Michaś Elżbieta II
Komentarze
@SantiVilarte To prawda, moze z nich nie korzystac (moze tez goraco przeciw nim zaprotestowac i wtedy bedzie inna rozmowa ;) ) A uzasadnic prawda, mozna by. Mam nadzieje, ze kandydat uzasadni :)
@SantiVilarte a powinien byl byc? Ksiaze to jest przede wszystkim urząd, nie osoba - bylo Ksiazat juz kilku. Poza tym konsultowac mozna, owszem, czasem nawet trzeba - ale projekty ustaw, a nie polityczne postulaty.
Aha, czyli likwidacja niezaleznego sadownictwa. Superpomysl, różo! :))
Mysle ze niebezpieczenstwo autonegocjacji nie jest wielkie - to czy ktos jest akurat ambasadorem czy ministrem w innym kraju sprawdzic latwo. Nie widze zadnych przeszkod przy zdecydowanej wiekszosci stanowisk.
makiem szał cisza
PROSZE NIE KOPIOWAC MOJEGO NAZWISKA BO SPOTKAMY SIĘ W SADZIE OWOCOWYM
@Powietrzny serdecznie dziekuje za zaproszenie! problem w tym, ze mam juz wlasny rod. ale oczywiscie deklaruje przyjazne relacje miedzy rodami :)
"O kolejnych postaciach z rodu wiadomo nie za wiele" - dobra dobra, nie probujcie tuszowac przeszlosci! W Elektrycznej Bibliotece im. Towarzyszki Waldemarii w Wałbrzychu zachowały się XIV wieczne kroniki, w których XIV wieczny kronikarz - Helmut Gotfryd Wander - Lewandowska opisuje dosc szczegolowo dzieje trzech synow Filipa von Sarm Seniora - Ziemowita, Lestka i Siemomysła von Sarmów. Byli oni znanymi birbantami, utracjuszami, zajmowali się głównie gonieniem za spódniczkami, polowaniami na bażanty i trwonieniem majątku ojca. W sumie spłodzili 24 dzieci z prawego, oraz około 40 z nieprawego łoża. Ród von Sarmów długo leczył po nich finansowe rany.
@Albert a ta starosarmacja-tropicana to byl drugi polfinal? bo nam tu redaktor @leszcz przemilczał!
TYLKO WIELKI FELIMI, BARIDAS JEST SUPERREPREZENTACJĄ RÓŻO
Absolutnie zgadzam sie z @kaxiu ;) Dawno nie bylo takiego awanti, bardzo takiego awanti potrzebowalismy.
@SantiVilarte tez uwazam ze moglyby poczekac, ale mamy demokracje i spoleczenstwo uznalo, ze Filip von Sarm bedzie dobrym reprezentantem. Skoro juz nim zostal, pomozmy mu zostac jak najlepszym :)
No, ma 10 lat. To jak sie teraz czujecie panstwo jeżdżący po Powietrznym jak po łysej kobyle? I nie, nie mówię tu o rzeczowej krytyce, która też się pojawiała, a o zwykłych kpinach, bullingu i nabijaniu się, którego przykłady mogłem przeczytać np w debacie nad kandydaturą Powietrznego na Asesora TK.

Jeśli chcecie, żeby się zachowywał sensowniej - to mu doradzajcie i pomagajcie. Bo może i najtrudniej w życiu, jak słusznie prawi GSR, jest przeprosić, ale j**ać jest, z tego co widzę, najłatwiej.
Poza wszystkim ciesze sie, ze wraca drapiezna publicystyka. Ten paraliz mediow byl juz nie do zniesienia
Dla JKW Wandera grało rolę to, czy kandydat na szefa rządu ubiega się o głosy posłów. Wydaje się, że wymóg prowadzenia kampanii wyborczej na określone stanowisko skierowanej wobec elektoratu - w wyborach Kanclerza specyficznym i wąskim elektoratem są Posłowie - nie jest wymogiem specjalnie surowym? Głosowałem na tego kandydata, któremu zależało na moim głosie, i tyle - celem zwrócenia uwagi na konieczność komunikowania się z posłami.

