Adam Jerzy Piastowski
Komentarze
@BvTJ
Cytuję:
Ewentualnie przez narodową zrzutkę zamówić system zewnętrznie.

Myślę że zrzutka by wyszła - Potencjalne zadanie dla nowego Księcia, jeśli będzie chciał coś z tym zrobić. Ja chętnie dorzucę z własnej kieszeni PLN'ami na ten, czy inny pomysł wymagający dofinansowania.
Artykuł trochę wybrzmiewa jak wyrzut kierowany w stronę Księstwa, dlatego pozwolę sobie odpowiedzieć broniąc trochę jego interesów. (Co jest w sumie śmieszne, biorąc pod uwagę, że jestem Teutończykiem).
Cytuję:
zawartych umów należy przestrzegać

KH zgodziło się dołączyć do KS na tych samych warunkach jak pozostałe prowincje. Wolna elekcja jest częścią umowy, a że kandydaci na urząd Księcia proponują odmienne punkty widzenia to w mojej ocenie dobrze, przynajmniej jest z czego wybierać. Niech zatem każdy wybierze opcję, do której mu najbliżej, jeśli ogół społeczeństwa zdecyduje inaczej i KS obierze kierunek np.: Federacja to tak chcieli obywatele (grec. demos, kratos) . Nie można wybiórczo traktować porozumienia i wtedy kiedy jest nam po drodze to OK, ale kiedy idzie nie po naszej myśli, to bijemy na alarm wysuwając argument o nie przestrzeganiu umowy międzynarodowej... Zapytam zatem, który punkt umowy jest nieprzestrzegany?
Sama treść jest super, interpunkcja natomiast kuleje niczym kapitan z drewnianą nogą ;)
Czy projekt jest na razie tylko w formie pomysłu, ogólnej propozycji, czy już zostały podjęte przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jakieś rozmowy z zainteresowanymi mikronacjami?
To ta elekcja jednak tak na poważnie :)
Cytuję:
Ubiegam się o Wasze głosy ponieważ chcę zostać ostatnim Księciem Sarmacji

Jak przeczytałem to wytłuszczone zdanie to pomyślałem, że chcecie drogi Arcyksiążę, aby wyzwolić te, czy inne prowincje (wiadomo, o którą chodzi) z pod jarzma KS.
Pomysł jest fajny i go nie neguję. Uważam jednak, że z powodzeniem zamiast tworzyć kolejną funkcję przy JKW można dodać tego typu kompetencje na przykład dla Marszałka Koronnego, które nomen omen od dłuższego czasu było w ogóle nieaktywne podczas panowania P3Ł... dlatego wydaje mi się, mając na uwadze jednak kryzys demograficzny, że nie ma sensu tworzyć kolejnych funkcji. Lepiej dobrać odpowiednie osoby na stanowiska, które już istnieją i odpowiednio zmodyfikować kompetencje.
Cytuję:
łyżka dziegciu

Proszę mi to machnąć na teutoński :D
Jestem fanem! Styl pisania jest taki jaki lubię :)
Poszło, choć faktycznie ciężko mi pokładać wiarę, że ktoś nie wypełni milion razy ankiety :P Łatwo będzie można sprawdzić po jej zakończeniu biorąc pod uwagę w miarę stałą ilość aktywnych obywateli.
Przepraszam, (nieważne co) ale musiałem poprawić i edytować po prostu musiałem ;)
Cytuję:
Dodatkowo wprowadzimy jako stałą zasadę, że pieniądze na pensje posłów będą w całości przekazywane marszałkowi Sejmu, który będzie je bezpośrednio wypłacał. Pozwoli to na zachowanie jasności w rachunkach (na koncie Sejmu transakcji jest niewiele).

