6175. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
172. dzień panowania Piotra III Łukasza
Sclavinia
O prowincji
XmX41J3N.png
a7Vu921q.png
Sclavinia powstała 12 marca 2007 roku, jako państwo wirtualne silnie związane w swych fundamentach z kulturą słowiańską. Była spadkobierczynią myśli i dorobku Rzeczpospolitej Narodów. Państwo sclavińskie założyli m.in.: Michał Stayałowski, Guedes de Lima i Emil Potocki.

Współcześnie Sclavinia jest prowincją Księstwa Sarmacji o szerokiej autonomii. Głową państwa jest Król Sclavinii (każdoczesny Książę Sarmacji). Sclavinia jest krainą wielowymiarowych możliwości działania. Od polityki, przez działalność kulturalną, literacką, publicystyczną, naukową a na wojskowości kończąc. Co więcej jesteśmy społecznością wielonarodową, w której każde pomysły mają prawo być wysłuchane i realizowane.

Naszą ideą działania jest Ostateczna Krucjata. Ciężko do końca zdefiniować czym tak właściwie jest owa Ostateczna Krucjata, ale najprościej i najłatwiej powiedzieć, że jest ona swoistym duchem narracji, którą każdy w Sclavinii nosi w sercu. Zamieszkaj u nas, a sam się przekonasz czym jest Ostateczna Krucjata.3tkaR2v6.png
Jeżeli chcesz zostać obywatelem Sclavinii, musisz podjąć się pewnego - niewielkiego - wysiłku. Na samym początku powinieneś uzyskać obywatelstwo sarmackie. Kiedy już ci się to uda uzyskanie obywatelstwa sclavińskiego nie będzie wyzwaniem. Musisz wypełnić tylko dwa wymagania. Pierwszy to zamieszkanie w jednym z miast Sclavinii. Gdy już będziesz zamieszkiwał na terytorium państwa sclavińskiego wystarczy, że złożysz wniosek o wpisanie do rejestru obywateli.

Zapytasz pewnie po co ci to wszystko? W Sclavinii na pewno znajdziesz sobie coś ciekawego, co cię pochłonie bez reszty. Jeżeli od zawsze chciałeś być poetą, pisarzem, malarzem, artystą, publicystą lub satyrykiem, zatrudnij się w Głosie Sclavinii. Dla fanów sportu polecamy dołączenie do Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli pasjonujesz się nauką (szeroko rozumianą) powinieneś zainteresować się pracą w Akademii Sclavińskiej. Politycy dostaną uśmiechu na twarzy na wieść o wielkiej swobodzie działania w Radzie Konsulatu Sclavinii, a osoby lubujące się w wojskowości winne zapisać się na kurs oficerski do Waffen-OK. A jeśli i tego ci mało, to nic nie stoi na przeszkodzie byś zainicjował jakąkolwiek inną aktywność.
Informacje
P00004
numer ewidencyjny
305 265,11 lt
stan konta (Historia Rachunku)
20%
podatek od tantiem
10%
podatek od żywienia
Pracownicy
Jesteś tu zatrudniony/a
Miasta
M00024, Sclavinia,
M00009, Sclavinia,
M00018, Gauleiter Kakulski,
Instytucje Prowincji
D00018, Sclavinia
S00025, Sclavinia
S00035, Sclavinia
S00040, Sclavinia
S00043, Sclavinia
S00054, Sclavinia
S00073, Sclavinia
S00084, Sclavinia
S00089, Sclavinia
S00144, Sclavinia
S00195, Sclavinia