Henryk Leszczyński
Komentarze
o, czyli w dreamlandzie wstąpienie do unii bynajmniej nie następuje poprzez aklamację.
@Jul świetna robota, pasjonujące badanie. wciąż można popracować nad sposobami prezentacji danych [wedle prawideł np. na każdym wykresie powinna być legenda, dobrze jakby podawać wielkość próby]. komentarz do danych? no cóż, to jest komentarz i taką stylistykę autorka wybrała. a lamentującym książęcym wysokościom polecam skupić się na budowaniu nowego państwa, zamiast do mikronacyjnego badania opinii przykładać realowe standardy. i mówię to jako realowy magister socjologii.
rytm się spierdolił
temu wierszu.
@Vanderlei ino widzę kumkwaty zostały już przejęte.
@Rokusz także zmieniajcie, przeprowadzajcie, róbcie tak, żeby była radocha!
@Rokusz @Michaelus najważniejsza jest radość z gry, a jeśli drużyna w określonym mieście i regionie, o określonej nazwie i konkretnej narracji będzie tej radości źródłem, to nie ma co się zastanawiać nad zmianami. w imię źle pojętego kultywowania historii możemy tylko stracić menedżerów.
wybaczcie rzeźnickie skróty nazw w tabeli. pełne nazwy wykrzaczają całość. czy można manipulować szerokością kolumn?
kek, a to z tymi skrzydełkami nie może wylądować jak wahadłowiec, tylko takie cyrki są wyczyniane?
ach, czyli poprzedni sejm nie pytając nikogo o zdanie przeforsował niepodległość teutonii, na oburzenie pozostałych stwierdził przecież też możecie to zrobić!, a teraz ja jako sceptyk prowadzę do narastania podziałów? nie, one już powstały, głównie przez skandaliczny sposób, w jaki wszystko zostało przepchnięte.
ale też, będąc adwokatem diabła, książę filip wykazał się sprawczością [pomijam fakt, kto tej sprawczości był beneficjentem i kto tę sprawczość zainicjował], jakiej nie widzieliśmy na tronie od długiego czasu.
@BrunonKrasnodebski jak mawiał klasyk, alkowa jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami.
znakomita, czytelna, przejrzysta struktura tekstu.
@Seweryn
Cytuję:
Cóż, niektórzy lubią i jako tako potrafią "w prawo", a ponadto jest to dla niektórych główny rodzaj aktywności w KS.
oczywiście, ale nie będę ukrywał, że czasem te regulacje są zwyczajnie zbędne lub przekombinowane.
Cytuję:
Czy z tego wynika że JO Diuk nie chce być kanclerzem?
nikt mi takiej propozycji nie składał ;d startuję samodzielnie, nie stoi za mną w tym momencie żadna siła polityczna, więc trudno o jakiekolwiek deklaracje w tej materii. podobnie inni kandydaci kreują się na kandydatów niezależnych. wiele wskazuje na to, że będziemy mieć sejm indywidualistów. co się z tego wyklaruje? nie mam pojęcia. być może są jakieś nieformalne porozumienia, o których nie wiem i które ujawnią się tuż po wyborach. także za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, zwyczajnie brakuje mi 'grawitas'.
@joahimvonribertrop a to już nie można? to może niech nas wszystkich wchłonie teutonia i będzie sztos.
@BrunonKrasnodebski oczywiście, ja nie z tych, co gardłują, żeby "napisać prawo od nowa". chodzi mi o użyteczność, funkcjonalność. przykład. mało kto będzie miał czas przebijać się i interpretować kilkudziesięciostronicowy kodeks w mikronacji. musimy iść na pewne kompromisy mając na uwadze maksymalizację użyteczności. jeszcze dodam kontekst: swego czasu trwały w sarmacji prace nad takim monstrualnym kodeksem. chyba został mocno okrojony koniec końców.

i w ramach takiej maksymalizacji moim zdaniem umiarkowanie mieści się choćby kodyfikowanie tytułów naukowych. zajmijmy się lepiej tym, żeby uniwerki działały, animujmy życie naukowe. i wobec tych problemów kwestia braku czy nie habilitacji jest wtórna.
@BrunonKrasnodebski szanowny panie, nie jestem prawnikiem. jestem [m.in.] socjologiem. prawo jest konstruktem społecznym. w sarmacji bardzo wiele kwestii nie jest uregulowanych prawnie, a działają. przez lata zresztą działaliśmy bez rozbuchanych kodeksów żywcem wziętych z reala. w realu mogą mieć swoje uzasadnienie ze względu na stopień złożoności rzeczywistości. u nas ta rzeczywistość jest jednak nieco prostsza. dobrze byłoby więc wrócić do nieco szczuplejszego, życiowego formatu prawodawstwa, które służy czemuś więcej niż zaspokajaniu mokrych snów niespełnionych studentów kierunków prawnych.
@Zombiakov generalnie rzecz biorąc te traktaty to jest majstersztyk i powinni to wykładać na tych wszystkich mikronacyjnych uniwerkach. chylę czoła teutońskiej myśli. zjedli ciastko i mają ciastko.
@Albert jako umysł żywy i krytyczny sam się czasem ze sobą nie zgadzam!
ależ @Zombiakov zapraszam już teraz, bo lista jest w produkcji i otwarta na sugestie.
te dzieci na kolankach kandydata są na umowie czy, za przeproszeniem księże profesorze, na czarno?
fap, fap, fap.
też wam trudno dostać cydr w sklepie? byłby dobry sponsor.
@GuedesDeLima wiecie, z pewnych rzeczy lepiej nie żartować ;v
@GuedesDeLima serio ta osoba ma być moim pierwszym skojarzeniem ze sclavinią?
nie no, za ten ból dupy u coponiektórych yoyoponuraków idę dać dotację.

zresztą co nam zostało w dzisiejszych czasach oprócz powyższego?