A jeśli drogi Akademik robi sobie kpiny z podnoszenia istotnego problemu prawnego, szukając sobie stałych Wandera, to może jednak lepiej sobie darować podkreślanie swojej przeszłości w Trybunale Koronnym. IMO nie wypada.
Zowsze bordzo popirołem demokrocję!
@joahimvonribertrop @Helwetyk ja tam uwazam, ze dziecinstwo jest stanowczo przereklamowane - mnie kojarzy sie glownie z poczuciem zaleznosci, niska samoocena i nieustajaca opresja. ale niektorzy sobie chwala :)
@RemigiuszL zamierzam machinowac, poki mi nadgarstki, jak ta róża, nie zwiędną!
@Hugo Wytulipaniam za granicę, bilet już kupiony.
kochajcie się i lubcie się!
@Helwetyk Bo Trybunal uznal, ze sprawa jest zbyt powazna by rozstrzygac ja w drodze kilkuminutowej (nie w czasie rzeczywistym, rzecz jasna, w czasie faktycznym) narady. A czego sie JKW domysla?
(choc na dzien dzisiejszy IMO niekonstytucyjny)
Za to pomysl "rejonizacji" TK typu jeden asesor z jednego samorzadu - wcale nie jest glupi.
Kolejna komplikacja i mnozenie urzedniczych bytow, zupelnie niepotrzebna. Jeden kilkuosobowy Sad naprawde na nasze kilkudziesiecioosobowe potrzeby wystarczy.
I wlasnie dwa ostatnie akapity to jest cos, do czego pije piszac, ze rozmija sie JKW z prawda. To, jaka odpowiedz bylaby dobra (nie ma czegos takiego jak "w terminie", TK nie jest zwiazany terminem sztywnym i bardzo dobrze) nie jest istotne gdy odpowiadamy na pytanie o zlozonosc. A stopien zlozonosci jest wysoki w kazdej z tych spraw - a i sama konstrukcja sentecji z uzasadnieniem nie jest czynnoscia banalna.

Podobnie nie jest prawda, ze Trybunal "sie wylozyl". Gdyby odpowiedzialne organy wypelnialy postanowienie trybunalu - wydane, by zabezpieczyc stan prawny do momentu wydania wyroku - zadnego "wylozenia" . by nie bylo. Wina lezy wylacznie po stronie Marszalka Sejmu ktory postanowil ostentacyjnie zlamac prawo, oraz Prefekta - ktory postanowil sie opierdzielac, zamiast to prawo wyegzekwowac. Trybunal musial tez respektowac wszystkie formalne zagrywki, ktore politycy antybialenscy w tej sprawie stosowali. Jesli plynie z tej sprawy jakas nauka, z ktorej powinnismy wyciagnac prawodawcze wnioski, to wprowadzenie instytucji przestepstwa urzedniczego, likwidacja instytucji przedawnienia w obecnej formie, jasnego zapisania w Konstytucji, ze stosuje sie ja bezposrednio.
When I was a child!
Running in the night!
Afraid of what might be!

Hiding in the dark
Hiding in the street
And of what was following me

Now hounds of love are hunting
I've always been a coward
And I don't know what's good for me!
@KonradFriedman Moze trzeba zawnioskowac do Trybunalu Koronnego - ja jestem bardzo za rozstrzyganiem watpliwosci prawnych przed sadem.
Najlepszy byłby po prostu zabieg konserwatywny i powrót do Tradycji - Baridas jako klasyczna Republika - demokratyczne skrzydło w Sarmacji, dotąd zagospodarowane lekkopółśrednio. Narracja absolutystyczna nigdy mi nie odpowiadała i zawsze uznawałem ją za nienaturalny przeszczep. Podobnie jak zerwanie z latynoskimi korzeniami kulturowymi. Ale Baridajczykom to widać odpowiada - więc i z wolnym wyborem Króla też dadzą sobie radę.