Młynek Kawowy
Komentarze
@Ramael: A, to sorry.
Cytuję:
Skąd wzięło się hasselandzkie hasse? Powątpiewam w to, by to kogolwiek raziło.
@Ramael: To akurat dość jasne. https://muzeumhasselandzkie.wordpress.com/magda-hasse/
A ja korzystam z tego określenia chętnie. Co więcej: aż do dzisiaj byłem przekonany, że to określenie ukute przez JKW Piotra Pawła w czasach nieboszczki OPM. Odniesienie do hebrajszczyzny było dla mnie od początku oczywiste, ale ponieważ jest to jednak język dość egzotyczny, słowo może funkcjonować i funkcjonuje także bez tego odniesienia. Tego waloru nie miałoby na przykład Poland, Pologne, Polonya czy coś. Польща też odpada, bo nie pasuje alfabet. Polsza byłaby za to już IMO całkiem spoko, ale Pollin po prostu się przyjął. Zresztą podwojona litera L powoduje, że nie zapożyczamy bezpośrednio z języka obcego.

Co do konkursu. To będzie zawracanie rzeki kijem. Cała mikronacyjna rzeczywistość (rzeczywistość Pollinu, he he) opiera się na tym, że bez wcześniejszego uzgodnienia pewne rzeczy przyjmujemy po prostu jako wspólne. Wykorzenienie Pollinu - terminu zresztą nie tak powszechnie używanego - to praca na całe miesiące i bez gwarancji powodzenia. Nie warto.
@Helwetyk A, witajcie, witajcie! Zdziwienie jest obopólne :)
Cytuję:
Uchylenie Kodeksu postępowania przed Trybunałem Koronnym. Co do zasady przywrócone zostaną podstawowe regulacje z roku 2014. Niepotrzebne procedury nie mogą zniechęcać obywateli do ubiegania się o sprawowanie funkcji publicznych.

O mój Wando, tak! Precz z dreamlandzką myślą legislacyjną. A nawet jabec dreamlandzką myśl legislacyjną. Protestowałem już wówczas.
Nieścisłością, która rzuca się w oczy, jest zasięg obowiązywania sarmackiego prawa. Chyba zresztą sam się w którymś momencie przyczyniłem do powstania wyłomu w linii orzeczniczej, skazując RCA za agitację wyborczą na grupie facebookowej, która w oczywisty sposób nie jest terytorium KS. (Chodziło o to, że zasiadał wtedy w komisji liczącej głosy). Pamiętam, że szukałem wtedy w DP jakiegoś doprecyzowania, ale chyba nie znalazłem. Zdaje się, że nie odwoływałem się wcześniejszych wyroków. R-polski sąd w analogicznej sytuacji miałby podstawy do skazania, bo chodziło o funkcjonariusza publicznego. Z drugiej strony widzę, że przy innej okazji TK uznał, że nie można skazać za czyn popełniony poza DSG, FC i IRC.
@KonradFriedman No gdzież, z twarzy zupełnie niepodobny.
O popatrz, nawet nie wiedziałem, że to działa we dwie :)
Zasercuję, bo teraz się nie będzie przelewało.
Cytuję:
Bo kim jest Sclavińczyk w myśl ostatecznej krucjaty? Kim jest Sclavińczyk który jest tułaczem świata? Kim są ci którzy chcą budować nowoczesny Konsulat? Są jedynie ludźmi dobrej woli, a których pan chce zniechęcić przypinając taką a nie inną łatkę, ba i to łatkę wynikająca z ich miejsca zamieszkania - więc dla mnie jest to niesmaczne.

O, to, to. Co to kurna jest? Każdy Baridajczyk jest Sclavińczykiem, to przecież wiadomix
Powiem tak: sądownictwo działało, dopóki obecny Król Dreamlandu nie przeforsował idiotycznych przepisów.
Stargardu Szczecińskiego też już nie ma, bo ostatnio stracili przymiotnik.
I co to kurna jest Ostrowiec Wielkopolski?
Co to kurna jest rzeczypospolita sarmacka i dlaczego JKM nie korzysta z oficjalnej nazwy państwa?
Enyłej, propsuję. Ładne cacko.
Wgl co to za "n" w tytule wywiadu? Ja bym za to skazał z paragrafu za obrazę majestatu.
Zloty, owszem, bardzo przyjemne. Tylko diukowie chrapią.
Wando, co to za geriatria w komentarzach tutejszych?
omfg, spróbowałem dodać komentarz pod nowym artem w KPD, ale komenty są moderowane. W imię wolności, jak sądzę.
To, co mówisz, jest interesujące. Na czym polega większa wolność w Dreamlandzie?
W Sarmacji jesteście tacy zabawni, a w Dreamlandzie robicie chlew. Nieładnie!
Nie mogę patrzeć na bitego człowieka
(jeżeli bije ktoś inny).
Cytuję:
Jako Marszałkowi Dworu, ale i jako Asesorowi Trybunału Koronnego, nie wypada mi się publicznie w tej sprawie wypowiadać. Możliwe są apelacje, możliwe są zmiany składu orzekającego, nie mogę pozbawiać Marszałka Trybunału możliwości powołania mnie do składu.

Szanuję!
Mimika RCA wskazuje raczej na chęć dokonania królobójstwa :D
Kurna, dialogu i dinozaurach nie kminię.
Jeszcze raz spotkamy się w sondzie!
Spotkamy się w sondzie.
To oznacza wojnę, Asketlu!