Defloriusz Dyman Wander
Komentarze
W rocznicę urodzin Pier Paolo Pasoliniego na łamach "Żołnierza Namiętności" publikujemy utwór subtelnie nawiązujący do estetyki włoskiego reżysera, poety i polityka życia. Autorem wiersza jest obradujący na konferencji w Wandowicach Komitet Centralny KPS.
Powaznie mowiac, tak daleko idaca zmiana tytulu jest cenzorskim wpierdzielaniem sie - "co sie dzieje z czlonkami" a "co sie dzieje z drugoplanowymi czlonkami" to sa dwa zdania o innym zakresie znaczeniowym. Gdyby szanowny cenzor byl uprzejmy tak sie wpierdzielic mnie, wybuchlaby dzika afera.
Drugoplanowi członkowie SIC! bawią u mnie na zakrapianej imprezie, tańczymy, przebieramy się, wciągamy koks.
(1) W drugim roku swego panowania Nabuchodonozor miał sny; ducha jego ogarnął niepokój i nie mógł spać. (2) Rozkazał więc przywołać wykładaczy snów, wróżbitów, czarnoksiężników i Chaldejczyków, by powiedzieli królowi, jakie miał sny; ci zaś przyszli i stanęli przed królem. (3) Król powiedział do nich: Miałem sen i ducha mojego ogarnął niepokój; chciałem ten sen zrozumieć. (4) Odrzekli zaś Chaldejczycy: Królu, żyj wiecznie! Opowiedz sługom swoim sen, a podamy ci jego znaczenie. (5) Odpowiedział król Chaldejczykom: Wiedzcie o moim postanowieniu: jeśli nie wyjawicie mi snu i jego znaczenia, zostaniecie rozerwani na kawałki, a wasze domy zostaną obrócone w gruzy. (6) Jeżeli zaś wyjawicie mi sen i jego znaczenie, otrzymacie ode mnie dary i nagrody oraz wielkie zaszczyty. Toteż powiedzcie mi sen i jego znaczenie! (7)
Drogi Ojcze Swiecki, zgadzam sie z pozytywna ocena tego wandnego filmu, nie zgadzam sie zas z zarzutem o atmosfere londynu przelomu wiekow - przecie pelno tam kurew i obdartusow!
Składam uprzejmy projekt o przedłużkę terminu. Gdyż też chciałbym BRAŚĆ udział w Konkursie. A do jutra nie zdążę. A dopiero teraz zauważyłem.
Zaraz się zacznie wyłudzanie zasiłków, dewastowanie przedmieść i dzielnice nędzy.
W starych, dobrych czasach do Scholandczyków się strzelało jak do psów. Teraz władza pozwala im się panoszyć po miejscach publicznych. Ech, upada ten kraj, upada. Pozostaje złożyć projekt ustawy o penalizacji kłamstwa wałbrzyskiego, co na dniach uczynię.
Bo i nie miało śmieszyć.
Nie ma Elfidias, jest Gnomin i Wysokogórska Republika Elfidy !
http: //www. youtube. com/user/KanalAleKino jeszcze raz, poprzedni komcio proszę usunąć :)
http://youtube.com/user/KanalAleKino - wstaw pełen odnośnik do filmu z YouTube (np. https://www.youtube.com/watch?v=tLcpwwSRx24).
o, zajaweczke wrzucili.
bedzie mozna zobaczyc onlajn sama dyskusje poprzedzajaca film, na jutubowym kanale Ale Kino (ale nie wiem kiedy wrzucą)
Był w Zaplutej Samotni podstarzały wieśmin, w naukach Wandy rozmiłowany, hodujący bób i szarańczę. Co wieczór łaził do Komitetu Powiatowego prosić o jałmużnę. Aż drzwi przed wieśminem zamkli, mówiąc "Najpierw pójdź do Dajalwandy w pielgrzymkę, co by Ci etykę rewolucyjną skalibrował". I poszedł wieśmin, a że w drodze skończyły mu się bób i szarańcza, a przechodził przez ziemie zongijskich centusiów, którzy ani grosikiem go nie poratowali, musiał zlecenia na eliminację małych potworków przyjmować. I tak, od pieska scholandzkiego do nutrii złośliwki, od knura pierdziwka do mutantki ksylofantki, pogłowie złych potworków zmniejszał, siłę ekonomiczną budując.

A gdy dotarł do szałasu Dalajwandy, co na starożytnej stał górze, na którą wbiec było trzeba, spytał natchnionego w Wandzie: "Dalajwando, skalibruj mi etykę rewolucyjną; powiedz słowo, co wprawi mnie w szlak medytacyjny i właściwą ścieżkę wskaże".

I rzekł Dalajwanda:

"Pupka chuj".
"Moja knaga jest jak miecz bushido; raz wydobyta musi być użyta!" Mchs 15,4
4 grudnia! Niedziela 4 grudnia! 5 grudnia jest wykluczony, była to pomyłka. Pomyłeczka. Pomyłenia. To w niedzielę, 4 grudnia, wbiegniemy na Tę Górę.
Sam jesteś zakaz pedałowania.
UWAGA! Każdy z zarejestrowanych otrzyma jutro hasło. Proszę je zapamiętać- będzie je trzeba przedstawić na Konklawe. Hasła roześlę dla pewności podwójnie - mejlowo i tu w systemie.
To do mnie ten apel.

Mialem dzis oglaszac ogloszenia. I oglosze! :)
Dokonano zakupu ;)
Skandalem jest przede wszystkim splugawienie pamięci Przewodniczącego Szopo!!!
Mnie sie bardzo podoba taki ksztalt deklaracji, z tymi niepotrzebnymi enterami; wyglada jak wiersz
Haiku na dziś:

Do prezesa Kaczyńskiego
Jego sposobu działania
Choć ostatnio jest inaczej

(sprawa ziobrystów)
:D
A my Ci zrobimy Aljęde :)
i ten znak dofinansowania rady ministrow!