Orjon von Thorn-Surma
Komentarze
@SantiVilarte mnóstwo rzeczy tam jest. Nigdy nie miałem tyle czasu by ogarnąc wszystko sarmackie co da się tam znaleźć, ale jeśli ktos chce mi pomóc to może Galeria von Thorn się o kilka nowych rzeczy wzbogaci ;)
@defloriusz OK, być może mój art był nieco prześmiewczy - jeśli chodzi o sam kontekst i wymowę - lecz miał na celu ukazanie samemu zainteresowanemu, że nie wszystko, co robi, jest właściwe i dobre. Chciałem, aby Filip po prostu zauważył, że niektóre zachowania po prostu nie są wskazane, a mogą nawet szkodzić. Niestety, sądząc po opinii, jaka pojawiła się nazajutrz po publikacji mojego artykułu, nie zrozumiał on kontekstu mojej wypowiedzi. Patrząc po nim, w sumie trudno mi się dziwić - nie każdy, a szczególnie nie tak młodzi ludzie, rozumie, czym jest ironia. Tu zgadzam się, że mój artykuł - jak zresztą i zawiadomienie do Prefektury - mogłem przemyśleć, zastanowić się, czy aby nie postępuję tu krzywdząco w stosunku do zainteresowanego (w mojej ocenie zawiadomienie wygląda raczej jak akt oskarżenia, a nie jak zawiadomienie - pisałem je trochę na szybko, w późnych godzinach wieczornych, pod wpływem zmęczenia). I za to @Powietrzny również przepraszam.
@LCdR, nie dodawałem jej, bo nie chciałem duplikować zawartości tego co leży na ftp Baridasu bez zgody osób odpowiedzialnych za niego ;) aczkolwiek - mam tą stronę, więc dodać mogę... tylko czasu brak... tak samo zresztą jak i na galerię.

Ale jesli ktos ma jakas strone ktorej nie ma to pisac prosze :) czy tu (ale szansa nieco mniejsza że odczytam), czy na maila, ewentualnie na discordzie - powiadomienia dostaję na telefon więc nie ma problemu, zagladam na discorda w miare regularnie :)
Może gobliny i Bank Gringotta jeszcze do tego? ;P
Głośność słabiutka, ale zacne :D
o.0
Zajebisty przegląd!
WIEEELKIE PROPSY!

Świetna robota!
Dopiero co prąd odzyskałem po huraganie więc więcej nie napiszę, ale naprawdę mega!
Na głównej. F5 ;)
Huhu :D
W sumie się nieco zdziwiłem, ale jestem zadowolony :)

Zobaczymy co dalej, powodzenia!
Będzie ciekawie, powodzenia wszystkim na trasie! ;)
Oby tak dalej! Gratulacje, no i życzę dalszej inspiracji... jest skąd brać ;)
Zaraz, zaraz... Jakiego Al Rajnu? :D
Piękności! :D
Jak informowałem - artykuł o karze został sformułowany dość niefortunnie, i nie ma takiego znaczenia, jak przedstawiono w tym artykule.

