Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Komentarze
Pierwsza informacja raczej mało niepokojąca. Też bym się na miejscu JKM nie spotykał z jakąś Teutonką, jeszcze by potem złapał jakiegoś wąglika czy inne świństwo.

Jednak jeżeli Książę już nawet kukulicy nie pija, to sytuacja naprawdę jest poważna. Może został porwany przez Dreamlandczyków? W końcu tamtejszy monarcha ponoć ucina sobie z nim pogawędki...
Autor zapomniał o metodzie tropicańskiej. Polega na odcięciu wadliwej stopy i zastąpieniu jej drewnianą protezą. Pacjent otrzymuje dodatkowo +100 do pirackiego prestiżu.
W
Cytuję:
śród ETF-ów dość pasywna sesja, bez większych zmian. Kto miesiąc temu powierzył im swoje pieniądze, ten prawdopodobnie nadal jest „wiecznym inwestorem” i czeka na zieleń.
To ja :(
To wszystko wina podwyżki cen żywca wieprzowego! Jeszcze wywieziemy ten rząd na taczkach!
Ale przecież zatwierdzenie tytułów hasselandzkich już dawno się odbyło, w traktacie o połączeniu KS i KH, art. 7. ust. 1.:
Cytuję:
Książę Sarmacji wyraża zgodę na posługiwanie się wszelkimi tytułami honorowymi, szlacheckimi i arystokratycznymi, jakie obowiązywały w Królestwie Hasselandu do dnia wejścia w życie niniejszego Traktatu.
Cytuję:
Oznacza to, że bialeńscy posłowie powracają do tego czasu w ławy Sejmu.
Czy ławy sejmowe mają wystarczającą grubość, by można było do środka wsadzić posłów?
@defloriusz Trybunał niezależnie od wyroku nie naprawi wadliwego traktatu.
Cytuję:
Przypomnimy, że Burbon-Conti kandydował na stanowisko asesora w Trybunale Koronnym, co zbiegło się z aferą w Sejmie dotyczącą pełnienia funkcji publicznych przez obywateli Republiki Bialenii.
Nie tyle się zbiegło, co ją rozpoczęło.
Sarmacka Partia Faszystów Językowych stanowczo żąda, by ulica Republikan została zamieniona na Republikanów. W przeciwnym razie nasze bojówki rozpoczną cykliczne wybijanie witryn sklepowych na tejże ulicy.
Dotacja za prześwietlenie xD Jak najbardziej żądam, by było ich więcej!

W części kulturalnej lub samorządowej zabrakło informacji o szykowanej sesji RPG. Przydałby się jeszcze jeden uczestnik, może "Pulsem" udałoby się kogoś złapać ;)
@HochErik Wszystkie odznaczenia nadaje Namiestnik lub Sejmik. Art. 2. ust. 1. http://prawo.sarmacja.org/akt,8730.html
Ależ Panie Jarosławie, my jesteśmy demokratami, ale na swój sposób.
@AlbertJanMaat ale IMRA jest przecież instytucją samorządową.
Super wydanie, postaram się szerzej podzielić wrażeniami jak przeczytam ;)

No i przepraszam, że nie dosłałem nowego tekstu, ale niestety nie dałem rady go napisać. Następnym razem muszę się wziąć za bardziej uniwersalny temat, żeby się artykuły nie przedawniały.
Cytuję:
Co roku ceny znaczków rocznicowych wzrastają o 1000 lt.
Ale to nie kwestia inflacji, tylko zwyczajów.
@anglov Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Po prostu pamiętałem, jak Roberta Fryderyka oskarżano o złą tytulaturę i odtąd się bałem, że sam popełnię to faux pas. Jak widzę, sytuacja nie jest tak jednoznaczna.
Cytuję:
utrzymanie monarchii
Co wywołało tak nagłą zmianę frontu? Zdrada sprawy republikańskiej dokonana przez pewnego króla Dreamlandu? :)
Cytuję:
Gdy obawiamy się panującej osoby – uprawnienia odbieramy. Gdy zaś jest mężem stanu, uprawnienia przenosimy. Nie patrzymy na Księcia, jako urząd, lecz osobę
Ja byłem za rozszerzaniem prerogatyw monarchy zarówno za JKW TIH-a, JKW Roberta Fryderyka, jak i obecnie nadal jestem tego poglądu zwolennikiem, więc z podmiotem "my" w powyższym cytacie się nie utożsamiam ;)

