Piotr de Zaym
Komentarze
Sarmacja, podobnie jak inne mikronacje, to nie gry - zgadzam się w 100%. To wirtualne państwa z obywatelami... niektórzy czują się tu bardziej u siebie niż w realu...
Tu są opisane zalety Coca-Coli:

http://home.bt.com/lifestyle/health/healthy-eating/surprising-health-benefits-of-coca-cola-11364003752974

http://www.lifeaspire.com/6130/proven-health-benefits-of-drinking-coca-cola/

Więc ostrożnie z krytyką!
Jako były Namiestnik Gellonii ślę serdeczne pozdrowienia1
A ja dziękuję WKMości za miłe słowa pod moim adresem. I w imieniu swoim własnym oraz Hasselandu życzę dalszej aktywności w Sarmacji, tyle, że bez obciążenia, jakim jest zasiadanie na tronie. Zyczę też Sarmatom dobrego wyboru nowego Księcia!
Radosnych Świąt! Samych sukcesów życzę Kanclerzowi i wszystkim Sarmatom!
W realu miałem okazję sporo razy latać "Tutką" (i LOT-owską, i rządową). Nie chcę się wtrącać, ale to dziś dramatycznie przestarzały samolot, głośny w środku (także w wersji rządowej, silniki wyją strasznie), głośny na zewnątrz (np. nie może lądować na niektórych lotniskach, w tym JFK w NY), choć dość wygodny. W wersji rządowej nawet bardzo.
Może lepiej zacząć produkować historycznie ciekawsze samoloty, np. używany niegdyś przez LOT https://pl.wikipedia.org/wiki/Fokker_F.VII
Jak poinformował mnie dowódca OKH "Dorada", który pływa u wybrzeży Bialenii, ruchy OKS "Awara" są starannie monitorowane, a informacje w ramach współpracy z Armią Bialeńską - przekazywane do Bialenii. Tak że lot F-18 nie był niedostrzeżony... Oczywiście, nie wypowiadam się za wojskowych bialeńskich, oni prowadzą swoje obserwacje...
[img][/img]
Serdeczne życzenia dla Sarmacji i Sarmatów - ode mnie samego, a także od reprezentowanych przeze mnie instytucji Królestwa Hasselandu - Sądu Najwyższego i Królewskiej Armii Hasselandu.
Po to jest na wpół umarłe Stowarzyszenie Polskich Mikronacji, aby promować mikronacje jako całość. No cóż - ja mogę tylko zachęcić do SPM
https://www.facebook.com/StowarzyszeniePolskichMikronacji/
zwłaszcza, że stowarzyszenia zwykłe mają teraz więcej praw. W najbliższym czasie - nowa propozycja...
Z zainteresowaniem przeczytałem.Sarmację opuściłem przed wydarzeniami 2012 r., a do Bialenii dotarłem gdy była to już historia. I pewno dlatego ja widzę stosunki bialeńsko-sarmackie inaczej. Być może mogę pomóc w naprawie (bo przecież nie normalizacji) wzajemnych stosunków.
O historii poczytać było miło - ciekawe. Teraźniejszość w tym tekście rysuje się niejasno. Natomiast tytuł co prawda przyciąga wzrok, ale jest bez sensu - Republika Bialeńska trzyma się mocno i ma wielkie szanse (co stwierdzam jako znany monarchista. No, teraz może nieco republikanomonarchista ;) )
Wielki żal. Szczere kondolencje w imieniu MSZ Republiki Bialeńskiej oraz władz i obywateli Królestwa Hasselandu.
Tak czytam sobie, czytam...
...nie oddamy nawet guzika!
Czekamy na kolejne oświadczenia i lamenty :)
Tak czytam sobie, czytam...
...nie oddamy nawet guzika!
Czekamy na kolejne oświadczenia i lamenty :)
Gratulacje i życzenia sukcesów dla Eskcelencji Ministra!
D
ołączam się z najlepszymi życzeniami od Królestwa Hasselandu!
https://gazetahasseladzka.wordpress.com/2013/07/31/monarchofaszyzm-jako-norma/ Polecam!
Bardzo interesujący artykuł. Przeczytałem z wielką uwagą. Gratuluję autorowi!
Byłem mocno zaangażowany podczas tamtych wydarzeń... Ktoś może napisze doktorat, bo praca magisterska to za mało - ale choć nie byłem członkiem Komitetu Ocalenia Narodowego (usiłowałem, mało skutecznie, prowadzić działania pojednawczo-uspokajające), to jego powstanie uważałem za zrozumiałe, a większość podjętych decyzji za właściwe. Dziś na szczęście stoję całkowicie z boku i mogę tylko komentować...
Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem ten artykuł. Ja zawsze mówiłem, że Sarmacja (jak i inne mikronacje) jest organizacją, rodzajem stowarzyszenia - i podlega wszystkim prawom związanym z funkcjonowaniem organizacji czy stowarzyszeń. Czy Offe ma racje? Zapewne.
Co do sentymentu - cóż, jak widać ja też jakoś jestem tu obecny...
Życzę dokonania dobrego wyboru! I znalezienia dobrego następcy JKM Piotra II Grzegorza, co będzie trudne, bo wg. mnie JKM był znakomitym Księciem.
Gratulacje dla autora artykułu! Znakomite!
1. Proszę o podesłanie.
2. Jak używam peceta to w ogóle nie wiem co zrobić z takim dziwnym, podwójnym przyciskiem. Po kiego grzyba się to rozdwoiło?...
A co jak ktoś nie ma prawego przycisku myszy, bo w Macu jest jeden? ;-)))
Tak czy inaczej, jako b. przewodniczący Rady Miasta Fer jestem oczywiście stuprocentowym przyjacielem Feru, nawet będąc zagranicą...
Ustanawiam niniejszym prywatny Order Brylantowego Pióra Magdy Hasse - i przyznaję go autorowi niniejszego teksty!!!
W imieniu Królestwa Hasselandu dołączam się do życzeń!
Po Szanownym Przedmówcy spodziewałbym się, że dostrzeże ironię. A socjalizm wcale nie jest brzydkim słowem. Dopiero komuniści je zbrzydzili.
Jako stojący z boku powiem tak: program ciekawy, ale brak mi jakoś polemiki z PP (i vice versa). Natomiast zachwyca mnie p. David J., który jak jakiś realowy polityk wyskakuje to tu, to tam, wołając "a moja partia i tak jest najlepsza"! Do takich ludzi należy przyszłość realowej polityki. Zobaczycie za parę lat. Robimy zakłady?...