Krzysztof de la Sake
Komentarze
Brawo! Bardzo sensowne podejście!
W Twoim przypadku raczej NKWD, albo CzeKa
Narracja Flesza typowo tabloidowa, ale fajnie że v-prasa żyje :)
chodziło o podobieństwo sytuacji historycznej - nazizm - komunizm(chociaż Marks nie był komunistą), to tak jakby ktoś teraz próbował w Polsce wprowadzić system na bardzo, bardzo podobnych fundamentach co nazizm(bądź faszyzm, bo w tym drugim nie ma nienawiści rasowej).
W żadnym miejscu nie przyrównałem Marksa do Stalina i nie nazwałem go zbrodniarzem. Więcej - powiedziałem, że w marksizmie jest parę poglądów, które są cenne, ale jeżeli ktoś w całej rozciągłości zgadza się z Marksem to jest to co najmniej dziwny człowiek.
Abstrahując od mikronacji, nie moja wina, że duża część tutaj gustuje w Marksie, broni Che Guevary i nazywa NSZ postfaszystami. Skoro tak gustujecie w komunizmie to z pewnością żałujecie, że nie ma już PRLu, czyż nie?
Rozumiem co chcesz przekazać, ale wprowadzając system gospodarki zbliżonej do realnej, w której państwo nie może sobie ot tak dodrukować pieniędzy poza aktywizacją obywateli będzie jeszcze drugi cel: utrzymanie w ryzach budżetu państwa, odpowiednie zarządzanie itd. itp. Przed rządzącymi stanie kolejne zadanie, które urozmaici grę i będzie kolejnym czynnikiem aktywizującym nie tylko zwykłych obywateli, ale też tych zajmujących się polityką ponieważ dostaną kolejny obszar, w którym będą musieli popisać się umiejętnościami, tak aby utrzymać budżet w ryzach przy jednoczesnej aktywizacji obywateli.
nie jestem zadufany, ja po prostu ludzi wielbiących Karola Marksa nie uznaje za normalnych.
nie, absolutnie nie zgadzam się. Hipokryzją byłoby gdybym był przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a sam takie zawarł. Zasiłek pomaga w rozwoju, więc skoro nic nie tracę, a jedynie mogę zyskać to dlaczego mam nie korzystać z rozdawnictwa państwowego(którego nie popieram, ale skoro jest)? Dlaczego setki zwolenników wolnego rynku z własnymi firmami pobierają na nie dotację z UE?
Nie, to absolutnie inna sprawa. To tak jakby być eurosceptykiem i mówić: nie pójdę do tego i tego muzeum bo było współfinansowane przez UE.
ZNP i NS łączą wspólne fundamenty, przekonania ideowe, ale nawet pomiędzy przedstawicielami partii występują różnice w zdaniu - to naturalne. Poza tym NS ewoluuje, nie ma już np. Paulusa Buddusa, poglądy na takie sprawy mogą się zmieniać, nei zmieniają sie fundamenty.
Jeżeli coś funkcjonuje to trzeba z tego korzystać, to nie sprawa ideowa, żeby z powodu przekonań nie pobierać zasiłku. Więc nie hipokryzji u mnie. Z Pogotowiem Obywatelskim się kontaktowałem. A artykuł jest propozycją zreformowania systemu gospodarki na taki bardziej realny, żeby występowały zależności i żeby pieniądze miały pokrycie np. w metalach szlachetnych, a nie były w pełni wirtualne, tak że eliminuje się dużo elementów polityki gospodarczej państwa w tym dbanie o budżet.
no, ale ja właśnie postuluję o to, żeby nie brały się z powietrza i żeby urealnić ten system.
współczuję ograniczenia umysłowego...
Ivo: to jakby był Pan tak miły jeszcze załączyć materiał graficznych marnych 25 cm, a bym mógł je wykorzystać w grafice dla Pana Mikołaja byłbym bardzo zadowolony :)
z wielką chęcią wykonam ten projekt. Wymiary?
Marks nie ma na koncie zbrodni to prawda, ale jest ideologiem marksizmu, utopii promującej debili i nierobów. Więcej się nie wypowiadam, jak coś to na IRC. Dzięki za tantiemy, nieźle mi skoczyło libertów :)
Nie wstawiam ich w skali 1:1, bo Che w porównaniu do Stalina to jednak pikuś. Ale też zbrodniarz. Największym wypaczeniem jest mówienie, że komunizm jest okej, Lenin był spoko, a wszelkie zło komunizmu to tylko Stalin. Mówię z całą odpowiedzialnością: jeżeli ktoś uważa, że komunizm jest okej, a "okres błędów i wypaczeń" to tylko Stalin to znaczy, że jest ignorantem, idiotą, debilem, trollem, prowokatorem.
Michał Feliks: wielkie gratulację, tak przecież Che jest bohaterem walk o wolność! Zastanawiam się z jakimi ludźmi rozmawiam...
Gdybyś był łaskaw rozmawiać rzeczowo, na argumenty byłoby świetnie...
ale ja to wyraźnie odróżniam i wierzę, że tutejsi komuniści w realu mogą mieć całkiem inne poglądy. Ale jeżeli ktoś ma w avku Stalina/Che Guevarę to znaczy, że a) nie zna historii b) ma dziwne poczucie humoru. Ale okej, jeżeli to drugie to mi to nie przeszkadza, ale ja w takim razie nie chcę ponosić konsekwencji jesli dla jaj założę partię nazistowską i będę miał Hessa na avku
przeprosiłem za to...
Mnie nie bawią takie rzeczy, ale umiem USZANOWAĆ to, wyraźnie napisaliście że ten komunizm ma żartobliwy charakter no to ja założę Narodowosocjalistyczną Partię Sarmacji będę przypominał o śmierci ideologów nazizmu i zobaczymy jakie będą reakcję. Nie będę się godził na to, żeby ktoś mnie bezpodstawnie nazywał naziolem.
Gauleitier - co innego szanować to co marksizm wniósł do świata(choć nie zgadzam się, żeby to było aż tak dużo), tak jak wniosła na przykład rewolucja francuska, a co innego podzielać. Równie ważne jest wyciąganie wniosków z historii, bo dobrze wiemy jak próba zaprowadzenia komunizmu w Polsce się skończyła. Nie jest to forum stricte polityczne, a jedyne o co chcę zaapelować to o to, żeby Wasza tolerancja działała w każdą stronę i nie nazywać bezpodstawnie ludzi kibolami czy naziolami. Zerknijcie w karty historii i zastanówcie się zanim coś powiecie
"Jeżeli to nie jest dowcip i zamierza pan propagować tu nazizm, to zostanie Pan z całą surowością wytępiony." - przeczysz Pan sam sobie.
Tradycja Radziecki: przestań walić argumenty ad persona, bo mnie nie znasz w ogóle. Wierz, że przeczytałem sporo, nie ze wszystkimi tezami Dmowskiego się zgadzam, bo nie muszę się zgadzać - minęło zbyt wiele lat, żeby każda wypowiedź Dmowskiego była ponadczasowa.
Nie postawiłem znaku równości, ale Tradycja Radziecki ma Stalina w avatarze i w programie swojej wirtualnej partii odwołuję się do marksizmu.
ale ja nie oceniam nikogo, dalsza dyskusja wynikła z tego, że ja zostałem nazwany między innymi naziolem, na co nie mogę się godzić. Jeżeli ktoś chcę żartować ze zbrodniarzy to okej, ale pod warunkiem, że będzie to dwustronne, skoro można mieć w avatarze Stalina to ja chce mieć Hitlera - będzie uczciwie.