Defloriusz Dyman Wander
Komentarze
@RemigiuszL zamierzam machinowac, poki mi nadgarstki, jak ta róża, nie zwiędną!
@Hugo Wytulipaniam za granicę, bilet już kupiony.
kochajcie się i lubcie się!
@Helwetyk Bo Trybunal uznal, ze sprawa jest zbyt powazna by rozstrzygac ja w drodze kilkuminutowej (nie w czasie rzeczywistym, rzecz jasna, w czasie faktycznym) narady. A czego sie JKW domysla?
(choc na dzien dzisiejszy IMO niekonstytucyjny)
Za to pomysl "rejonizacji" TK typu jeden asesor z jednego samorzadu - wcale nie jest glupi.
Kolejna komplikacja i mnozenie urzedniczych bytow, zupelnie niepotrzebna. Jeden kilkuosobowy Sad naprawde na nasze kilkudziesiecioosobowe potrzeby wystarczy.
I wlasnie dwa ostatnie akapity to jest cos, do czego pije piszac, ze rozmija sie JKW z prawda. To, jaka odpowiedz bylaby dobra (nie ma czegos takiego jak "w terminie", TK nie jest zwiazany terminem sztywnym i bardzo dobrze) nie jest istotne gdy odpowiadamy na pytanie o zlozonosc. A stopien zlozonosci jest wysoki w kazdej z tych spraw - a i sama konstrukcja sentecji z uzasadnieniem nie jest czynnoscia banalna.

Podobnie nie jest prawda, ze Trybunal "sie wylozyl". Gdyby odpowiedzialne organy wypelnialy postanowienie trybunalu - wydane, by zabezpieczyc stan prawny do momentu wydania wyroku - zadnego "wylozenia" . by nie bylo. Wina lezy wylacznie po stronie Marszalka Sejmu ktory postanowil ostentacyjnie zlamac prawo, oraz Prefekta - ktory postanowil sie opierdzielac, zamiast to prawo wyegzekwowac. Trybunal musial tez respektowac wszystkie formalne zagrywki, ktore politycy antybialenscy w tej sprawie stosowali. Jesli plynie z tej sprawy jakas nauka, z ktorej powinnismy wyciagnac prawodawcze wnioski, to wprowadzenie instytucji przestepstwa urzedniczego, likwidacja instytucji przedawnienia w obecnej formie, jasnego zapisania w Konstytucji, ze stosuje sie ja bezposrednio.
When I was a child!
Running in the night!
Afraid of what might be!

Hiding in the dark
Hiding in the street
And of what was following me

Now hounds of love are hunting
I've always been a coward
And I don't know what's good for me!
@KonradFriedman Moze trzeba zawnioskowac do Trybunalu Koronnego - ja jestem bardzo za rozstrzyganiem watpliwosci prawnych przed sadem.
Najlepszy byłby po prostu zabieg konserwatywny i powrót do Tradycji - Baridas jako klasyczna Republika - demokratyczne skrzydło w Sarmacji, dotąd zagospodarowane lekkopółśrednio. Narracja absolutystyczna nigdy mi nie odpowiadała i zawsze uznawałem ją za nienaturalny przeszczep. Podobnie jak zerwanie z latynoskimi korzeniami kulturowymi. Ale Baridajczykom to widać odpowiada - więc i z wolnym wyborem Króla też dadzą sobie radę.
@KonradFriedman "jeżeli ktoś nie ma żadnego związku z danym samorządem, to przejmowanie tam władzy będzie spadochroniarstwem niezależnie od piastowanego urzędu wyżej"

1. Książę Sarmacji z definicji ma stuprocentowy związek z każdym z samorządów, jest bowiem jedynym władcą całej Sarmacji. Z definicji nie może więc być uznany za "spadochroniarza".

2. Nawet gdyby ktoś na taki pomysł wpadł, powinien powstrzymać się od stosowania takiego słownictwa wobec Księcia - żyjemy w monarchii, majestat książęcy powinien być chroniony. 15 lat temu Trybunał Honorowy obradowałby 24 na siedem.
A co do meritum, to dla mnie obecna sytuacja jest ciekawym nawiązaniem do tradycji Baridasu. Pamiętajmy, że ten kraj narodził się jako pełnokrwista republika. Fajnie, że takie wybory mogą się teraz odbyć.
Szczerze mowiac, za glosy o "spadochroniarstwie" i inne tego typu wobec Księcia Sarmacji, to bym degradował aż miło. Nie obserwuję wydarzeń w Baridasie więc nie wiem, kto takie poglądy wyłożył - ale moim zdaniem powinien się wstydzić. Jest pewien standard w relacjach z Księciem.
WYWIEŚCIE CZERWONE LATARNIE!
@AJCartonwhisky Jak juz mowilem w wywiadzie dla JKW Konrada Jakuba, uwazam ze stopien samodzielnosci poszczegolnych samorzadow powinien byc podyktowany ich potrzebami. Jesli Teutonia takie potrzeby ma - to prosze bardzo. Gdyby w ten wlasnie sposob podchodzono do sprawy, pewnie nie byloby calej afery z Bialenia, ktora - jestem o tym przekonany - nakrecily cudze resentymenty. WIecej wolnosci - to nigdy nikomu nie zaszkodzilo.
@demollari Całkiem Przeciętny Książę! Książę Średniego Wzrostu.
@RemigiuszL SIEMPRE JOVEN NUNCA INJOVEN
@Helwetyk Bardzo ciekawy wykres! Zwrocmy uwage, ze diuków: brak. Jak na pierwszy rok - droga od zera do wicehrabiego,bo to max tytul w tym ukladzie, bardzo szybka. Podtrzymuje swoj postulat.
@Piccolomini Rzeczywiscie moglem przesadzic z c a l k o w i t a . kasacja tytulow. Jesli ktos przyszedl do Sarmacji rok temu, i dorobil sie dopiero co tego barona, to faktycznie nie ma co tego ruszac. Ale jesli ktos przyszedl do Sarmacji 10 lat temu i jest potrojnym diukiem-markizem-kawalerem... Moze trzeba zbudowac jakis wzor tej redukcji? W kazdym razie warto pomyslec o zmotywowaniu dziadziusiów!
Ale dlaczego Wiedźma Ple-Ple płacze? :)
@ZdrajcaNarodu @LCdR Przemawia do mnie argument ze slabosci produktu. W tej chwili wiecej nie napisze, bo ogladam "Sex Education", ale wasze komentarze daly mi do myslenia
@Vladimir A ja moich niby nie? Duuuh :) Zdobędziesz nowe, lepsze. Ladniejsze.
@Helwetyk A to ja tez. I nasze orzeka. Chocbys nie wiem ile razy uzyl jako argumentu braku nadania biegu próbie trollingu trybunalu.
@SantiVilarte Nie mam pojęcia, nie zamierzam pytać Księcia o poglądy polityczne - to się nie godzi. Jak będzie chciał, to się wypowie. Jak nie - to nie. To jest zresztą kwestia ustrojowa, nie personalna.
A dlaczego zamierzasz majdrowac przy wymiarze sprawiedliwosci? Trybunal MUSI byc w konstytucji, zeby zadni harcownicy nie mogli go sobie hop-siup wykopyrtnac, jak sie zrobi za bardzo niezalezny. Akurat teraz wychodzisz z takim postulatem, chwile po atakach na TK za niezaleznosc wlasnie?
Bójka w Olsztynie o czekoladę Wedla.
@Powietrzny to taki zarcik niewinny tylko <3