Andrzej Fryderyk
Komentarze
@Jul Owszem. Zakrawa o absurd.
Przesyłasz fragment rozmowy prywatnej – spoko. Przesyłam z kontekstem, jak się tak bawimy :)

Dlaczego mówię że kłamczysz? Ano dlatego, że także i ta rozmowa była przede wszystkim nacechowana poprzez „i tak nie zrozumiesz” i porzuceniem dialogu. Nie rób z siebie świętej, która cokolwiek mówiła. Nie robiłaś tego.

Chyba zapomniałaś dlaczego w ogóle się odezwałem w tej sprawie. Ano dlatego i wyłącznie dlatego, że mam do Ciebie żal, za używanie chamskiego języka propagandy. Za to że nie pofatygowałaś się, żeby jakkolwiek pogadać i zrozumieć racje jakie stoją po mojej stronie.

Nie bronię Ci mieć innego zdania. Po prostu – tak jak to ładnie napisałaś kilka dni temu „od ludzi, z którymi się pije, bezsprzecznie wymaga się więcej”. Ja wymagam.

Nie dyskutuję z faktami. Dobrze wiem, skąd się bierze zmiana w sondażach. I dobrze zdaję sobie sprawę jak będzie ewoluowała z czasem. I nie mam za złe że takie badanie zrobiłaś. Jego wynik jest poniekąd ciekawy.

Nie mam żalu do całego świata. Mam żal do konkretnej osoby. Do Ciebie. Za konkretną postawę wobec mnie.
Oj moja droga i miła @Jul Bardzo nieładnie tak kłamać :)

Te parę tygodni temu mówiłaś przede wszystkim „nie chce mi się tłumaczyć i tak nie zrozumiesz”. Oraz „jesteś marionetką”. I parę innych bzdur o których nie mówisz i nie powiesz. Zachowujesz się w tej chwili obrzydliwie i fałszywie. Wydawało mi się, że tego nie lubisz?

Tak jak mówiłem – zrobiłem wszystko co byłem w stanie by nie dopuścić do sytuacji jaka się stała. Przeznaczyłem na to mój realny czas. Ta, robię z siebie ofiarę i się użalam wiem ;) Tak jak Ci odpisałem, nie zamierzam nic niszczyć, a w miarę możliwości chciałem też pomagać, co zostało skutecznie odrzucone :)

Nazywanie „zdrajcami, spiskowcami, secesjonistami” jest propagandą osób, które są faktycznie odpowiedzialne za zaistniałą sytuację. Osób, które miały gdzieś książęce rozmowy, które ignorowały książęce postanowienia, które miały gdzieś mnie. I teraz robią z siebie Wielkich Mężów Stanu. Parszywe.

Mówisz że ludzie się czują oszukani. Dlaczego jednak Ci co ze mną rozmawiali w tym temacie, przyznają mi słuszność, albo w ogóle nie chcą dyskutować w tym temacie? Są fałszywi? Czy może jest to li tylko gra w stanie po jakiejś stronie? Obawiam się, że osoby, które obecnie deklarują brak zaufania… W większości opierają się na przesłankach niemerytorycznych.

No i w końcu. Może odpowiesz na pytania, które zadaję? Jak potraktowana przez Księcia? Jaką winę mi przypisujesz? Od początku mam od Ciebie feedback taki, że zrobiłem źle. Lecz nie potrafisz odpowiedzieć w jaki sposób. Wszelkie zarzuty są mgliste. Mamy konkretny skutek. Lecz nie ja jestem przyczyną tego stanu rzeczy.

Dlatego przestań. Strzel kogo trzeba po pysku i działaj na rzecz dobrej przyszłości.
@Jul W sondażu ważne jest:
a) prawidłowe wybranie próbki statystycznej;
b) prawidłowe przeprowadzenie badanie;
c) stosowne przedstawienie wyników.

Absolutnie nie mam zastrzeżeń co do „manipulowania wynikami”, w kontekście ich zmiany tak, aby wyszła stosowna odpowiedź.

Co do próbki statystycznej – sondaże tego rodzaju są przybliżeniem i zawsze będą. Jednak z braku innych narzędzi, należy uznać je za wystarczające.

