Ivo Karakachanow
Komentarze
Nie "robię flejmu". Jeszcze neidawno nie dopuszczano tu różnych interpretacji, np. w kwestii wolności wyboru środków ekspresji w tekstach publicystycznych. I ponawiam: Nie rozumiesz co znaczy "lubię to", a nie jest to bynajmniej to samo co "lubię pewien aspekt lub część tego":)
"Ten artykuł lubią:" - zmieńcie komunikat na "Niektóre części tego artykułu podobają się:". Nie ma to jak blablać o czystości polszczyzny a jej nie rozumieć:)
"Ten artykuł lubią" - może jestem starej daty - lubisz całość - zgadzasz się, dałeś się przekonać. Jest inaczej - skomentuj tłumacząc co Ci się podoba, a co nie. I tłumaczenie, że "przez media społecznościowe znaczenie tego, co znaczy "lubię to" się zmieniło" do mnie nie trafia - mimo wszystko nie jesteśmy na fejsbuku.

Walczycie z tekstami z jednym przekleństwem, a tym, czasem sami niszczycie debatę w KS ---> "Kliknąłem na "lubię to", co nie oznacza że wszystko, a co konkretnie się domyśl bo mi się nie chce komęcia pisać."
Ciekawe jak to ocenzurujesz, Kefas. Za przecinki? Bo na pewno aż nóżkami przebierasz, żeby wykazać jaki ten Wandystan hurtem zły.
errata: abstrahując*, na to by*
Zastanawia mnie, że osoby które stanowczo głosiły poglądy przeciwne, a każdego broniącego prawa do używania wulgaryzmów oskarżały o wręcz nieznajomość innego języka teraz są na liście oznaczonej jako "Ten artykuł lubią". Magia argumentów, czy hipokryzja w obliczu książęcego stolca?
Po wszystkich słowach o " groźnej wandeizacji", w tym bzdurnym artykule niejakiego Grzelązki i po całym jadzie nic już dla mnie się nie zmieni. Znaleźliście sobie coś o czym nie macie (stwierdzam na podstawie wypowiedzi - na czele z wypowiedziami Helwetyka) nawet cienia pojęcia - język i jego rzekomą "czystość" lub jej "brak" i podobnie jak realowi "antydżenderyści" nie rozumiejąc tematyki wykonujecie magiczną sztuczkę: a/ogłoś totalnie krzywdzące i fałszywe rzekome założenia "wrażej ideologii" (najczęściej debilne) b/wykaż jak bardzo to złe i krzywdzi dzieci c/znajdź jakąś grupę i oskarżaj na każdym kroku d/jak grupa zacznie walczyć, próbować sprostować, nawet się wycofać - postaraj się zniszczyć same podstawy jej funkcjonowania.

I jakoś nie widzę oburzenia na wprost rzucane oskarżenia "Znów trzeba nam wrócić do języka mówionego. Wedle przysłowia tym Jan wonieje, czym Jaśko w rodzinnym gnieździe nasiąknie." Nie wiem Grzelązka, czy piłeś do Wandystanu czy naszych rodzin czy chciałeś ogólnie. Ale abstrahują ja tu nie widzę poprawy poziomu w tym napuszonym kuriozum (na dodatek tak nieudolną, manieryczną, nieudanie stylizowaną polszczyzną pisanego która aż kłuje w oczy) i tego autora czytać więcej nie zamierzam. Nie będę ci też, Grzelązko, tłumaczył dlaczego twój tekst świadczy o skrajnej wręcz kulturowej ignorancji i niedouczeniu. Możesz być niezbyt uczony - Twoje prawo. Ale jeśli lecisz tekstami "Zwulgaryzowaniu uległa również współczesna sztuka. Przestała by twórczością." - powinienem Ci współczuć bo to już poziom ameby. To że coś jest wulgarne czy nie nie jest kryterium pozwalającym na to coś wykluczyć jako sztukę. Tak samo jak to, że ktoś ma czerwoną koszulkę nie pozwala nam wykluczyć go jako hydraulika. Rozumiesz, Grzelązko?

Z Wandą, Grzelązko - i trzymaj się z dala od strony głównej - bo za treść daję zero, za przegięty język również. I tylko za chęci daję 5.
Gdybym się spóźnił - sprawy co tam będą ogłaszane w 110% popieram. Takoż nagrania i ogłoszenia.
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=115&t=12348
Myślałem że konsensus od dawna jest w pewnej kwestii: Artykułów i dzieł literackich NIE CENZURUJEMY.

To już przechodzi jakiekolwiek granice. Uderz się człowieku w głowę. Rozumiem komentarze, forum, ale od cudzych tekstów WARA.
Etam, smutna kopipasta - nie mój kunszt
Bardzo udany tekst!
I ja! I ja! Z deka wstydziłbym się domagać medalu:P
Spokojnie, spokojnie:)
W imieniu anonimowych pracowników Dworu informuję, że Dwór ma swoje metody. Czasami są to metody bolesne, czasami przyjemne. Jeżeli ktoś dostanie, znaczy że był i miał dostać.
@Halwetyk - znów wybiórczo cenzurujemy? (patrz "kurwica" parę komentarzy wyżej)
Merci
Ivus <3
Nie wypowiem się o KSZ. Temat ten dla mnie jest zamknięty. Przekonałem się jak to wygląda od środka - w pewnych punktach się myliłem co do większości niestety miałem rację...
Częstujcie się!

bezy.jpg
W takich chwilach jak ta czuję jak wzrasta mój patriotyzm i czuję się, kura, sarmatom!
Sierpieckiej? Mój Tomek nie ma czasu na jakieś bzdury! Bezy w domu czekają!
Nawet nie próbuję sobie wyobrazić. Nie mamy tu rynku (który i tak zawsze niemal zarzyna instytucje mające pracować dla dobra ogólnego). Poza tym o przyszłości państwowej instytucji mogą rozmawiać obywatele, zwłaszcza w tak małej społeczności jak nasza. Nie trzeba rad nadzorczych. TTo jest rozpieprzanie czegoś co można zmieniać w obecnym kształcie w imię "ciekawej dyskusji". Zwłaszcza taki Park... To jest jakiś zły sen. Chcę się obudzić.
Poroniony pomysł moim zdaniem.
Prywatyzacja Parku i SOBOS? Chyba pogrzało tu kogoś...
Stanowczo przesadzacie z komplementami:)
Jeżeli nie rżną znaczy, że to nie miejsce dla arystokraty.