Albert Felimi-Liderski
Komentarze
Zasłużony, długo wyczekiwany tryumf. Brawo!
Dobry obywatel jest tylko jeden!
Cytuję:
Likwidacja porzuconych miast, zamykanie nieczynnych instytucji, wygaszanie tytułów...

Nie wiem, czy to kwestia użycia niefortunnych sformułowań, czy może niezrozumienia tematu z mojej strony, ale tezy postawione w tym akapicie przez autora są momentami wręcz skandaliczne.
Cytuję:
W chwili obecnej mamy chyba 35 diuków, co zupełnie nie odpowiada temu co faktycznie możemy powiedzieć o diuczej aktywności.

Trudno rozmawiać o jakimś rozwiązaniu, kiedy już wyjściowa teza jest absurdalna. Od kiedy tytuły są wyznacznikiem lub przyznawane są zgodnie z aktualną aktywnością? To przecież zupełnie wypacza koncepcję nadań, które są wynagrodzeniem za minioną pracę dla Księstwa. Co ma jedno do drugiego?
Cytuję:
Dzisiejszy spis mieszkańców i wykaz arystokracji i szlachty, czyli tych zasłużonych i dbających dziś o dobro Sarmacji, nie odpowiada temu jak jest naprawdę.

??? — spis arystokracji i szlachty to nie spis dbających dziś o dobro Sarmacji. To spis osób zasłużonych. To dwie różne rzeczy. Zdecydowanie odpowiada on temu, jak jest „naprawdę”.
Cytuję:
Ponadto do rozważenia jest kwestia zamykania instytucji, które nie działają, likwidowania wyludnionych miast, aby nie wywoływać poczucia, że mamy tak dużo instytucji, tak dużo miejscowości, arystokratów i szlachciców, że Sarmacja tętni życiem. Nie tętni - zróbmy z tym porządek.

Kolejny absurd. Zamykanie jakichś instytucji, bo nie są aktualnie aktywne? Jeśli ktoś naprawdę przez większą ilość instytucji generuje w sobie poczucie, że Sarmacja tętni życiem to powinien zrobić coś ze swoim podejściem, a nie rzeczonymi instytucjami.

A tak już na koniec. Naprawdę, naprawdę ktoś poważnie rozważa odebranie, degradację tytułów arystokratycznych osób nieaktywnych? Ktoś czytał nazwiska z tej listy? Naprawdę rozważa się odebranie tytułu Karolinie, Markusowi, Kwaziemu, bo nie siedzą już całymi dniami na privach i IRCach ogarniając Sarmację, bo nie przewodzą Baridasowi, czy Teutonii?

Dokonana przeze mnie personifikacja problemu może się wydawać zbyt patetyczna, ale moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie: tezy i propozycje postawione w artykule są igraniem z dokonaniami i spuścizną konkretnych jednostek, a nie „załatwieniem problemu”, czy innym „zrobieniem porządku”.
@defloriusz to był jeden z ćwierćfinałów; w pozostałych Sclavinia pokonała Gnomię, a Dreamland wyrzucił z turnieju Hasseland
@joahimvonribertrop Starosarmacja odpadła po rzutach karnych z Tropicaną
@defloriusz <3
Widmo trenera Leszczyńskiego wciąż mnie prześladuje ;_; Dziękuję za mecz i powodzenia!
@defloriusz właśnie smutne jest to, że wiele osób wiedziało o tym juz od dawna i mimo to kręciła sobie bekę
Bardzo fajna analiza, no a sukcesy Bullace w końcu kiedyś muszą nadejść:D
Igrzyska Fer & Ciuad de Bravo – piękne czasy i piękne wspomnienia <3 Chętnie wezmę udział w planowanej edycji!
Czyta się ciężko, ale ogrom włożonej pracy widać zaraz po (nieco długim) załadowaniu PDFa. Oby tak dalej! ;-)
Czy można w ciemno wybrać się do Ravenspell, czy jednak trzeba się umawiać na godziny?
Trochę krótko, ale grunt, że jakoś się sarmacka prasa rozwija.
Tak jak wspomnieli koledzy wyżej — ciekawy pomysł, ale udoskonalenia niezbędne. Kierowałbym się radami kol. Hohenburga. Powodzenia! :)
Bardzo przydatny artykuł, historia CdB to temat na długi wykład.
Jak zwykle bardzo pożądana praca kronikarska :-)
Wieje nostalgią przy tych opowiadaniach spod szyldu PS. Jak za starych lat ;-)
Wstęp zaiste uroczy!
Ale ładnie wygląda ten art!
Fajne badanie na temat, który w jakimś stopniu mnie zawsze interesował. Wypełnione :-)
Przydałoby się jakieś ostrzeżenie dla głodnych...
Wzmożona ostatnimi czasy aktywność KSZ, oby tak dalej :-)
Można by popracować nieco nad formatowaniem. Ale dobrze, że ktoś podejmuje się tej niewątpliwie czarnej roboty.
@MarcelideBO Już ukryte, dopiero teraz miałem czas zweryfikować. Dziękuję.
Który artykuł należy ukryć — niniejszy, czy ten opublikowany w Parku?
Bardzo ładne opracowanie. Robiłbym jednak więcej enterów, żeby tekst się łatwiej czytało :-)