Markus Arped
Komentarze
Jak widać, nie wszyscy, skoro pisali wyżej, że takie teksty są przez niektórych niedoceniane. Jeśli ktoś dotarł do końca, a długie to przecież nie jest, to docenił.

Swoją drogą, cytując wandejskiego klasyka, czyim jesteście klonem? Strzał w dziesiątkę z „szowinizmem” i „butnym ludem teutońskim”. Chcę więcej. :-)
Jeśli myślicie, że mem Ignacego wyraża jakieś zażenowanie i to, że mu się nie podobało, to jesteście w błędzie. :-D Ta twarz jest podpisywana jako „me gusta”, co oznacza „lubię to”. Odpisuję za Ignacego, bo jest głupi i sam się osadził w więzieniu.
Ależ Czcigodny Baronie, nikt nie neguje tego, że Sclavinia była krajem Korony. My tylko, w imię „krajkoronnego szowinizmu”, na każdym kroku przypominamy, że nie jesteśmy prowincją. To część baridajskiej dumy, baridajskiego klimatu. ;-)
4 razy A, 3 razy B, 2 razy C, raz D. Hergolien Wielki. :-D

Gratuluję! Wspaniała inicjatywa.
Skąd ta pewność? Laurencjusz to dobry Baridajczyk. Swoją drogą, coraz większą przyjemność sprawia mi upominanie, że Baridas nie jest prowincją. Strzeżcie się, „samorządy” to o wiele ładniejsze słowo. :-P
Chciałeś napisać: „Pozostałą prowincję i kraj Korony”, prawda? :-D A opowiadanie świetne, jak każde Karoliny.
Michel d'Agnou
Ktoś wydał pozwolenie na przekroczenie granicy - tym bardziej woiskom najemniczym?

To nie są żadne wojska najemnicze. To baridajscy gwardziści. A skoro przekroczyli granicę, to chyba ktoś im musiał pozwolić, prawda?
Ale to Baridajczycy. Nam zawsze jest ciepło.
O godzinie 13.52 z przedmieść Almery odleciał samolot do Grodziska. Piloci zabiorą z terenu objętego skażeniem Jego Królewską Mość i obywateli baridajskich, którzy stawią się na grodziskim lotnisku i nie biorą udziału w akcji.
Dziękuję i gratuluję wszystkim nagrodzonym. :-)
Bo to nie jest mundial. To jest liga.

A Baridas pnie się w górę, z czego można być tylko dumnym. ;-)
Baridase sáno alta! ;-) Tak się uprawia piłkę nożną. Czekamy na sarmacką reprezentację w Almerze.
To nie będzie łatwy mecz, ale mam nadzieję, że Baridajczycy jednak wygrają. Gdybym miał obstawiać, to dokładnie tak, jak Laurencjusz.
Artykuł trochę krótki, ale też niewiele się działo — poza akcją antykryzysową i ogłoszeniem stanu klęski żywiołowej. Większość osób, która pomagała przy gaszeniu pożaru, dopiero wraca do stałej aktywności w Królestwie. Myślę, że sytuacja będzie się stopniowo poprawiać. ;-)
Cytuję:
Toć po to informuję na forum o nowej sondzie, toć jest i czerwony pasek "zagłosuj"... Ech, ech, no od następnego tygodnia spróbujemy masówek.

Zawsze można spróbować z upierdliwym czerwonym paskiem, który chodzi za Tobą, kiedy przewijasz stronę. I który znika dopiero wtedy, gdy zagłosujesz.
Wydaje mi się, że osób, które zaglądają do Księstwa przynajmniej raz na tydzień, jest o wiele więcej. Nie każdemu chce się jednak głosować w ankietach — część osób woli przeznaczyć swój czas na przeczytanie nowych postów na forum i zerknięcie do bieżących artykułów, a o udziale w badaniu zapomina.

Być może udałoby się zwiększyć frekwencję poprzez wysyłanie masówki w DSG do wszystkich obywateli?
Cytuję:
Baridajczycy zmieniali się na przestrzeni lat — w 2008 nie był to zbyt aktywny Kraj Korony, lecz już w 2013 działało w nim dużo osób, przywiązanych do tej krainy i czujących się jej obywatelami. Teraz jest ich tylko trzech.

Ja tam myślę, że większość po prostu nie zagłosowała. Doszukiwałbym się problemu w tym, że ta ankieta miała, niestety, najniższą frekwencję ze wszystkich przytoczonych w podsumowaniu. Spróbuję potwierdzić tę tezę w specjalnym badaniu dla obywateli baridajskich. :-D
W środę Sarmacja gra z Kalifatem, a Baridas z Wandystanem.
Do boju, Baridajczycy! ;-)
Wielmożny Panie Marszałku, dziękuję za sprawne przygotowanie ogłoszeń w Baridajskim Urzędzie Pracy. Zainteresowanych odsyłam do wątku, w którym można zgłaszać swoje kandydatury. ;-)
Rihanna: A czy „Margon” się odmienia? „Do Margonomu” brzmi dość dziwnie i chyba jeszcze takiej formy nie widziałem. Nie powinno być przypadkiem „do Margon”?
Cytuję:
Motorówka z Siergiuszem dopłynęła do Margonomu.

Do czego…? :D A opowiadanie dość ciekawe. Czekam na kolejne części.
Marian Krzywonos
Marian niestety próbuje skontaktować się z @Drogonem. Jeśli mu się to nie uda... będzie musiał sam pisać rozkłady...

Oby się udało! Tworzenie rozkładów i graficznych linii kolejowych to ogrom pracy dla jednej osoby.
Świetna inicjatywa. Nad punktami 7 i 8 muszę się dłużej zastanowić, ale na pewno wyślę swój kwestionariusz.
Cytuję:
Będę je śledził :)

A nie lepiej się przyłączyć? ;-)