Co do przeprowadzenie badania – tutaj można byłoby mieć pewne zastrzeżenia. Postacie nie były na liście podane w żadnej logicznie uporządkowanej kolejności. Ale znów – można uznać to za wystarczające uproszczenie.

Natomiast przedstawienie wyników ewidentnie jest przesiąknięte polityczną propagandą. Sama mówiłaś, że wynikami chciałaś osiągnąć coś konkretnego. Stąd też podważam Twoją rzetelność w tym zakresie. Jasne – w cholerę ludzi Ci przyklaśnie, bo przecież taki jest obecnie polityczny kurs. Ale czy na pewno o to chodzi?
Spiskowcy… Secesja… 

Brawo niezależny sondaż. Brawo autorka ;)

Przyznam że wyniki zaskakują mnie pozytywnie. Za jakiś czas, gdy powracający seniorzy wrócą do swoich zajęć zamiast jątrzyć w mikronacjach, na które mają wywalone, okaże się, że sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak się wszystkim wydaje :)

Tylko pytanie, kto z ludzi dobrej woli, którym naprawdę na Sarmacji zależy zostanie? I tu pytanie zostawiam otwarte.
@Prokrustes Wystarczy przeczytać notę abdykacyjną i moje wypowiedzi. Wyraźnie zaznaczyłem przyczyny mojej rezygnacji i moje stanowisko w sprawie. Jakiekolwiek prześmiewcze ujęcie mojej rezygnacji uznam za działanie złośliwe o charakterze prowokacyjnym, godzącym w moje dobre imię.
@MAP szczerze średnio mnie to obchodzi. Sianie dezinformacji i godzenie w ten sposób w moje dobre imię jest rzeczą w oczywisty sposób karygodną, szczególnie poprzez wykorzystanie prasy rządowej. Wobec tego domagam się sprostowania.
Cytuję:
26 października w godzinach nocnych abdykuje JKW Andrzej Fryderyk przedkładając Królestwo Teutonii ponad Księstwo.

Kłamstwo. Sprostuj.
@defloriusz <33333333333333333333333333333 KOCHAM <3333333333333333333333333
@defloriusz chcesz coś z Avonu?
@Prokrustes
Wywoływanie do tablicy ewidentnie wskazuje, że chyba nie do końca rozumiecie roli Księcia i kompletnego braku szacunku do jego roli ustrojowej. Nie mam o to żalu, bo doskonale rozumiem z czego to wynika i jak wyglądało to przez ostatnie lata.

Udzielam się aktywnie. Jestem. Nie ignoruję Sarmacji – co też mi próbujecie zarzucać. Jestem daleki od wyrzucania kogokolwiek, co zresztą jest niezgodne z tym, jaką Sarmację widzę. A też próbuje się mi to zarzucać.

W ciągu ostatnich kilku tygodni podjęliście jednak działania, które mają konkretne skutki polityczne. Umywanie się od odpowiedzialności za nie, wywoływanie mnie do odpowiedzialności, zrzucanie na mnie winy uważam za wysoce… Niestosowne.

Zatem podnieście rękawice i kontynuujcie działania. Skończcie co zaczęliście. Pojedyncze osoby zmieniają Sarmację, a wcale nie muszą stać na jej czele, by tego dokonać.
@Prokrustes
Przyznam że jestem wprost zaskoczony jak się zacietrzewiliście w swojej narracji antyksiążecej – nie wiem doprawdy co chcecie tym osiągnąć, ale widać to też element Waszej polityki.

Prowadzicie konkretne działania polityczne. Nie godzę się na zrzucanie za nie odpowiedzialności na mnie. I powtarzam – jak coś zaczęliście, nie wycofujcie się okrakiem w trakcie. Skończcie co zaczęliście.
Cytuję:
zażartowałem, że Książę już zaczął likwidację Sejmu rozpisując referendum na najbliższy możliwy termin a zarazem organizując kolejne wybory z tygodniowym opóźnieniem względem najbliższego możliwego terminu.

A mi wcale do śmiechu nie jest.