Jeżeli chodzi o niestosowanie tytułów, wydaje mi się, że to częściowo wynik niedostatków edukacji. Zauważyłem, że część nowych obywateli stosuje instynktownie formę "Pan", co sugeruje, że nie chcą być niegrzeczni czy "republikańscy", ale po prostu nie dotarli do poradnika o tytulaturze baridajskiej. A jest jeszcze kwestia niuansów, które i mnie czasem wprawiają w konfuzję. Np. do dzisiaj nie jestem pewien, wstyd się przyznać, czy do panującego króla Teutonii należy się zwracać per WKM czy WKW. Stąd pojawiający się w KT temat własnych tytułów, choć jest sam w sobie bardzo ciekawy, to jednak trochę niepokoi, bo może jeszcze bardziej zagmatwać sytuację.
@Zombiakov
Cytuję:
Może na menelach średnio nam zależy ale na uczciwych młodych mieszkańcach owszem.
Ja bym tam chciał, żeby nasz Żebrak wrócił do aktywności ;P
@JanuszekPalasz
Cytuję:
Myślałem nad tym by książę był kimś w stylu "wiecznym posłem i ministrem". Żeby mógł nie tylko być obserwatorem, ale też uczestnikiem w tworzeniu prawa i jego wykonywania.
To byłoby dość radykalne odejście od obecnego trendu ograniczania władzy Księcia. Czy ma kandydat w tej sferze poparcie swojej partii? Czy, jeśli zostanie kandydat posłem, będzie przedstawiał w Sejmie projekty zmieniające obecny model ustrojowy na rzecz Księcia?
@Sowinski Bardzo dziękuję Wielmożnemu za wyjaśnienia, niemniej nie uważam ich jeszcze za wyczerpujące, więc pozwolę sobie pociągnąć dyskusję dalej:
Cytuję:
Chodzi oczywiście o stworzenie silnego i aktywnego rządu.
A co jeśli PR znajdzie się w opozycji? Bo w takiej sytuacji owa "aktywizacja" może być utrudniona.
Cytuję:
Wiele organizacji jest obecnie w fazie stagnacji. Niektóre z nich są własnością państwa, a na ich czele stoją osoby nie wykazujące chęci aktywnego uczestnictwa w Sarmacji.
Czy mógłby Wielmożny podać przykłady takich instytucji?
Cytuję:
Wprowadzanie praw
Jakich konkretnie?
Cytuję:
wykreślenie niepotrzebnych paragrafów.
j.w.
Cytuję:
Dofinansowania i nagrody dla aktywnych Sarmatów, instytucji.
Czym się będą te dotacje różniły od obecnych?
Cytuję:
Zwiększenie władzy dla księcia
Na jakim polu?
Cytuję:
aktywizacja Rady Ministrów
W jaki sposób?
Cytuję:
Zacieśnienie relacji samorządów i ich władz z władzami centralnymi.
Bez zapowiedzi konkretnych działań to pusty frazes.

Pytanie dodatkowe: jako przedstawiciel PR STS, jak zamierza kandydat reprezentować interesy Starosarmacji we władzach centralnych, tj. Sejmie?
@Hugo mam podobne odczucia. Gdyby jeszcze wydanie było w ładnym pdf-ie, może łatwiej byłoby przełknąć takie zróżnicowanie materiału.
Cytuję:
Jestem za utrzymaniem monarchii
Był Obywatel kandydatem na ministra w rządzie postulującym likwidację monarchii, a teraz jest za jej utrzymaniem? Hm, hmmm...
Brak informacji o krytycznej sytuacji na Tropicanie uważamy za skandaliczny!
A nieoficjalnie świetna robota, liczę na kontunuację! :)
Precz z socjalizmem, komunizmem, wandyzmem i anarcho-syndykalizmem, wysysającym krew Narodu Tropicańskiego! ¡Tropicana Una, Grande y Libre!