Mikołaj Jan
Komentarze
@PTR: książę żyje, ale dziś miał dwa egzaminy i jutro ostatnie dwa, więc z początkiem lipca wreszcie będzie lepiej ze mną ;)
Słowa uznania dla Rady Ministrów, oby tak dalej :)
Bardzo dobre założenia na najbliższą kadencję! Życzę powodzenia.
Powodzenia i wielu udanych artykułów!
Gratulacje i powodzenia podczas pracy jako Lord Koadiutor!
Powiem, że jak na stosunkowo nowego obywatela to bardzo dojrzała decyzja :) Powodzenia!
A powiedzmy sobie szczerze: największą pomocą, taką na jaką liczę, i taką, która najwięcej da nam wszystkim jest właśnie aktywność. Artykuły, takie jak ten, takie, które kreują naszą rzeczywistość, te, która wprowadzają coś nowego, bądź komentują już zastane sprawy. I mówiąc szczerze to jedyna pomoc, jakiej oczekuję :)

Bardzo mnie cieszy, że pojawia się coraz więcej artykułów, polemik i dyskusji. To bardzo dobrze świadczy i właśnie do tego dążyliśmy i powinniśmy dążyć nadal. Im więcej się dzieje tym lepiej, tym więcej mamy z tego zabawy.

Odnośnie mojej aktywności. Nie ukrywajmy, pod tym względem daję obecnie z siebie wszystko co jest możliwe. Na więcej mnie nie stać ani teraz, ani zapewne w przyszłości - taka jest prawda. Fakt jest taki, że teraz dodatkowo większość czasu, jaki poświęcam Sarmacji nie jest widoczny bo zamiast pisać, komentować i dyskutować zajmuję się sprawami mniej widocznymi i tak też może być. Raz czas będę spędzał na pisanie, raz na zajmowanie się sprawami mniej widocznymi, niestety (stety?) tego nie zmienię. Mimo to, proszę mi uwierzyć, ja cały czas tu jestem. Cały czas czytam, a gdy ktokolwiek chce się skontaktować staram się odpowiedzieć najszybciej, jak tylko mogę.
Mimo wszystkiego co się u mnie dzieje w życiu realnym zdecydowałem się podjąć zadania bycia monarchą sarmackim i ja cały czas jestem tu dla Was ;)

A sam artykuł świetny i widać, że z perspektywy byłego monarchy. Już to widzę ;)
Cytuję:
Czerwiec. Studia. Źle.
Potwierdzam, źle.
Ukryto ;)
Sam przed chwilą również testowałem :P
Cytuję:
Wazsza Książęca Mość, pozwolę się nie zgodzić, Mandragorat i jego obywatele obecnie są aktywni, nawet takie grafiki świadczą o tym w jakim kierunku idzie Sarmacja
Ależ oczywiście, że są aktywni i właśnie o to mi chodzi. Jak nie będzie przeciwwagi dla aktywności Wandejczyków w postaci ruchu proszlacheckiego, promonarchicznego czy jakiegokolwiek innego to Sarmacja będzie szła w tym kierunku. Na tym to właśnie polega. Sarmacja zmienia się w tę stronę, w którą kierunkujemy naszą aktywność. Każdy z nas.
Cytuję:
A poza tym po co się starać cokolwiek robić, jak starania ludzi, którzy niedawno byli aktywni nie mają większego znaczenia, są jakby normą, ale za to działania/aktywność Wandystanu obecnie ooo O! To dopiero wsparcie kulturowe i rozwój na wszystkich frontach (oczywiście nie generalizujmy wszystkich Wandejczyków).
Jakie starania? Obecnie, poza Wandejczykami, aktywność widzę w Baridasie, widzę wspaniałą aktywność v-hr. von Hohenzollerna, widzę działania diuka Skarbnikowa, widzę działania rządu, a poza tym? Żeby móc wspierać jakieś działania, te wpierw muszą się pojawić.
Cytuję:
to zależy w dużym również od WKM, nie tylko od nas, bo "nic się na polu nie urodzi kiedy niebo deszcz zatrzyma a samym gradem rzucać będzie"
Mówiąc wprost: zależy to w takim samym stopniu ode mnie, jak i od wszystkich innych.
Cytuję:
a poza tym nie chce już mi się czytać jak to Wandystan jest super wraz ze swoimi mieszkańcami, jakiż to wkład wnosi w życuiie państwa, a reszta to lenie albo nieroby co tylko gadać i narzekać potrafią, ja bynajmniej jestem tym urażona ponieważ uważam, że moja aktywność wcale nie była taka niska, znam swoją wartość ale nie będę się zmuszać do czegoś, co mnie irytuje.
Słowo klucz: "była". Nie komentuję aktywności wcześniejszej tylko to, co się dzieje w tej chwili.

Cytuję:
I tu jest pytanie odcinacie się od niego( bez dywagacji w stylu był on nasz ), albo tworzycie na jego podstawie ?
Nowy system nie jest tworzony na podstawie ZW i było to nie raz mówione. System jest pisany od zera, wpierw część społecznościowa, następnie gospodarcza.
Cytuję:
I pytanie ile szarzy obywatel będą czekać na coś godnego ZW!
Znów wprost: tyle, ile będzie to wymagało od nas pracy by system dobrze wyglądał i poprawnie działał. Niestety pisanie tego wszystkiego trwa. Konkretnego terminu wprowadzenia nie podaję specjalnie bo wiem ile rzeczy może się w międzyczasie przydarzyć. System jest pisany, wtedy, kiedy jest na to czas. Ja wczoraj miałem cały dzień to 8 godzin mu poświęciłem, ale jak jestem w pracy lub mam inne zajęcia to na system poświęcam góra godzinę. Taka specyfika, jedyne co mogę zapewnić w tej chwili to to, że staramy się napisać ten system najszybciej jak jest to możliwe.
Cytuję:
Niestety tak jest że dziś w Saramacji nie opłaca się coś pisać bo nie ma za to wynagrodzenia nawet symbolicznego, a nararracja kulturowa nigdy nie będzie wynagrodzona ta jak papierki! (I taka prawda )! Cała intuicyjność mineła z właściwą ZW! Dodatek bo dodatek ale przyciągał! A teraz tego nie ma!
Ja pamiętam czasy przed ZW, gdy twórczość literacka nie była nagradzana systemowo, a teksty i tak powstawały :) To tak jako przykład. Generalnie: każda aktywność: biurokracja, polityka, twórczość literacka, wojsko etc. jest równie ważna i w taki czy inny sposób jest wynagradzana. Czy libertami, czasami podczas nadań, czy po prostu tym, że innym ludziom się to podoba. Często to ostatnie jest największą nagrodą ;)
Ubóstwiam i czekam na kolejne :)
To my jesteśmy tym społeczeństwem i to od nas zależy czy jest pozwolenie na prostactwo czy nie. Wycofując się jednocześnie oddajemy decyzję na temat tego czy zgadzamy się na coś, czy nie w ręce innych. Bez aktywności, bez działań nic nie zmienimy.
A w moim przekonaniu komentarz v-hr. Barbescu-Liberi jest kompletnie nietrafiony. Albo inaczej: sam pogląd rozumiem, ale wnioski z niego wyciągane nic nie dają.
Księstwo jest społecznością składającą się z różnych części składowych, w tym Wandystanu i Wandejczyków, którzy mają inną specyfikę, inne "wyznawane wartości" i inne podejście do wszystkiego. To fakt. Ale dlaczego teraz panuje pogląd, że całe Księstwo przyjmuje te wartości? Ponieważ to właśnie Mandragorat i jego obywatele są najbardziej aktywni i widoczni.

