6206. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
203. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Joanna Izabela, 05.02.2017 r. o 13:41:59, tantiemy: 9 924.00 lt
Teutońska Akademia Medyczna — Infrastruktura
Seria wydawnicza: Teutońska Akademia Medyczna
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Teutońska Akademia Medyczna w Srebrnym Rogu mieści się w wielu budynkach znaczących wiele dla historii regionu. Adepci uczący się w jej murach mogą być dumni, że dzięki szczodrość JKW Andrzeja Fryderyka mogą dostąpić zaszczytu przebywania w miejscach tak ważnych dla teutońskich obywateli.

Q0PCF0G8.jpg

Rektorat Teutońskiego Uniwersytetu Medycznego
Rektorat mieści się w starych murach pierwszego uniwersytetu w Srebrnym Rogu, który został założony w 1450 r. Rzeźba znajdująca się pośrodku placu to Gniewomir „Czarny” władca Wery, który został bohaterem narodowym nie przygrywając ani jednej walki.Sam posąg pochodzi z XVIII wieku i jest najprawdopodobniej dłuta samego Dagoberta Noskala, teutońskiego poety ale i rzeźbiarza, słynącego z licznych skandali. W tym gmachu odbywa się również część zajęć teoretycznych— znajdują się tutaj Katedry Biochemii, Fizjologii, Nauk Humanistycznych oraz Patofizjologii.


7PBS4Ols.jpg

Collegium Anatomicum
Dawny pałacyk hrabiego Hugona von Gerharda, doradcy Cesarza Hergoliena Wielkiego, straconego podczas „krwawego poranka”. Przez część adeptów nazywanym jest „Collegium Mortum” ze względu na to, że mieszczą się tam Katedry Anatomii Prawidłowej Człowieka, Patomorfologii oraz Medycyny Sądowej.

gz7pijdo.jpg


Przychodnia Teutońskiego Uniwersytetu Meydcznego
Najprawdopodobniej dawny dom Miecznika Barnima „Kulawego”, który to dowodził wojskami arystokracji i drużyną książęcą podczas walk na przedmieściach w Srebrnym Rogu w 1302 r.

zRPdMoFW.jpg

Znajduje się tutaj wiele poradni oraz gabinetów lekarskich, w których świadczy się usługi medyczne Teutończykom. W holu na II piętrze możemy dostrzec znany obraz ukazujący akt hołdu Hedalczyków.

TG5W1FvC.jpg

Kliniczny Szpital im. JCM Hergoliena Wielkiego
Szpital powstał w dawnych murach klasztoru dominikańskiego, powstałego w Srebrnym Rogu w 1580 roku. To właśnie zakonnicy mieszkający w tych murach sprawili, że w 1585 roku został zbudowany pierwszy kościół. Mimo iż szpital jest w starych murach to wewnątrz dostosowany jest do najwyższych standardów. Pacjenci mają komfort przebywania w salach 2-3 osobowych, wyposażonych w łazienki. Dodatkowo szpital może się pochwalić najnowszym dostępnym sprzętem do walki z realiozą.
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Paulus Buddus.
Emanuel Śmigło, 05.02.2017 r. o 14:09:13
Przepraszam, gdzie znajdę ksero?
Lubią ten komentarz: Joanna Izabela, Andrzej Fryderyk.
Gotfryd Slavik de Ruth, 05.02.2017 r. o 15:35:08
I tak oto historia i medycyna mieszają się na naszych oczach. Bardzo mi się podoba sposób ukazania historii, budowli wykorzystanych przez TAM.
Gratuluje pomysłu :)
Lubią ten komentarz: Joanna Izabela.
Paulus Buddus, 05.02.2017 r. o 18:01:18
O i przy takich budowlach człowiek od razu położył by się chorować na realiozę :) ja chciałbym zobaczyć jakieś studentki pilęgniarstwa :D
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, 05.02.2017 r. o 19:44:20
Chylę czoła. :) Oby więcej takich artykułów!
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 06.02.2017 r. o 20:27:05
Pogratulować koleżance trzeba pomysłu i wykonania. Bo udało się połączyć wiedze historyczna, z niesieniem pomocy i szkoleniem nowych kadr medycznych.
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany