5718. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
9. dzień panowania Roberta Fryderyka
Sarmacka Liga Piłkarska, Michał Michaelus, 16.03.2017 r. o 20:40:20, tantiemy: 8 422.00 lt
Spodziewany finał Pucharu

Poznaliśmy finalistów bieżącej edycji Pucharu SLP. Tym razem nie było niespodzianek i w decydującym dwumeczu zmierzą się, zgodnie z przedsezonowymi oczekiwaniami, jedenastki Synów i Krasnoludów.

W półfinale na drodze broniących tytułu Świeckich stanęła rewelacja bieżących rozgrywek - Hrabiowie z Ruhnhoff. Lider drugiej klasy pokazał, że nieprzypadkowo awansował aż do półfinału i sprawił wiele problemów faworytom. Pierwsze spotkanie w Ruhnhoff zakończyło się niespodziewanym remisem. Zaskoczeniem był wyrównany przebieg spotkania, nawet z lekkim wskazaniem na Hrabiów. Jednak tuż przed przerwą pierwszego gola dla Synów zdobył Uziel. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a na osiem minut przed końcem meczu Every zdobył gola na 1:1.

Rewanż przebiegał już jednak pod dyktando obrońców Pucharu. Już w pierwszej minucie meczu rzut wolny na gola zamienił Mosley. W 35. minucie było już 2:0 - znowu Mosley, tym razem z rzutu karnego. Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie, a w 78. minucie trzeciego gola dorzucił Golovachev.

W drugiej parze spotkali się dwaj przedstawiciele Ekstraklasy. Z jednej strony aktualny lider Krasnoludy, a z drugiej Konie, czyli finalista poprzedniej edycji Pucharu oraz zdobywca tego trofeum dwa sezony temu. Już pierwszy mecz mógł przesądzić losy dwumeczu. Krasnoludy zdecydowanie przeważały na własnym obiekcie, stwarzając sobie aż 7 okazji bramkowych. Z kolei drużyna z Margon z trudem przedostawała się na połowę rywali. Ostatecznie jednak w pierwszym meczu padła tylko jedna bramka. W 58. minucie po dośrodkowaniu piłkę w siatce umieścił Gomes.

W rewanżu w Margon przez chwilę zanosiło się na emocje. W 18. minucie Baruh urwał się obrońcom, wyrównując bilans dwumeczu. Jednak już w 27. minucie Martikainen uciszył trybuny Areny Marduk, strzelając cenną bramkę dla gości. Po przerwie Konie postawiły wszystko na jedną kartę i ruszyły do ataku. Jednak margończycy nie byli w stanie przebić się przez obronę rantiochczyków. W 82. minucie po jednej z kontr Kauppila ostatecznie przesądził losy dwumeczu, strzelając drugiego gola dla gości. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik spotkania na 1:3 ustalił Martikainen.

Po wielu meczach pełnych emocji i czasem niespodziewanych rozstrzygnięć dojdzie do jednak spodziewanego finału. Zagrają w nim dwie aktualnie najlepsze ekipy Ekstraklasy. Naprzeciw siebie staną Krasnoludy, aktualny lider Ekstraklasy, oraz Synowie, aktualny mistrz i obrońca Pucharu zajmujący drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Zapowiada się zatem emocjonujący dwumecz i konfrontacja wandejskiej myśli szkoleniowej. I to na miesiąc przed startem V-Mundialu na wandejskich boiskach.