Timan Demollari
Komentarze
Jest to fascynujący sezon i absolutnie nie mam pojęcia, kto wygra na koniec. I bardzo mnie ta moja niewiedza cieszy, bo jeszcze parę tygodni temu byłem przekonany, że nie będą to Hrabiowie. Teraz już pewien nie jestem.
@Vanderlei Co nie jest prawdą? Nie ma dla Was najmniejszej różnicy, czy z MW zremisujecie czy wygracie, scenariusz w obu przypadkach jest taki sam - wygrana w ostatnim meczu z KD daje Wam awans, obojętnie czy z 12 czy 10 punktami.

Są też scenariusze, że awansujecie przy porażce z Wandystanem, ale tutaj już trzeba liczyć na dobry bilans bramek (czyli niską porażkę z MW i odpowiednio wysokie zwycięstwo z KD, zależnie od ich wyniku z Suderlandem) .

Warunek sine qua non to wygrana z Dreamlandem. Do zrobienia.
@Vanderlei No nie jest to prawda, potrzebujecie wygranej z Dreamlandem i czegoś. Albo lepszego bilansu albo punktu z Wandystanem. Do zrobienia.
Na przyszłość - można to jakoś sformatować, żeby lepiej sie czytało, np. pogrubić odpowiedzi drugiej osoby i oddzielić enterami, żeby tekst nie był w jednym bloku.
@EugeniuszMaat "Mimo emocjonującego zwycięstwa 2:0 nad Teutonami Baridas jest mocno osłabiony."
@LudwikTommo Bardziej chodzi o to, że przywieźliśmy nowych piłkarzy. Z tamtymi to nikt by nie podołał.
W sportowcu roku brakuje zgłoszonych Henryka Leszczyńskiego i Alberta Felimi-Liderskiego.
@JanuszekvHP A to już dzieło @Leszke i też mi się podoba.
@Bocian nieustannie zapraszamy do współtworzenia.
Z pewnością to nie jest ostatnie słowo FCC i jestem też przekonany, że gdy treneiro Leszczyński uzna, że wydoił już obecny skład do cna to po prostu pojawią się wzmocnienia. Ostatni poważny transfer Czarnolas przeprowadził w lutym 2018 roku, więc z pewnością jest co wydawać.
No, co tu dużo mówić, po półmetku ten sezon nie był zbyt pasjonujący. Tylko chwilowa czkawka Hrabiów z dwoma remisami (Bullace, Synowie) sprawiła, że kibice i rywale zastrzygli uszami, ale prędko okazało się, że to fałszywy alarm.

Ze swojej strony tylko (ponownie) dodam, że to nie był "cud" albo jakiś niesamowity wyczyn trenerski (takim by było mistrzostwo 2 sezony temu, no ale...) po prostu sporo zainwestowaliśmy (aż dwa transfery w trakcie sezonu, żeby łatać dziury po kontuzjach), mieliśmy trochę szczęścia w momentach, gdy tego potrzebowaliśmy i skorzystaliśmy z licznych wpadek przeciwników. Fajnie, że bez porażki i fajnie, że nauka nie poszła w las.
Dziękuję za gratulacje.
No, jeszce przegrać możemy, zostały dwie kolejki.
@Marceli No właśnie, argumenty. Wasz argument w tym punkcie (bo z uproszczeniem forum się zgadzam, tak dla porządku) jest taki, ze was kole w oczy, że jest zbyt wielu diuków. Bardzo to mętne.

Za gratulacje dziękuję, klasa to efekt bez mała piętnastu lat aktywnej pracy na rzecz ojczyzny. Odwazjemniłbym się podobnym komplementem, ale nie chcę kłamać.
Brzydki przekręt to ten wasz pomysł na wyruchanie minionych pokoleń z zasług.
Cytuję:
Ponadto do rozważenia jest kwestia (...) likwidowania (...) arystokratów i szlachciców.

Skandaliczne słowa. Za starych dobrych czasów byłby Trybunał Honorowy i nie gaszenie tytułu a wapna do dołu.
Mogło tak faktycznie być!
@Bocian To jest chyba zabawna historia. Klub powstał 13 lat temu (!), miałem wówczas jakieś 16 lat i bardzo chciałem, żeby się jakoś wyróżniał. Żeby nie było to jakieś FC czy inne KS, więc wymyśliłem skrót RVT, który nie znaczył nic. Z miejsca oczywiście trenerzy innych drużyn przekręcili na RTV (nie wiem kto był pierwszy, ale spore szanse, że był to Leszek Karakachanow z Krasnoludów) i stąd właśnie Telewizorki, miano, które dziś nosimy z dumą.

Być może jednak nie było tak zawsze, bo niedługo potem dodałem człon Hrabia :P Dziś używamy zamiennie Telewizorki i Hrabiowie.
Leszke, weźże pisz na priv, że piszesz, bo ja swoje mam napisane w 3/4 i gdyby nie ból zeby to już by było ;d
Akurat nie jestem zwolennikiem, żeby jeden klub wystawiał trzy druzyny w roznych ligach, jest to dziwaczne narracyjnie.

No, ale poza tym bardzo sie ciesze, ze MKS i, zwlaszcza, Leszek wracaja do SLP. Wytrwałości i sukcesów!
@MarcelideBO Niesłychanie zabawnym znajduję ten słabiutki szantażyk pt. zrobicie przepad to sobie idę. Zwłaszcza w kontekście dalszej cześci wypowiedzi pt. "należy zrobić przepad, degradację nagród za zasługi starsze niż 5 lat", które jest dokładnie takim samym wyrzuceniem zasług na śmieci.

Wspinanie się po hierarchii było dla mnie atrakcyjne gdy miałem 16 lat. Wtedy faktycznie coś to znaczyło, bo diuków czy markizów było raptem paru, od wicehrabiego (czy hrabiego) można było zasiadać w Senacie, a cały ustrój i kultura były mocno hierarchiczne. Dziś tytuł nie ma żadnego znaczenia, do tego diuków i wyżej diuków jest na kopy, więc spokojnie można byłoby je odstawić do lamusa, a obywateli nagradzać odznaczeniami i orderami (których liczbę jednak należałoby znacząco ograniczyć/uprościć, jak również zerwać z tradycją wręczania orderów za byle co).
Znieśmy tytuły i po problemie.

Dodawnie tytułów tylko zwiększy mętlik, będzie też śmieszne, Wielki Książę, Mały Książę, wice Książę.
@Vanderlei tak, do dziś nie mogę przeboleć, że zmienili :(
Trochę rozczar, że bez głosu z Czarnolasu.
Autor ewidentnie nie chciał, żebym przeczytał, toteż uczynię zadość jego życzeniu.