Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Komentarze
@demollari no nie jest to prawda gdyż mamy teraz tyle punktów co KD a KD gra w następnej kolejce z outsiderem. Więc realnie musimy wygrać z MW i następnie z KD.
Gnomia do awansu potrzebuje de facto dwóch zwycięstw. To raczej nierealne. Przegrane w dwóch pierwszych meczach pogrzebały nasze szanse na awans. Mówiąc szczerze, popełniłem błąd kompletując kadrę. Liczyłem, że grupy będą wyglądały odrobinę inaczej i uda nam się zająć 2 miejsce małym nakładem finansowym.
@PiotrdeZaym diuku proszę nie mącić wymyślonymi dokumentami. Diuk jako burżuazja od lat gnebiaca lud Tropicany nie ma do tego żadnego mandatu.
@BvTJ z tym, że oczywiście wkradła się literówka do mojej wypowiedzi. Chodziło nie o 'niejaki' ale 'nijaki twór'. Bylejakosc rdzennej Sarmacji przejawia się zresztą w bylejakości STSu, którego, o ile dobrze pamiętam, diuk Zombiakov był namiestnikiem
@BvTJ tkwi dobrowolnie, gdyż nic na tym nie traci (inna rzecz, że niewiele również zyskuje). Tkwi by urozmaicić i nadać splendoru temu niejakiemu tworowi. Natomiast, jeśli pojawią się zakusy by tej bylejakości nadać rangę standardu, to jasnym jest, że Teutonia będzie musiała się wymiksować z tej toksycznej relacji.
Innymi słowy, tym postem Diuk Zombiakov już sobie zagwarantował, że księciem nie zostanie ;)
Tak samo, jak to wyłuszczył diuk K odnosnie Hasselandu, wygląda sytuacja z Teutonia. Teutonia jest wolna i niezależna i tylko na takich zasadach może partycypować w projekcie sarmackim. Mamy swoją kulturę, Króla, wartości. Wszystko stoi o poziom wyżej i jest nieporównywalnie bardziej wysublimowane niż ich odpowiedniki sarmackie. Reasumując - każda osoba, tzw. "książę", która będzie chciała doprowadzić do centralizacji i umniejszenia roli Teutonii, nie tylko nie zostanie uznany przez Teutonczyków za monarchę, ale też musi mieć świadomość, że takimi zakusami gra na ostateczne zniszczenie bytu pod tytułem Księstwo Sarmacji.
W tekst wkradla się pewna niescislosc. Poprzedni v-Mundial wygrała Gnomia. Ten też wygra.
Jedyna droga do stabilnego pokoju jest wojna. Wojna, która wymaże Dreamland z mapy świata. W świetle tej prawdy, każdy kto sugeruje rozwiązanie koncyliacyjne jest skrytozdrajcą i szkodnikiem na rzecz obcych mocarstw.
Bardzo fajny pomysł. Mam też swój. Wprowadźmy wojny między prowincjami i niech każdy bije się z każdym lub zawiera sojusze w celu zdobycia i utrzymania władzy. Spiski, zdrady, mordy polityczne, intrygi, bezwzględność - to wszystko by nas ożywiło. Szef prowincji, która wygra ten pojedynek zasiadlby na tronie w Grodzisku i sprawował władzę w oparciu o preferowany przez siebie model, tak długo aż nie zostałby strącony z tronu przez innych żądnych władzy rywali.
@Leszke Miło mi to czytac, ale do poziomu wskazanych drużyn nam daleko. Dobrze będzie jeśli w ciągu 3/4 sezonów będziemy w stanie awansować i utrzymać się w ekstraklasie.

Co do artykułu - super, brakowało wieści z SLP :)
Brawo, brawo, brawo!
Cytuję:
odkleiłem ze ścian plakaty Cannibal Corpse, papieża Bambuły XIII i portret mgr Khingi Khrupin

Towarzyszu, dziękuję za współpracę, ale jeszcze bardziej dziękuję, że nie zabiera z sobą Towarzysz plakatów Bogumiły Wander i Krystyny Loski. Niech te bohaterki walk o Awarę dalej inspirują w pocie czoła walczących na froncie prawa i sprawiedliwości adeptów sztuki asesorskiej.
Te 30% to sromota dla Teutonii. Jakaś ukryta opcja końska, piątka kolumna aparatu represji, pogrobowcy mrocznych czasów kefaszyzmu. Albo prowokacja!
A tak w.ogole, nic tak nie robi atmosfery jak ten kawałek:

https://m.youtube.com/watch?v=9wQbC2uBK4s
taki kisiel to jest fisiel!
:D Towarzyszu Marszałku, proszę sflaczyć swój bojowy zapał. Ja nie krytykowałem. Stwierdzałem fakt.

Nie dziwię się przestojom. Po prostu mówię, że można, w drodze odważnych decyzji i innej interpretacji procedury, wiele postępowań przyspieszyć. Nie rozumiem co w tym obraźliwego.
Myślałem, że chodzi o słynne Superssące Destrojery Mandragoratu Wandystanu :(
I to jest głos rozsądku. Brawo.
Ja nigdy nie myślałem o KSZ. Natomiast z całego serca polecam SAL.
@AlexJoe aha. Czyli w takim razie inwestycja byłaby ciekawa ale przy cenie udziału 100 lt. Przy 1000 szansa zysku jest stosunkowo niewielka.
A co jeśli kupię 100 udziałów za 100 000 Lt a zysk z kolekcji wyniesie 20 000?
@defloriusz niech się dzieje wola Lecha, co zza grobu się uśmiecha.
@defloriusz Niech się dzieje wola Poli, Pola dobrze się ... drapie za uchem.
Boubaliny <3
@RCA Bo? Zlikwidujmy Sarmację i pozostawmy ją jedynie jako opcję narracyjną.