Zacząłeś konkretną politykę. Skończ ją.
@Prokrustes nie zwalaj na mnie. Zacząłeś to skończ to co robisz.
@PiotrdeZaym na to by mieszkańcy – jak to zostało nazwane „Sarmacji Właściwej” – byli obywatelami drugiej kategorii mojej zgody nie ma i nie będzie. Nie wyobrażam sobie budowy wspólnoty Sarmacji bez wzajemnego poszanowania.

Tak samo nie mogę się zgodzić by mieszkańcy innych krain – obecnie stowarzyszonych z Sarmacją na bazie traktatów – byli traktowani z tego powodu gorzej. To też sensu mieć nie będzie.
Przede wszystkim – cieszę się że pojawiają się głosy, pomysły.

Osobiście, w obecnym stanie osobowym, nie wyobrażam sobie kolejnego stopnia i praktycznie dwóch Sejmów i Rad Ministrów. Osobiście raczej uważam że jest problem ze znalezieniem chętnych do jednej.

Moim zdaniem raczej należy dążyć do modelu wspólnych praw podstawowych i zasad używania systemu, nad którymi czuwa Książę i Rada Ministrów z dużymi swobodami lokalnymi – by kraje mogły utrzymać swą tożsamość i działać po swojemu.

Ostatecznie – Sarmacja to przede wszystkim ludzie. I chodzi chyba wszystkim o to, żebyśmy się wszyscy tu dobrze razem bawili. Bo bawić się samemu ze sobą jest dość nudno.
Ja mam nadzieję, że podobne oświadczenie pojawi się z drugiej strony – zwolenników rozwiązania.
@KrzysztofHans reakcja „warzywna” była związana wyłącznie z powodu przedłużającego się wystąpienia :)
@Ramael Jak zobaczyłem tę inicjatywę to pierwsza reakcja była tylko „jeju jak chciałbym w tym uczestniczyć!”. Więc cóż to za pytanie?

Ze mną jest tylko ten problem że ciężko się ze mną umówić na dogodny czas dla takiego nagrania.
I to jest właśnie Jul.
A do tego Ramael.
@demollari Wyłącznie w oficjalnych komunikatach i orędziach :)
A ja dziękuję Tobie Albercie. Tak jak wspólnie działaliśmy jeszcze w dawnych czasach, tak też i teraz, gdy obejmę Tron Ksiażęcy. Mam nadzieję, że odnajdziesz satysfakcjonujące zajęcie w Księstwie.
Serca nie dam, bo pod pożegnaniami się tego nie robi.

Jest mi jednak niezwykle przykro, że Książę zdecydował się na taki krok. Mam nadzieję, że emerytura to będzie ledwie urlop, a sami wrócicie do nas, tylko po prostu za jakiś czas.

Dziękuję za dotychczasową pracę na rzecz Księstwa Sarmacji i wszystkiego co najlepsze, tam gdzieś.
@joahimvonribertrop Dziękuję
@Zombiakov
Może i nie jest to najlepsza forma. Ale na pewno jest to coś lepszego niż nieaktualne poradniki tekstowe. I obecnie jest to jedyna inicjatywa oddolna tego rodzaju. Toteż i to w programie wspomniałem.

Z pewnością będę przyglądać się działaniom Diuka i czy to z mocą książęcą, czy też nie, starał się pomagać w realizacji celu. Bo ostatecznie liczy się to, aby właśnie nowego mieszkańca u nas zatrzymać, pomóc mu się odnaleźć.
Solidna robota. Wspieram.
Na razie odpowiem krótko – bardzo serdecznie dziękuję za poparcie mnie w elekcji, chociaż przyznam, że piszę to z niemałym żalem. Uważam, że był Diuk naprawdę godnym kontrkandydatem, z którym z przyjemnością konkurowałbym o książęcą mitrę.

Niemniej życzę powodzenia w drodze politycznej Diuka, w tym w zdobyciu poparcia Sejmu do objęcia urzędu Kanclerza.
@Hugo Dziękuję za miłe słowa Wasza Książęca Wysokość :)
Kontrkandydatowi życzę powodzenia :)