Piotr III Łukasz
Komentarze
Dziękuję. Nie to, żebym nie doceniał, ale raz, że nie jestem ciekawy za bardzo (ludzkich nieszczęść) a dwa - że mam sporo styczności z osobami w różnym stopniu i na różny sposób niepełnosprawnymi.
Żadna to dla mnie nowość ani powód do ekscytacji.
Proszę mnie nie odbierać jako "zimnego skur**syna" ani nawet cynika. Ot, znam trochę życie.
Muszę przyznać, że przyjął Pan ciekawą metodę.
I nawet ma Pan jakąś szansę na wygraną, skoro inni się nie kwapią z odpowiedziami...
Tantiemy zdecydowanie się należą - miło popatrzeć :-)

A żeby była większa...

W 1861 udało się uzyskać pierwszą trwałą fotografię barwną fizykowi Jamesowi Clerkowi Maxwellowi.
W 1907 Bracia Lumiere wprowadzili na rynek pierwsze płyty do fotografii barwnej, Autochrome. Były one wyprodukowane na bazie barwionej skrobi ziemniaczanej.
W 1935 został wprowadzony do sprzedaży pierwszy współczesny, trójwarstwowy film barwny, Kodachrome.
Większość współczesnych filmów barwnych, oprócz Kodachrome, wykorzystuje technologię stworzoną dla filmu Agfacolor w 1936.
Od 1963 jest dostępny natychmiastowy materiał kolorowy firmy Polaroid.
Gratuluję :-)
Tylko, jeżeli mogę coś zasugerować - proszę nie wyjaśniać JAK tylko DLACZEGO oraz JAKI MA TO SENS. Tzn. taka a nie inna, przyjęta przez Pana metoda.
Ale tutaj nie chodzi o model ekonomiczny, tylko o jego odwzorowanie - jaki by nie był. Metody odwzorowania, prognozowania i szacowania.
Pan np. wyliczył tzw. wartość akcji. Ale co to jest - a przede wszystkim DLACZEGO TAK A NIE INACZEJ jest to liczone - to już Pan nie wyjaśnił.
I w tym leży problem.
Akcje to towar bardzo specyficzny.
Ależ ja nigdy nie zarzuciłem Państwu stronniczości.
Li tylko nieudolność i brak profesjonalizmu.
A zapewniam Pana, że wiem co mówię - choć oczywiście nie musi Pan mi wierzyć, a mnie się nie chce wdawać w przepychanki na ten temat.
Powiem tylko tak: czy prowadzenie przez 15 lat firmy o profilu ściśle ekonomiczno-rachunkowo-statystycznym i kilka certyfikatów w tym takie wydawana nie w Polsce, wystarczą?
Jeżeli nie, to nie. Jeżeli tak, to tak. Po prostu wyraziłem swoją opinię. I prowokuje mnie Pan do stworzenia konkurencji :-) Choć może to zdrowe...
Dziękuję za tantiemy :-)
Mówimy o statystykach pana, który do niedawna nie potrafił odróżnić przychodu od dochodu, tak? A akcje kupuje się na miesiąc, tak? Przypomnę może "Wartość akcji jest wyliczana na podstawie wyniku finansowego z poprzedniego miesiąca".
Każdy oczywiście wierzy w to, co chce i w to, co jest mu wygodne.
W każdym razie zapraszam do plagiatu naszych kolejnych akcji :-)
Tak, dokładnie to miałem na myśli - przepraszam :)
Niech się Wasza Książęca Wysokość nie martwi, to nie pierwsza nasza promocja :-)
BŁAGAM: czy w Ministerstwie Kultury nie dałoby się ominąć słowa "miesiąca" jeżeli potem wymienia się miesiąc? Precz z pleonazmami. Z góry dziękuję.
Hm... A ja powiem, że jestem zaskoczony. Naprawdę.
Nie popełniłem żadnej kampanii wyborczej, nigdy nie startowałem wcześniej w wyborach - a tu proszę. Trzy osoby, cztery głosy. I to, uwaga, pomimo tego iż sam na siebie nie głosowałem - i zabroniłem robić to żonie. Zresztą to, że sam na siebie nie głosowałem jest oczywiste - musiałoby być co najmniej pięć głosów przy trzech osobach.
Dziękuję swoim wyborcom :-)
Tego to ja się spodziewam.
Tylko spodziewałbym się, że nie mając informacji na dany temat, nie będzie ich podawał wcale, nie?
Nie ma sprawy.
Ja tylk w kwestii formalnej.
Aha. No to:

1. Nigdy nie byłem potentatem gospodarki, byłem po prostu bogaty - gospodarka nigdy mnie specjalnie nie interesowała i się nią nie zajmowałem (za wyjątkiem początków Syriusza - ale krótko).
2. Nie uzyskałem odszkodowania za straszone (choć wiem, że miało być: stracone) "poprzepadowe" mienie z Syriusza.

Tak więc są to spekulacje wyssane z palca.

Dzięki za uwagę.
Przepraszam, jeżeli można, oczywiście, ten fragment: "Nastąpiła całkowita zmiana układów sił na rynku kopalń jest to spowodowanie powrotem dawnych potentatów gospodarki i uzyskana przez nich odszkodowania za straszone mienie z Syriusza w Sarmacji nazywają to wydarzeniami mianem „Przepad”. Dwóch potentatów uruchomiło natychmiast środki uzyskanie z przepadu w rynku kopalń i dlatego odnotowaliśmy skok inwestycji o 420% i salony spadek salda kopalń o 1524% jest to spowodowanie oczywiście olbrzymy kwotami, które zainwestowali w rynek Ci dwaj potentaci" to kogo konkretnie dotyczy? Ewentualnie - których kopalń?