I co w takiej sytuacji robią osoby, którym się to nie podoba? Mówią jak jest źle, że giną wartości, które były dla nich ważne - i co to daje? Przykro mi, ale nic. W Sarmacji jest miejsce dla różnych poglądów, które mogą się ze sobą nie zgadzać. Poszczególne partie/prowincje/osoby mogą się ze sobą spierać, przekonywać do swoich racji itd. Natomiast obecnie widzimy jak jedna strona jest aktywna i działa na swój sposób, a druga strona, której to nie odpowiada, zamiast działać tak, jak chce i promować własny sposób bycia schodzi w cień. W takiej sytuacji oczywistym jest, że to wizja wandejska staje się "panująca" w Księstwie. Gdyby to osoby preferujące szlachecką narrację były bardziej aktywne i faktycznie działały to właśnie takie wartości by przeważały w Księstwie, a specyfika wandejska byłaby "w mniejszości". Przykro mi, ale samym "marudzeniem" nic się nie zdziała - trzeba działać.

Osobiście dużo bliższe są mi wartości tradycyjne, opieranie się na narracji szlacheckiej itp, co jako książę staram się na każdym kroku podkreślać i będę to robić dalej, ale sam, tylko moimi działaniami, narracyjnymi i innymi, sobie nie poradzę, dlatego wszystkich zachęcam do działania i współtworzenia Sarmacji tak, jak każdy chce by ona wyglądała. Mimo to szanuję aktywność i działalność Wandejczyków. Oni również współtworzą nasze wspólne Księstwo. A to jakie wartości będą przeważały zależy tylko i wyłącznie od nas.


Odnośnie samego artykułu - nie sposób nie zgodzić się ze słowami JO diuka i podpisuję się pod apelem do wszystkich obywateli i mieszkańców. Jeśli sami nie zaczniemy działać to nikt inny tego za nas nie zrobi. Nie ważne czy powstanie system czy nie - jak nie będzie działań, które faktycznie tworzą mikronację, to żaden system tu nie pomoże.
Z ciekawości, tak na przyszłość: ma ktoś log z całej koronacji?
@Patrik: Wytłumacz mi proszę na priw dokładniej o co chodzi, bo może jakiś głupi błąd z mojej strony
Jak zwykle wysokiej klasy sprawozdanie ;)
I to też jest jedna z pierwszych rzeczy do poprawki. Powiedzmy na dwa dni przed gonitwą dam możliwość zmiany decyzji by móc jednak samemu poprowadzić konia
Cholera mi pod Chrome się dobrze wyświetla... Sprawdzę to w najbliższym czasie.
@Akrypa - nie, zwrotu pieniędzy nie będzie. Natomiast, o ile czegoś nie schrzaniłem, ale nie wydaje mi się, rozpoczęcie hodowli pierwszego konia jest w takim przypadku darmowe. (testowałem, chyba to działało)
@Goglez, Patrik - pytanie jaka przeglądarka? Możliwe, że do którejś nie dostosowałem kodu.

@PIIG - tak, jak napisał Czuguł-Chan, to bonus, który odpowiednio modyfikuje statystyki konia po zgłoszeniu do wyścigu.

@Krzysztof Macak - w momencie zgłaszania konia można zgłosić się samemu do gonitwy, bądź poszukiwać dżokeja. Szukając dżokeja płaci się więcej, ale jest lepszy wynik, jadąc samemu jest mniejszy koszt, ale gorszy wynik.
Co do FAQ - fakt jest do napisania. Póki co starałem się wszystko w komunikatach opisać oraz w głównym opisie na głównej stronie Toru.
Yhym, mój błąd.
@Adrien: szczerze to zastanawiałem się nad tym. Jakiś stałych bonusów nie będzie, ale rekompensata na początek za hodowlę konia na starym Torze pewnie się znajdzie ;)
Z resztą mi wizualnie się podoba, ale muszę sprawdzić jak będzie wyglądało pod innymi niż FF przeglądarkami ;)
Nie ma więcej podglądania :P
Boście mi skrypt popsuli Markizie zbyt długim imieniem konia (nie wiem w jaki sposób, ale to dlatego) :P
Las? Jaki las? :P (jutro Ci przeleję)
Jakieś przypomnienie o gonitwie było? Bo na minuty przed 20:00 kilka osób jeszcze się zgłosiło ;)