6206. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
203. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Joanna Izabela, 06.01.2017 r. o 15:37:44, tantiemy: 9 791.00 lt
Teutońska Akademia Medyczna – Raport Zdrowotny. Groźny wirus
Seria wydawnicza: Teutońska Akademia Medyczna
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Teutońska Akademia Medyczna przez cały świąteczny okres prężnie pracowała po to, aby mieszkańcy Sarmacji mogli cieszyć się zdrowiem. Do poradni najwięcej chorych zgłaszało się z takimi objawami jak ból gardła, katar czy ból brzucha, związany najprawdopodobniej z przejedzeniem się w ten świąteczny czas.

V5osVllg.png

Natomiast do szpitalnego oddziału ratunkowego, oprócz typowych poparzeń oraz utraty palców, wynikających z nieumiejętnego posługiwania się petardami, zgłaszały się osoby z zatruciem metanolem. Przeważnie byli to mieszkańcy Starosarmacji. Prosimy o kupowanie napojów alkoholowych, szczególnie w tym regionie, tylko z pewnych źródeł.

Parę osób z Sclavinii przybyło na SOR z silnymi atakami astmatycznymi, w tym jedna z niewydolnością oddechową. Spowodowane jest to smogiem, utrzymującym się na tamtym terenie. Apelujemy do władz o jak najszybsze rozwiązanie problemu, a wszystkim mieszkańcom tego regionu o nie wychodzenie z domu bez potrzeby.

W tym okresie do kliniki zgłosiło się również około 15 osób z podobnymi objawami chorobowymi, wywoływanymi przez nieznanego obecnie wirusa. Chorzy zgłaszali się początkowo z objawami wielkiego zmęczenia, niemożnością przejścia 200 m oraz niesamowitym bólem gardła. Po dwóch dniach pojawiał się charakterystyczny zielony nalot na migdałkach oraz objawy neurologiczne związane z zaburzeniem widzenia, chorzy nie mogą również wstać z łóżka. W trzecim, końcowym etapie pojawiają się omamy wzrokowe, pacjenci staja się agresywni dla siebie i dla otoczenia oraz wykazują inne objawy charakterystyczne dla psychozy. Sarmacka Zielenica – jak przyjęło się mówić na tę chorobę, jest obecnie nieuleczalna, jednak udaje się ją spowolnić stosując wyciąg z rdestu teutońskiego. Wszystkich którzy zaobserwują u siebie lub innych podobne objawy niezwłocznie należy przetransportować do klinicznego szpitala w Srebrnym Rogu, gdzie znajdą profesjonalną opiekę medyczną.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Paulus Buddus, Andrzej Fryderyk.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Konrad Jakub.
Robert Fryderyk, 06.01.2017 r. o 15:47:32
Pijmy szybciej bo się ściemnia!

(Fajny art!)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Fryderyk von Hohenzollern, 06.01.2017 r. o 16:55:57
Dobre!
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Paulus Buddus.
Roland Heach-Romański, 06.01.2017 r. o 17:22:07
15 chorych i około 15 aktywnych obywateli w ROT. Hmm... przypadek? :D
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 06.01.2017 r. o 17:33:19
Kozie mleko najlepszym lekarstwem. GJ! :)
odpowiedz
Paviel Gustolúpulo, 06.01.2017 r. o 17:34:35
Bo pić czysty metanol to cza umić.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Paulus Buddus, 07.01.2017 r. o 19:09:28
No to jak jakaś epidemia to KSZ zaangażować - zrobić strefę zero, odizolować chorych, pochodzić w białych fartuchach i leczyć - alko albo nie wiem :)

P.S. Fajny artykuł

Ja ogólnie potrzebuję leku na zaangażowanie się ponowne :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Defloriusz Dyman Wander, 08.01.2017 r. o 01:22:19
Chciałbym serdecznie podziękować Klinice za wsparcie. Także ja byłem ofiarą "dwustumetrówki"; przejść mogłem zaledwie 140 metrów. Na szczęście już wszystko jest w porządku i wracam do radosnej aktywności :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany