Defloriusz Dyman Wander
Komentarze
@KonradFriedman "jeżeli ktoś nie ma żadnego związku z danym samorządem, to przejmowanie tam władzy będzie spadochroniarstwem niezależnie od piastowanego urzędu wyżej"

1. Książę Sarmacji z definicji ma stuprocentowy związek z każdym z samorządów, jest bowiem jedynym władcą całej Sarmacji. Z definicji nie może więc być uznany za "spadochroniarza".

2. Nawet gdyby ktoś na taki pomysł wpadł, powinien powstrzymać się od stosowania takiego słownictwa wobec Księcia - żyjemy w monarchii, majestat książęcy powinien być chroniony. 15 lat temu Trybunał Honorowy obradowałby 24 na siedem.
A co do meritum, to dla mnie obecna sytuacja jest ciekawym nawiązaniem do tradycji Baridasu. Pamiętajmy, że ten kraj narodził się jako pełnokrwista republika. Fajnie, że takie wybory mogą się teraz odbyć.
Szczerze mowiac, za glosy o "spadochroniarstwie" i inne tego typu wobec Księcia Sarmacji, to bym degradował aż miło. Nie obserwuję wydarzeń w Baridasie więc nie wiem, kto takie poglądy wyłożył - ale moim zdaniem powinien się wstydzić. Jest pewien standard w relacjach z Księciem.
WYWIEŚCIE CZERWONE LATARNIE!
@AJCartonwhisky Jak juz mowilem w wywiadzie dla JKW Konrada Jakuba, uwazam ze stopien samodzielnosci poszczegolnych samorzadow powinien byc podyktowany ich potrzebami. Jesli Teutonia takie potrzeby ma - to prosze bardzo. Gdyby w ten wlasnie sposob podchodzono do sprawy, pewnie nie byloby calej afery z Bialenia, ktora - jestem o tym przekonany - nakrecily cudze resentymenty. WIecej wolnosci - to nigdy nikomu nie zaszkodzilo.
@demollari Całkiem Przeciętny Książę! Książę Średniego Wzrostu.
@RemigiuszL SIEMPRE JOVEN NUNCA INJOVEN
@Helwetyk Bardzo ciekawy wykres! Zwrocmy uwage, ze diuków: brak. Jak na pierwszy rok - droga od zera do wicehrabiego,bo to max tytul w tym ukladzie, bardzo szybka. Podtrzymuje swoj postulat.
@Piccolomini Rzeczywiscie moglem przesadzic z c a l k o w i t a . kasacja tytulow. Jesli ktos przyszedl do Sarmacji rok temu, i dorobil sie dopiero co tego barona, to faktycznie nie ma co tego ruszac. Ale jesli ktos przyszedl do Sarmacji 10 lat temu i jest potrojnym diukiem-markizem-kawalerem... Moze trzeba zbudowac jakis wzor tej redukcji? W kazdym razie warto pomyslec o zmotywowaniu dziadziusiów!
Ale dlaczego Wiedźma Ple-Ple płacze? :)
@ZdrajcaNarodu @LCdR Przemawia do mnie argument ze slabosci produktu. W tej chwili wiecej nie napisze, bo ogladam "Sex Education", ale wasze komentarze daly mi do myslenia
@Vladimir A ja moich niby nie? Duuuh :) Zdobędziesz nowe, lepsze. Ladniejsze.
@Helwetyk A to ja tez. I nasze orzeka. Chocbys nie wiem ile razy uzyl jako argumentu braku nadania biegu próbie trollingu trybunalu.
@SantiVilarte Nie mam pojęcia, nie zamierzam pytać Księcia o poglądy polityczne - to się nie godzi. Jak będzie chciał, to się wypowie. Jak nie - to nie. To jest zresztą kwestia ustrojowa, nie personalna.
A dlaczego zamierzasz majdrowac przy wymiarze sprawiedliwosci? Trybunal MUSI byc w konstytucji, zeby zadni harcownicy nie mogli go sobie hop-siup wykopyrtnac, jak sie zrobi za bardzo niezalezny. Akurat teraz wychodzisz z takim postulatem, chwile po atakach na TK za niezaleznosc wlasnie?
Bójka w Olsztynie o czekoladę Wedla.
@Powietrzny to taki zarcik niewinny tylko <3
30 kilometrów? Czy ktoś tu pomyślał o śladzie węglowym na takiej trasie? :)
@leszcz
Please, elaborate.
@Vanderlei
Nie śmiałbym zabrać.
Jak śpiewała inna wielka bohaterka Awary Południowej, wieloletnia posłanka na Wyższy Dorsz Prawodawczy, Ewa Bem: "Wanda, piwo, możliwość / Matka, praca, ofiarność / Prawo i sprawiedliwość / Sarmacja! I Solidarność".
@JanuszekvHP
Bardzo serdecznie prosze Kolege Asesora o niewypowiadanie sie publicznie na temat spraw, ktore trafią do Trybunalu. Wlasnie mi Kolega zmniejszyl poglowie Asesorow zdolnych do rozpatrzenia tej sprawy (jesli celowo, wystarczy napisac "nie chce zasiadac w tym skladzie orzekajacym" na priva ;) )
@Seweryn
Myslalem o wyborze lawnika w czasie tego najwiekszego kryzysu - ale bylo to niemozliwe, z powodu obradowania Sejmu w skladzie nieznanym ustawie. Skutek bylby taki sam, jak przy pierwszym wyborze Asesora Palasza (na szczescie wybranego ponownie, juz prawidlowo, dzieki czemu jest nas dzis czterech).