Jednakże - dziękuję za krytykę. Przemyślałem to, co tu omówiono, autopoprawka jest w drodze.
Tak swoją drogą - GvT w razie przyjęcia projektu takowego wniosku składać raczej nie będzie.
@JO christosza
hm... w sumie teraz się zastanawiam, czy postawiłem na właściwą odpowiedź, gdyż... jednak nie ma zbyt wiele do roboty w kwestii Waszych działań. Robicie świetną robotę dla KS, i chyba jednak nie ma zbyt wiele do upraszczania.
1. pomysł nie jest ogólny. o nim relatywnie niedawno rozmawiano - tutaj wątek. chciałbym wnioski, które tam wyciągnięto, przełożyć na realne działanie - stworzyć funkcjonalną, prostą i przejrzystą stronę, pomocną dla potencjalnych nowych Sarmatów, z której dostaną się oni do "głównej" części serwisu, to jest DSG i Forum Centralnego. to, moim zdaniem, zachęci potencjalnych nowych mikronautów do zamieszkania u nas. chciałbym, aby tak się stało.
2. ja wiem, że dadzą. Mają ogromny potencjał, wiele chęci. Ale w niektórych przypadkach, moim zdaniem, pomoc ośrodków centralnych jest przy tym niezbędna, a dotychczas było... jak było. Rada Samorządowa niestety nie ruszyła wciąż, i chciałbym, aby była ona też jedną z form do wsparcia samorządów ze strony RM.
3. tutaj wielu innowacji nie będzie - to prawda.
4. stoję na stanowisku, iż nowy mieszkaniec będzie zagubiony w tym, jak to wszystko działa. można mu pomóc, a nawet trzeba - jednakże nie może być to tylko kopipasta w wątkach powitalnych. tu też trzeba spojrzeć na niego od jego strony - ja sam, kiedy do Sarmacji trafiłem, byłem trochę zagubiony od strony formalnej i potrzebowałem czasu, aby wiedzieć, gdzie co jest. z tego co wiem obecna minister ds. edukacji nad nowym modelem nauki pracuje, w razie wygranej będę się z nią kontaktować, by się dowiedzieć, co dotychczas wypracowano.
5. hm, ciężko mi się wypowiedzieć ;) ale po części na pewno tak - można część rzeczy z pewnością uprościć, ale to wszystko wymaga analizy - zaczęliśmy ją w tej kadencji rm, będziemy to robić dalej.
6. na pewno nie będzie to wielki gabinet - każdy minister będzie mieć jasno przydzielone role, kompetencje; resorty - na pewno finanse, sprawy wewnętrzne, oraz edukacja, kultura i sport (połączone w jeden resort). nie mam jeszcze jasnej koncepcji, kto gdzie trafi; rozmowy na ten temat dopiero się zaczną. planowany skład rządu postaram się przedstawić do 20 listopada.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wątpliwości. Jeśli nie - zapraszam do dalszego zadawania pytań :)
Odpowiadając na pytanie nr 2: chociażby wydarzenia, które doprowadziły do Baridajskiego Sierpnia - tutaj sądzę, że zawiniły obie strony, zarówno ówczesne władze Baridasu, jak i JKM - podejmując decyzję bez konsultacji i ulegając emocjom nie zawsze uzyskuje się dobre rezultaty; tutaj można było się porozumieć moim zdaniem.
Więcej na razie nie jestem w stanie sobie przypomnieć, przedstawiam to, co najaktualniejsze.
Cytuję:
Kawaler jaki ma stosunek do koncepcji połączenia Konsulatu Sclavinii ze Starosarmacją?
Sadze, ze jest to dobre rozwiazanie, ktore - tak sadze - pomoze obu prowincjom. Mam nadzieje, ze roznorodnosc doda wspolnej, polaczonej prowincji jeszcze bardziej niezwyklego charakteru.

Na drugie pytanie, z powodu jego... zlozonosci (;) odpowiem pod wieczor. Obecnie jestem w szkole.
Podsyłam linki:
http://wzsn.blox.pl/html
http://www.pssn.prv.pl/
https://kpsn.wordpress.com/
Wcześniej, w 2005, były ogólnomikronacyjne mistrzostwa - http://wandystan.eu/wandea/system.php?strona=42 niestety strona zniknęła i na webarchive też jej nie ma...
http://www.dreamland.net.pl/glos/25c.html tu coś po lewej
Sporo tego. jak znajdę jeszcze to podeślę :)
Klasa sama w sobie! :)
Dobry artykuł :)

A drużyna, cóż... moja Namiestnikowska Jakość. :D
Kolejne lotnisko? Jak tak dalej pójdzie to na każdym starosarmackim polu będzie co najmniej hangar :D

Ale jestem dumny z takiego lenna!
Dziękuję WKM i gratuluję wszystkim odznaczonym :)
;oo

Nie spodziewałem się tego. Naprawdę.
Dziękuję!