Gauleiter Kakulski
Komentarze
Gwarantuję Panu, że żadna partia sarmacka nie ma niczego na scholandzkim serwerze. Zanim by się doprosiła o cokolwiek u scholandzkiego systemowca trzy razy by się rozwiązała i zawiązała ponownie, stworzyła koalicję rządową i ją rozwaliła a w odpowiedzi i tak dostałaby "No nie wiem... a co ja z tego będę miał?".
W kwestii formalnej - Polska nie jest państwem świeckim i nie musi być. Konstytucja mówi jedynie o "neutralności światopoglądowej" a między neutralnością światopoglądową a świeckością jest droga taka jak stąd do Scholandii. Co nie zmienia faktu, że zapewne zgadzamy się w jednej kwestii - na szkolnej ścianie winien wisieć Orzeł Biały, nie krzyż oraz że dyskurs społeczny jest ustawiony pod nienaturalnym kątem - zamiast zastanawiać się dlaczego Kościołowi wolno naruszać status quo państwa i jego instytucji (w tym szkół) zastanawiamy się jakim prawem ktoś śmie próbować ten status quo przywrócić.
]Po drugie, trochę o strony netowo-socjotechnicznej - neokidyzujemy się, pozwalając na taki wybryki.

Co tu robi słowo "pozwalając"? Kim jest Pan, kim jestem ja czy kim jest autor tekstu by tu komukolwiek na cokolwiek "pozwalać"? Po raz drugi dyskutujemy na ten temat i dochodzę do wniosku, że albo ja jestem za stary i przyzwyczaiłem się do innej Sarmacji, albo czasem komuś za bardzo odpierdziela. Działalność Swarzewskiego niczego nie niszczy, nie psuje niczyjego dorobku, nie jest niebezpieczna - jest zabawna. Gdyby jeszcze była bardziej twórcza byłaby naprawdę ciekawa. Pozwolić można dziecku oglądać telewizję po dwudziestej pierwszej, nie wypowiadać się obywatelowi sarmackiemu.

Co do krzyża - Posadźcie Jabłonkę i krzyczcie "Gdzie są kasztany?!". Albo chodźcie z koniczynkami. Koniczynki w przeciwieństwie do klasycznych skrzyżowań są bezkolizyjne. Nota bene krzyża też mam dość. Kto z Warszawy jechał do Szczecina razem z Woodstokowiczami, którzy mieli przesiadkę w Krzyżu Wielkopolskim, ten wie co znaczy pięć godzin gdzie-jest-krzyża.
Stonka to byt antyziemniaczany, nie antysarmacki. Żadnemu Sarmacie nie zagrozi. Dla niektórych byłaby groźna, gdyby wcinała buraki... Co zdrowe jest zresztą.
Jadwiga Raciąż okazała się być niezidentyfikowaną przez pięć stuleci królową matką!

Nic dziwnego, że umarła.
]Z tym, że Patriotyczna Liga Narodowa chce skończyć z zarazą komuniszmu przez dobry program, a nie morderstwa, ale tym się nie przejmuj i dalej oszukuj Naród Sarmacki.

Na szczęście - dzięki swemu jednoosobowemu poparciu - prędzej skończy z sobą samą.
Wybory zgodne z oczekiwaniami. Gratuluję nowym Posłom i życzę owocnej pracy :)
Ta odpowiedź mnie w pełni zadowala. Można jednak pójść krok dalej - skoro Księstwo jest tak dobrze chronione przed klonami, to po co nam głosy ważone? :)
Ad Autor - jeżeli ktoś nie chce budzić skojarzeń z realnymi ideologiami to nie sięga po ich nazwy :) Swego czasu współtworzyłem partię Nowa Demokracja (z ramienia której byłem posłem w scholandzkim Parlamencie) i korzystaliśmy z skrótu - ND - a potem musiałem się tłumaczyć z rzekomej nagłej zmiany realnych poglądów politycznych;)

@Piotr II Grzegorz

Bo akurat założenie 200 kont zamiast 150 jest wielkim problemem...

@Andrzej Swarzewski

Widać, że z reala przyniósł Pan nie tylko ułomną ideologię ale również uroczo śmieciowy nacjonalistyczny żargon.
Nie lepiej przeprowadzić ją na IRC-u albo jakimś czacie? Otwarte debaty przedwyborcze w Scholandii przyciągały tłumy (za moich czasów).