale brakuje, ale to brakuje justowania tekstu. Wiem, że nie są to ogromne bloki, ale nadal ładniej by wyglądało :D Chociaż i tak ładnie wygląda
@Helwetyk no to teraz jestem zszokowany :D wiedziałbym wcześniej, ale niestety na telefonie nie mam aplikacji do arkuszy
Poczułem się taki niestary ...
@MAP mi się ten kącik kojarzy jedynie z moją rezygnacją więc nie wiem o co chodzi, może nie jestem wystarczająco na bieżąco... :D
Dlaczego bez justowania? :D no a poza tym, to życzę powodzenia w przeprowadzaniu zmian. Mogę zapewnić, że jeżeli coś mi się podobać nie będzie to bedzie co najmniej artykulik :D
@piotr3lukasz
Wasza Książęca Mość

W żadnym wypadku nie zamierzam się gniewać za jakiekolwiek działania WKM, ani tym bardziej stwierdzać, że przeprosiny są tu w jakikolwiek sposób potrzebne. Jednak reakcja na błędy zmienia się w zależności od pełnionej funkcji. Nie można przecież z pobłażaniem wskazywać błędów Księciu tak, jak to można zrobić z młodym mieszkańcem Księstwa Sarmacji, gdy publikuje swój pierwszy artykuł. Mam nadzieję, że WKM rozumie.

Również uważam, że decyzja była słuszna - inną sprawą jest prawidłowość jej wykonania. Tak jak już mówiłem - wystarczyłoby 3-4 dni. Przez ten czas może Sarmacja by się nie zawaliła. Było więcej rozwiązań - np. stwierdzenie, że Izba pełni swoją funkcję do wyboru nowej tak samo jak kanclerz może pełnić funkcję do czasu wyboru jego następcy w wyniku wyrażenia wotum nieufności. A jeżeli nie, to na pewno udałoby się wynieść jakieś sensowne rozwiązanie.

No a rocznica udała się bardzo dobrze, więc może to jest jakiś procent usprawiedliwienia. Nic więcej...
@Helwetyk tak jakoś pasowało. Mam zmienić?
@Vann w Parku? Na litość Odolana i Powagi!

Artykuł sam w sobie może być, chociaż sądzę, że jest to całkowicie wyciągnięte spoza oficjalnej historii mikroświata. Liczby też nie z tej ziemi, wątpię, aby Dreamland w XVII wieku miał 100 000 żolnierzy. Mogłbym się pokusić o 25 000, no ale 0,1 miliona to jednak trochę chłopa jest. No ale nie jestem historykiem, więc sobie odpuszczę. Polecam jednak poszerzyć to trochę, myślę, że JO Gotfryd Slavik de Ruth mógłby pomóc ;) Pod jego skrzydłami na pewno pańskie zainteresowanie historiografią mogłoby zostać przekute w bardzo wartościową aktywność :D
Za rok pełnoletność... Trzeba będzie schlać całą Sarmację :D Wyjątków nie będzie
Zakładam, że JO spekulował moją rezygnację w ramach niespodzianki :D
Sędziowie Teutońscy faktycznie pokazali klasę :D
To pokazuje jedynie, że formuła nie do końca zdała sprawdzian. Może właśnie lepiej byłoby, gdyby turniej odbywał się w formie korespondencyjnej, z czasem 1 dzień na ruch
@Helwetyk

WKW

Tylko jeżeli partia/kandydat nie otrzymał żadnego głosu, oznacza, że nie został wybrany. Jeżeli otrzymał te kilka głosów, oznacza, że ktoś go popiera. W przypadku, gdy podział głosów wynosi w skrajnym przypadku 99/1 nadal ten 1% społeczeństwa popiera swojego kandydata. To oznacza, że całkowity brak poparcia w tym przypadku nie zachodzi.

Natomiast w stosunku 100/0 nie istnieje możliwość wyboru na funkcję posła osoby z stronnictwa całkowicie niepopieranego przez społeczeństwo.

Jeżeli dobrze rozumuję, mówi o tym fragment ust. 3. art. 10 Ordynacji Wyborczej "Jednakże, liczba ilorazów nie może przekraczać liczby kandydatów na liście popartych przez co najmniej jednego wyborcę."

Dodatkowo, przy każdorazowym uzupełnieniu składu Sejmu po rezygnacji decydujemy wbrew woli wyborców. Posłużę się tutaj przykładem. Stronnictwo A wystawiło kandydatów X,Y,Z, stronnictwo B kandydatów M i N, a stronnictwo C - K, L, M

Stronnictwo A otrzymało 20 głosow, a stronnictwo B 10.
Kandydat X otrzymał 20 głosów, Y 3 głosy, a Z - 0. Kadydaci M i N otrzymali po 10 głosów. Stronnictwo C jest tylko wypchaniem, żeby liczba posłów była logiczna

Skoro kandydaci M i N są bardziej popierani niż kandydaci Y i Z, to dlaczego kandydaci Y i Z zostają posłami przed kandydatami M i N, skoro są oni mniej popierani?
A ja myślałem, że SLF1 już umiera :X

Pytanie. Gdzie jest Singapur, bo lokalizacja w naszym świecie jakoś nie przychodzi mi do głowy :D czy to nie jest przypadkiem jakieś miasto w Leblandii?
Cytuję:
Art. 2. ust. 4. Regulaminu Sejmu nie ma zastosowania w kontekście regulacji Ordynacji. Dotyczy zasad kierowania obradami.

Będę pamiętał, dziękuję.
Taak... Tak na marginesie. Podkreślenie Angemont czerwoną falowaną to zabieg artystyczny, nie żeby mi podkreślało błąd :D
JO Diuku

Z przyjemnością stawiłbym się na obiedzie i o ile pozwoli na to sytuacja, postaram się pojawić. Jednak na chwilę obecną wszystko schyla się ku temu, że będę musiał zakasać rękawy i walczyć ramię w ramię ze strażakami pożarem w Angemoncie. Liczę jednak, że uda się go zwalczyć jeszcze przed świtem, lub co najmniej jutrzejszym wieczorem.
Cóż, a ja wiem dlaczego mówi się, że sprawy się 'piętrzą'. Polecam zarchiwizować te już zakończone. :D

Co do całości artykułu, jak również dyskusji pod nim nie będę się odnosił, nie widzę sensu.
@piotr3lukasz JKW Helwetyk przesłał w komentarzach wersje bez tła (za co jestem niezmiernie wdzięczny).

Oczywiście następnym razem zwiększę jasność tła, żeby było łatwiej przeczytać, użyję jednakowej wielkości czcionki (bo niestety, ale niektóre teksty były na tyle długie, że trzeba było je skrócić, albo za krótkie i powiększenie go było konieczne)

W każdym razie lekkie niepowodzenie na pewno mnie nie demotywuje. Oczywiście, zanim pojawi się kolejne wydanie, to trochę potrwa, ale w każdym razie można wyczekiwać :D
@Michaelus Siepacze chyba też nie mają trenera ;)
@leszcz to tak przy okazji, jak już o SLP robi się powoli głośniej, to szykuję niespodziankę rodem z trzeciej klasy :D
Bialenia nie da się anektować :D skoro do Sarmacji nie chcieli to do Dreamlandu pójdą? :D