Piotr de Zaym
Komentarze
@Antoni Biurokracja - nie wiem, ale "Statut" jest bez wątpienia nawiązaniem do mojej skromnej osoby, jako najlepszego w v-świecie znawcy statutów ;)))
Tak na marginesie - akurat Hasseland nigdy żadnego statutu nie miał...
Cytuję:
Domyślam się, że nie jest to praca nowa ;)
To jest praca całkiem nowa - oczywista jest flaga Hasselandu; pionowa flaga Cyberii jest bardzo nietypowa, ale faktycznie, ma swoje lata; korona jest nowiutka; cała koncepcja - zupełnie nowatorska :)
Odradzam narrację ukazującą ciemne strony Kościoła. Bo jeśli ktokolwiek pójdzie w tym kierunku, mogą się pojawić narracje, ukazujące ciemne strony innych instytucji i innych ludzi w realu - a czy chodzi nam o to? Czy mikronacje mają odzwierciedlać to, co w realu najgorsze? Według mnie - nie.
@Zabieraj Jako duchowny - nazywało się to chyba Kościół Mocy Prawiecznej - był w "starym Hasselandzie" świetny. Stworzył religię uniwersalną, można powiedzieć - prachrześcijańską, w której występował Bóg nienazwany, jako owa "Moc Prawieczna". Moim zdaniem z punktu widzenia mikronacji była to szczególna, akceptowalna przez niemal wszystkich, v-religia.
@Zabieraj Ja go też szanuję, zresztą, sympatyczny człowiek - ale napisałem prawdę: jest biskupem, który utracił swój Kościół.
@Henryk W Starym Hasselandzie mieliśmy duchownego, który w realu został potem biskupem (u nas się wprawiał?...) ale bardzo małego kościoła, który ostatecznie upadł. Dziś jest biskupem jednoosobowego Kościoła...
Tak z ciekawości - to jest polemika właściwie... z kim? Kiedy ten "Goniec" się ukazał - rok temu? I gdzie? O kto to "Aluś"?
Życzę powodzenia! A Hasselandzka Akademia Nauk z przyjemnością służyć będzie radą w sprawach leżących w naszych kompetencjach naukowych - zwłaszcza w kwestiach dyplomacji (po raz kolejny będę apelował do Rządu o przywrócenie znanej z reala struktury MSZ i nie rozwijanie dziwnych instytucji w rodzaju Korpusu Dyplomatycznego) oraz mediów.
Nadal nie rozumiem :) Co znaczy "oczy na świat... są takie, że Sarmacja nawiązała stosunki"? Sarmacja przez wiele lat swego istnienia nawiązywała stosunki z wieloma państwami, dużymi i małymi, to nie jest żadna nowość.
Funkcję można dostać w każdej chwili. Ale niespecjalnie rozumiem drugie zdanie. Sarmacja nawiązała - czy ma nawiązać? I co to są "duże państwa"?
Z ciekawością przeczytałem o przycinaniu mięsa. Ma jednak wrażenie, że te panie miały jednak dość wąskie patrzenie na świat. Jeśli my jesteśmy tacy sami, to już nic nie pomoże, nawet superrewelacyjny Książę...
@Talerz Zawsze nie należy mówić nigdy, nigdy nie należy mówić zawsze ;) Jak sądzę bylibyśmy w stanie się porozumieć w rozmaitych sprawach, ale by tak było, potrzebna jest rozmowa. Jednak z drugiej strony czasem dobrze jest mieć jakiegoś stałego i w miarę przewidywalnego adwersarza - o wiele gorsi są ukryci wrogowie... Dobrej majówki życzę!
Wszystko, co pochodzi z Pustkowi Winków klasyfikuję jako "niebezpieczne", "bardzo niebezpieczne" i "skrajnie niebezpieczne". Zobaczymy - może w przypadku Goferka okaże się, że trzeba będzie zmienić klasyfikację ;)
Oczywiście, sarmackie dziedzictwo za granicą też może być ważne!
@SantiVilarte Ja zacznę :) Po pierwsze, Regent pięknie napisał ten komunikat. Po drugie, pragnę oznajmić niniejszym, iż nie zamierzam zgłaszać swojej kandydatury w wolnej elekcji.
To niespecjalnie dobre miejsce na takie zawiadomienia. Od tego jest ćwirek.
@joahimvonribertrop Przewodnik po Sarmacji powinien w 1 kolejności być w Sarmacji - potem można go zamieszczać gdzie indziej.
@joahimvonribertrop W sensie: kto do niej zagląda? Ja mniej więcej raz na pół roku - i to przypadkiem.
@MLPLAY Dzięki! Skorzystamy :)
@Prokrustes Micropedia? Ktoś coś o niej wie? Nie; zrobimy to pewno w prosty sposób: długi artykuł + instytucja sarmacka i jej strona.
@SantiVilarte Na razie czekamy na propozycje miejsc do opisania...
Mówiąc najprościej: jak będziemy mieć co najmniej 7 - 10 opisanych miejsc.
Spam oczywisty. Pomijając ten drobiazg, że merytorycznie niesłychanie słaby, a miejscami kompletnie beznadziejny. Mołdawianie to sztuczna nacja stworzona przez Stalina - to Rumuni.
A ja polecam Hasseland, Góry Złotego Dzwonu - są w nich rzeczy niezwykłe...
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=784&t=30034
...kastrację konta...???????
Odniosę się do jednego:
Cytuję:
Myślę też nad ujednoliceniem statusu państwa sarmackiego z Hasselandem tak by na terenie całego państwa było Królestwo bądź Księstwo.
Zmiana statusu Hasselandu wymaga zgody Hasselandu. Nie można "ujednolicić" jego statusu, bo byłoby to sprzeczne z umową międzynarodową, jaką jest traktat sarmacko-hasselandzki - a nie sądzę, by Hasselandczycy chcieli likwidować własny kraj. Samobójcami nie jesteśmy. Wszelkie próby "ujednolicania" skończyłyby się wymuszonym i niechcianym przez nas usamodzielnieniem się Hasselandu.
Żal, że Kandydat tak lekceważąco traktuje Hasseland. To bardzo przykre.
Kilka pytań.
1. Aktywne usuwanie wadliwych aktów prawnych - konkretnie, jakie obecnie są wadliwe?
2. Likwidacja drożyzny cenowej przy produktach i usługach - konkretnie, co jest za drogie?
3. Robienie wszystkiego tego czego władza i konkurencyjne partie nie chcą lub boją się zrealizować - chcemy przełamywać granicę! - konkretnie, czego władza i konkurencyjne partie się boją?
4. Wysłanie uchwały do innych krajów do stosunku Księstwa Sarmacji wobec Konfederacji Sclavinii by przypadek z Rajdu Monarchii Austro-Węgierskiej się nie po - hmmm. Warto czytać co się pisze... Jakiej uchwały? Czyjej?
5. Rozwijanie kultury i mediów w Księstwie Sarmacji - czyli konkretnie, jakieś propozycje?
6. Wprowadzenie w miejscu zjazdu głosowego a z czasem i nawet wizyjnego spotkania online - w jakim miejscu jakiego zjazdu?
7. Zadbanie o promocję Księstwa Sarmacji zarówmo w innych mikronacjach jak i na zewnątrz - czyli konkretnie, jak?
I wreszcie pytanie ekstra.
Czy skoro w programie Kandydata nie ma ani jednego słowa o Hasselandzie, to czy Kandydat nie zamierza być Królem Hasselandu? Kandydat zechce oddać koronę Hasselandu, wobec zerowego zainteresowania Hasselandem?