Michaś Elżbieta II
Komentarze
@BrunonKrasnodebski ja nie neguje tego sondazu, ja twierdze, ze on nie jest narzedziem decydowania o kierunku polityki. mozna miec rozne zdanie na rozne tematy. a zniesienie wolnej elekcji nie jest tematem tych wyborow. byc moze bedzie tematem jakiegos referendum, osobiscie nie sadze, bo sie tu ukula pewna tradycja, ktorej ja bym zreszta nie zmienial. pomysl p2g jest zreszta, jesli dobrze go rozumiem - a rozumiem nie tylko na podstawie lektury programow czy debaty, ale i rozmow prywatnych z kandydatem - jest taki, zeby nastepca tronu byl po prostu kandydatem do przejecia schedy. Czy sie on narodowi spodoba czy nie - to juz jest kwestia wyboru tegoz narodu.
no ja licze cintre jako calosc, ale mozna i tak. dwa czy cztery - najlepszym okresem byl w sarmacji ten, kiedy narracja spinala sie z gospodarka, i tyle. ostatnie lata dobitnie pokazaly, ze sama narracja nie jest w stanie odwrocic trendu spadkowego.
@BrunonKrasnodebski sondaz to nie jest narzedzie wyrazania woli. jest nim referendum, sa nim wybory. Ja np w zadnym sondazu politycznym w sarmacji nie biore udzialu - bez specjalnej ideologii, po prostu nie lubie spojlerow :) wiec to, ze jakas grupa mieszkancow wypowiedziala sie w sondazu tak, a nie inaczej, nic nie znaczy - a postulowanie programow odmiennych nie jest zadnym "pogardzaniem woli narodu", a prowadzeniem polityki. nie wszystko, co ci sie podoba, zasluguje na miano prawdy najwyzszej.
@Jul to nie jest glosowanie nad "liwidacja wolnej elekcji". wolna elekcje mozna zlikwidowac zmieniajac konstytucje. my nie zmieniamy konstytucji, tylko wybieramy Ksiecia. Albo takiego, co nam zrobi system, albo takiego, co go nam nie zrobi. Ja nie mam watpliwosci najmniejszych, jakiego dokonac wyboru. Wybralbym i diabla, jakby mial chociaz polowe dokonan p2g (czyli zrobil choc jeden system, bo jak moze dinozaury pamitaja, p2g zrobil dwa)
@Antoni p2g tez nie jest informatykiem ani programista. Calkowicie sie zgadzam z tym, ze wymogi glowne powinny dotyczyc patriotyzmu i sarmatyzmu, tu sporu niegdy nie bedzie. Natomiast uwazam, ze w takim kryzysie, w jakim jestesmy, wybor "miec system" czy "nie miec go", i wybor ksiecia na tej podstawie, jest decydujacy. Bo ja po prostu - jako sarmata i patriota - nie widze innej szansy na zatrzymanie upadku. A upadamy, nie ma co sie oszukiwac. Za czasow grywalnego systemu, a wiec zw piotra grzegorza, byl tu najwiekszy ruch i bylo najciekawiej - stad moje osobiste oczekiwania jako wyborcy. Rowniez pozdrawiam i zycze powodzenia!
bardzo pieknie zrobiony sondaz, w ktorym - jak w zadnym zreszta badaniu wyborczym tutaj - obok 20 innych wyborcow nie bralem udzialu ;) wyniki moga znacznie od tego badania odbiegac. ale brawo za benedyktynska robote!
To jest bardzo ladny program, tylko ze na rok 2010. Wtedy mozna bylo byc krolowa angielska, a kraj szedlby do przodu nawet sila rozpedu stu kilkudziesieciu aktywnych obywateli. Dzisiaj potrzeba konkretow - z niepokojem nie widze w tym programie absolutnie zadnych obietnic dotyczacych konstrukcji systemu gospodarczego czy innych rozrywek na wzor tej, ktora zaprezentowal ostatnio p2g
czy beda owocowe czwartki?
Ja nie na temat, ale widzialem wlasnie na festiwalu znakomity film "Nowy porzadek". Polecam, bedzie w dystrybucji jak juz odpowiedzialna i troskliwa wladza pozwoli nam chodzic do kina.
Co do tych poczatkow mikronacji to akurat nieprawda - bylo znacznie ostrzej niz dzisiaj :) a wiec postep nie ustaje!
Na pewno można liczyć na hardą i prężną pierś Pani Prezydent.
Bardzo dziękuję Jego Królewskiej Wysokości Mikołajowi Torpedowi i Jej Ekscelencji Prezydent Kalinie Jędrusik! Ze wzruszeniem wziąłem dziś w dłoń swoje berło!
@ignac "aruuuuuuuk!" czy jak tam robi dinozaur
(gimby nie pamietajo zalozyciela tej zacnej druzyny)
wzrusza mnie ze caly czas graja Sloniki <3
@Bocian We wszystkim chodzi o seks, z wyjatkiem samego seksu - w nim chodzi o wladze.
@AFvTD musi być jakiś wedel, skądś musimy czerpać v-ptasie v-mleczko!!!
@BrunonKrasnodebski I'm a believer! No ale skoro już się dobrało, to zawsze można dorzucić komentarzyk z tantiemką.
Natomiast jakakolwiek dyskusja na temat przynależności prastarych sarmackich ziem, zakładanych przez Sarmatów pierwszego pokolenia, w ogóle nie powinna mieć miejsca. To jest część Sarmacji, i tyle. Sclavinia ma swoje terytoria sprzed zjednoczenia, i niech sobie na nich gospodaruje.
Potrzebny, czy niepotrzebny - rozwód nastąpił. Teraz trzeba działać tak, żeby tę tragiczną okoliczność (bo nie ma co udawać, że to nie jest tragedia) obrócić na swoją korzyść.
No i niech kandyduje. Jakby jeszcze jakąś Złotą Wolność Bis napisał, to już w ogóle byłoby wspaniale. Niechby i taką basicową.
Księżna Elżbieta kocha miodek i pyłek pszczeli, a jeśli jest kombo - to już w ogóle.
Szkoda, zawsze się dobrze z Waszmością współpracowało. Ukłony.
Fundamenty z przybudówką mają to do siebie, że łatwo coś na nich nabudować, jeśli się zechce.
Podpiąłem się kabelkiem do Rotria TIWI, oglądam posiedzenia Episkhopatu.
Proponuje zaczac od wyczyszczenia tronu ksiazecego.
No patrz. A taki byles przekonany, ze kryminalista Andrzej F. bedzie wybitnym Ksieciem. Super maz stanu, kuro :)))) Nawet mi Cie nie zal. Wybraliscie kryminaliste, ktory swego czasu zdewastowal Sejm i wywalil do smieci kilkanascie procent glosow - to macie Ksiecia, ktory zdewastowal Sarmacje i wywalil do smieci kawal kraju. Brawo!