Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy i dekrety z mocą ustawy Dekrety i rozporządzenia wykonawcze Wszystkie akty normatywne Grodziska Wszystkie akty normatywne Gellonii Wszystkie akty normatywne Teutonii Wszystkie akty normatywne Czarnolasu Wszystkie akty normatywne Prawdy Wszystkie akty normatywne Soli Kancelaria Sejmu Księstwa Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Prawo państwowe: jednolite i obowiązująceUstawy i dekrety z mocą ustawy, poz. 2694 [X]

Grodzisk, dnia 30 maja 2008 r.

Ustawa Sejmu nr 70

o lokalnych przepisach porządkowych

Art. 1. [Lokalne przepisy porządkowe]

  1. Domeny, w rozumieniu Ustawy Konstytucyjnej o krajach Korony i samorządach, mogą ustanawiać regionalne przepisy porządkowe, jeżeli jest to niezbędne do ochrony moralności publicznej lub wolności i praw innych osób albo do zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.
  2. Lokalne przepisy porządkowe, o których mowa w ust. 1, mogą przewidywać za ich naruszenie kary wymierzane w trybie i na zasadach określonych w Kodeksie Wykroczeń, z zastrzeżeniem, iż karę nadzoru wykonuje się wyłącznie na obszarze, a karę pieniężną wymierza na rzecz domeny, której przepisy porządkowe naruszono.
  3. Funkcjonariuszom publicznym określonym w lokalnych przepisach porządkowych, o których mowa w ust. 1, przysługują, w zakresie ich właściwości terytorialnej, uprawnienia strażników określone w Dekrecie z mocą ustawy o ochronie porządku publicznego.
  4. Właściwy minister sprawuje nadzór nad działalnością funkcjonariuszy publicznych, o których mowa w ust. 3.

Art. 2. [Przepis końcowy]

Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

(—) Piotr Mikołaj.

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2008 :: Webdesign Piotr M. Kozanecki