Czy zostaną przyjęte jakieś kryteria np. od aktywności posłów, składanych ustaw, wypowiedzi w Sejmie itp.?
Tytuł powinien brzmieć: "Jeżożercy z Feru" ;)
@JanuszekvHP - Może lepiej nie, bo się jeszcze okaże że gdzieś w równoległym wszechświecie jest lepsza Sarmacja.
Dorzucę symbolicznie po 1000 lt z własnej kieszeni do każdej z kategorii, razem 18k lt. W końcu po coś uprawiam ten swój ogródek w Karczmie pod Rozbrykanym Kucykiem, wysiew pomidorów w skutek ocieplania klimatu okazał się ostatnio strzałem w 10 ;)
Cytuję:
Jeśli JKM Regent pozwoliłby to z chęcią się pokuszę o przygotowanie gali

Jak tylko nie brakuje chęci do zaangażowania się w organizację, to z czystą przyjemnością jestem na tak.
@AdamVonAleksandria - Nie trzeba mieć. Spóźnił się Pan trochę, następne wybory do Sejmu za 3 miesiące. Chyba, że tfu, tfu, tfu (odpukać w niemalowane) trzeba będzie uzupełniać w międzyczasie. Proszę być czujnym.

@Gotfryd - Może i nie, ale pociągał za zbyt wiele sznurków jednocześnie, a aktywność w dużej mierze opierała się prędzej, czy później na negatywnych emocjach.
Się śmiejecie, a jak był RCA to przynajmniej aktywność była... Nawet teraz ten wątek traktujący o nim napędza nam aktywność :P
@JulianF @PiotrdeZaym - Znajdziemy jakiś złoty środek. Rilax.
@PiotrdeZaym - Dlatego nazywam ten projekt "roboczy" który ma mieć chwytliwą nazwę zwracającą uwagę. Sam zamierzam nad całością popracować w taki sposób, aby był wilk syty i meczester syty ;)

@CarmenLaurent - Szanuję, że szanujesz :)
@joahimvonribertrop nie, nie, nie chodzi tylko o zmianę jednego zapisu na który sam się naciąłem zostając regentem i przez który musiałem się odrobinę napocić, żeby dojść z nim do ładu i składu. Całość ustawy jest OK, chodzi stricte o ten zapis:

wyrazy: "członek Naczelnej Izby Architektury" zastępuje się wyrazami: "obywatel niekandydujący w wyborach"

Błędem jest usunięcie członka NIA, który jako jedyny ma na tyle wiedzy i kompetencji, żeby od strony systemowej zadbać o prawidłowy przebieg pracy w KKW.
@PiotrdeZaym no jak to, Panie Marszałku Seniorze. Piotr jako ta pierwsza i Paweł jako ta druga osoba ;)
Świetna inicjatywa, której kibicuję! Poza tym bardzo ładne logo :)
Rozumiem, że JO jako Poseł i Marszałek-Senior poczuwa się do poinformowania opinii publicznej o całej sprawie, chociaż kompetencje ku temu powinien mieć Kanclerz, ale jeśli rozmawiamy (jak mi się wydawało, w zwyczajnym odczuciu) poufnie w korespondencji poprzez PK o możliwościach wyjścia z pewnego impasu, to dajmy sobie choć odrobinę czasu na wypracowanie odpowiedniego, jednomyślnego działania biorąc pod uwagę obecne możliwości jakie daje nam Konstytucja. Zamiast sobie pomóc, robimy zupełnie na odwrót.
Będę kibicował! Chociaż uważam, że powyższe postulaty są nie do zrealizowania na obecną (uzupełniającą) kadencję sejmu. Mimo wszystko, życzę szczęścia i wytrwałości, także i na kolejną kadencję.
Statystyki, statystyczki, statystyniuniunie - Lubię to :)
Uważajcie na góry lodowe ;)
@BvTJ - Wszystko jest kwestią gustu, ja uwielbiam takie opisy.
Trochę przeczytałem od tyłu, bo najpierw cz. IV, a potem III ale wszystko ładnie trzyma się kupy ;)