Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Komentarze
@ignac Bardziej chodziło mi o pokazanie, że narracja monarchofaszyzmu jest do ocalenia, jeśli się komuś zechce. A diuk przecież zapowiadał, że nie jest pewny swej systematyczności, więc trudno mi mieć jakieś pretensje ;)
Cytuję:
Taka teza w Teutonii jest uważana za herezję i grozi spaleniem na stosie ;)
Na szczęście dzieli nas morze :P
Cytuję:
Czyta zbieżność nie popartą żadnymi badaniami naukowymi ;)
W takim razie najwyższy czas je przeprowadzić ;)
@peterwest ale można założyć po prostu wątek na rozporządzenia, przecież nie trzeba do tego chyba poddziału.
Czy Slavianie pochodzili z Gellonii (w obu regionach władcy mieli podobne imiona)?
@RCA Książę składa w Sejmie projekt kierując się głosami społeczeństwa. Sejm odrzuca projekt z głosem "za" zaledwie jednego posła. Książę dalej twierdzi, że projekt był podyktowany głosami społeczeństwa (chodzi mi oczywiście o ustawę o kadencyjności).

¯\_(ツ)_/¯

Zdaje się, że gdyby te "głosy społeczeństwa" były takie głośne, same przeprowadziły by te reformy (co zresztą częściowo aktualnie robią).
@leszcz chciał diuk więcej treści monarchofaszystowskich w Trybunie, to ma :P

A przy okazji - wszystkiego najlepszego! :)
@ignac aktualnie jestem w trakcie czegoś co można nazwać redagowaniem. Bardzo ślamazarnie idzie, ale chyba niedługo pochwalę się pierwszymi wynikami pracy ;)

A używanie realnych nazw w starych historiach przedinternetowych to standard - Morvan zamieszkują Celtowie, w Teutonii byli Normanowie, a cały Mikroświat był rzymskokatolicki :)
Kilka pro tipów:

Warto jest podzielić tekst na akapity i wyjustować. Zdecydowanie ułatwia to odbiór.
Jeżeli piszemy artykuł na podstawie cudzych prac nie zaszkodzi podać na końcu źródła.
W przypadku prac historycznych czy fabularnych warto do pierwszych liter użyć kodu
Kod
[czarnolas][/czarnolas]

Wygląda to wtedy tak:
C
zarnolas
Obiecałem podzielić się wrażeniami, więc stwierdzam, że są one bardzo miłe :)

Jeżeli ktoś na bieżąco śledzi życie mikronacji, zapewne treść newsów nie będzie dla niego żadnym zaskoczeniem, myślę jednak, że mogą być one pomocne dla osób wracających po realiozie, albo wpadających do KS tylko od czasu do czasu.

Choć nie jestem jakimś wielkim pasjonatem prawa, to artykuł o rządzie mniejszościowym był dla mnie najbardziej interesującą częścią numeru. Fajnie, że są też kontynuowane działy kroniki policyjnej i kącik matrymonialny (choć wciąż się dziwię, że w STS działa jakaś policja ;)).

Podobnie jak JKW @Helwetyk proszę o więcej! :)
W wolnej chwili spróbuję przeczytać, na razie mogę stwierdzić, że wygląda bardzo mądrze ;D
@MichaelWolferine Można jeszcze tracić w Starosarmacji ;)
Jaki ładny, nienaruszony zamek... Widać, że piraci nie zapuszczali się w te okolice :D
Cytuję:
Wie Pan, kiedyś myślano nad rozwiązaniem, żeby robić mydło z ludzi. No ale, wyszli jak Zabłocki na mydle.
Gwoli ścisłości pomysł ten wykorzystano praktycznie co najmniej dwa razy w historii realnej - w rewolucyjnej Francji i w III Rzeszy. Tak więc żart dość niesmaczny.
Tropicańscy piraci wielce są szczęśliwi, skoro tak wielki pieśniarz poświęcił im piosenkę :D
Kupiłem! Jak przeczytam, podzielę się wrażeniami ;)
Cytuję:
z małej litery
<SPFJ_mode_on>
MAŁĄ!!!
Rozumiem, że Teutoni dobrze się czują z jakimś okupantem nad sobą, ale darujmy sobie rusycyzmy :P
<SPFJ_mode_off>

Nie wiedziałem, że istnieją jakieś wojska starosarmackie, o ile mi wiadomo jedyną organizacją bezpieki paramilitarną (w dodatku niezarejestrowaną oficjalnie) w STS jest Gwardia Piracka na Tropicanie. Proponuję redakcji zbadać czy przypadkiem El Dictatore nie macza w tym antyteutońskim spisku swych mokrych paluchów ;)
Owszem, choćby doba księżycowa ;)
Cytuję:
Edycja literówek i innych błędów nie wpłynie na zmianę treści i na wiarygodność.
Ale za to zaciemni obraz poziomu językowego społeczeństwa.
A w Teutonii jak widać coraz gorzej z refleksem. Myślicie, że na jaką okazję w Gellonii od czterech miesięcy buduje się Wienskodrom?! :P
Cytuję:
Nie wszystkie ustawy muszą być wykonywane przez Radę Ministrów. Nawet nie wszystkie rozporządzenia muszą być wydawane przez członków Rady Ministrów.
Czyli, mówiąc inaczej, jak kanclerz będzie przeszkadzał to znajdziemy kruczki prawne, które pozwolą go ominąć :P
@Helwetyk Bez poparcia Kanclerza część z powyższych postulatów może być trudna do przeprowadzenia.
Czy JS wystawi kandydata na kanclerza?
Przepraszam, ale czy wicehrabia przeczytał choć raz, to co napisał przed publikacją i czy jest świadom istnienia czegoś takiego jak przecinki?
Cytuję:
Sejmu Księstwa Sclavinii
A to niby ja mam seperatystyczny program :P
Cytuję:
Innym strategicznym zagadnieniem z punktu widzenia obywateli naszego państwa jest oczywiscie kwestia jego życia gospodarczego
Jak się kandydat zapatruje na możliwość uczynienia "Suwerena" oficjalnym System Gospodarczym Księstwa?
Cytuję:
Jednocześnie jako Szef nowego rządu zamierzam wykorzystać alternatywne źródła finansowania działalności podlegającej mi administracji,
Zapachniało korupcją :P

Czy może kandydat zagwarantować, że jeśli zostanie kanclerzem, zdoła uzyskać poparcie w Sejmie wystarczające do przeforsowania planowanych zmian (oczywiście jeśli te zmiany będą wymagać zgody Sejmu)?

Życzę powodzenia!
@Eradl zaczęło się już w sali sejmowej (nadal jestem przeciw, pozdrawiam) ;P
@MichaelWolferine Tylko pod warunkiem zlikwidowania nielegalnej produkcji i dystrybucji kukulicy w Sclavinii.