Poza tym, nie mamy wcale tak duzej ilosci spraw, ktora by obecnie wymagala powolania kolejnego orzekajacego. Aktualnie rozpatrywane sa cztery, przy czym w jednej wyrok jest juz gotowy, w drugiej - trwa narada skladu, wiec zapewne pojawi sie w ciagu tygodnia, w trzeciej - trzeba przeanalizowac i ew. dostosowac szkic wyroku przygotowany jeszcze przez asesora Buddusa. Pelny proces od poczatku przebiegnie tylko w jednej sprawie. Do tego dojda te trzy z poczekalni - nie uwazam zeby to bylo nadmierne obciazenie.
@Seweryn
Mozna sie nie spinac, owszem. A mozna tez nie pozwalac na obrazanie urzedu. Nie zamierzam więcej udawać, że deszcz pada, kiedy plują.

A co do uwagi merytorycznej - gdy tylko wakat zostanie uzupelniony, wyznaczone zostana trzy sklady w trzech zaleglych sprawach. Nowy Asesor znajdzie sie we wszystkich, a w dwóch z nich bedzie Przewodniczacym Składu.
@KonradFriedman
Oprocz tego, ze jestem Marszalkiem, jestem takze obywatelem. W sprawie jakosci sarmackiej polityki wypowiadam sie nie jako neutralny Marszalek, a jako subiektywny obywatel. I mam prawo do swoich pogladow - a sa one takie, ze pewna grupa politykow z pelna premedytacja, mimo powaznego kryzysu demograficznego, doprowadzila do rozpadu panstwa. Niekiedy z naruszeniem prawa. Mam rowniez, jako lojalny poddany Ksiecia, prawo do opinii na temat proby Jego obalenia. Co to sa za politycy - tego nie powiedzialem. Jezeli bierze Kanclerz te slowa do siebie, czy uwaza ze mam na mysli "jego ludzi", o kimkolwiek mowa, to juz najwyrazniej sprawa rozliczen z wlasnym sumieniem.

A na pytanie skad tego rodzaju wstep - ano stad, ze docieraja do mnie informacje o pozbawionej podstaw krytyce wobec mnie formulowanej przez pewnych politykow, a opartej na argumentach, ktore obalam ponizej.

Tekst ten nie sluzy zadnemu "budowaniu autorytetu", czy reputacji - nie jest mi to potrzebne do czegokolwiek, ani tez nie jestem tym zainteresowany. Tekst ten sluzy wyjasnieniu, jak od srodka wyglada praca, dlaczego sprawy nie sa rozwiazywane w 3 dni i dlaczego bzdura sa opowiesci o impasach i bezczynnosciach.

"Standardy trybunalskie" i "praca w Trybunale" odbywaja sie natomiast w Trybunale. Tam pracujemy zbiorowo najlepiej jak umiemy, mimo ze jestesmy regularnie obrazani, rowniez przez tych, ktorzy zamiast pracujac na rzecz kraju, dzielnie go ostatnio dewastowali. To jest publicystyka. I do niej tez mam prawo. Oczywiscie mozna zlozyc pozew do Trybunalu. Tradycyjnie jestem przewodniczacym w jednej z czterech rozpatrywanych obecnie spraw.
@leszcz Ja mysle, obserwujac stada sepow unoszace sie nad tronem, ze juz lepiej powrocic do zamordyzmu ad 2002. Byloby przynajmniej o co walczyc. Co jeszcze chcesz demokratyzowac? Ksiaze juz nie moze prawie nic.

I wlasnie daltego mowienie tu o demokratyzacji jest nieporozumieniem. Skoro tak pragniemy demokratyzacji, to dajmy sie wykazac demokratycznym wladzom - sejmowi, rzadowi, kanclerzowi. Naprawde, permanentna obecnosc Ksiecia nie jest konieczna, by te wladze mogly sobie dzialac.
Najlepsze to rozwiązanie obecnej, trudnej sytuacji. Księciu życzę zdrowia!