5902. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
193. dzień panowania Roberta Fryderyka
Dwór Książęcy, Tomasz Ivo Hugo, 26.10.2016 r. o 15:11:06, tantiemy: 6 211.00 lt
Stypendium dla Nowych!
Seria wydawnicza: Komunikaty Koronne
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Mam przyjemność ogłosić, że z dniem dzisiejszym tworzę Program stypendialny dla Nowych Mieszkańców Księstwa Sarmacji finansowany ze Skarbca Książęcego.

START PROGRAMU STYPENDIALNEGO JUŻ W LISTOPADZIE 2016 R.

Każdy Nowy Mieszkaniec, który opublikuje na stronie głównej Księstwa Sarmacji swoją twórczość, może uzyskać w miesiącu publikacji Stypendium dla Nowych Mieszkańców Księstwa Sarmacji. Przy spełnieniu pewnych warunków w danym miesiącu.

Kim jest Nowy Mieszkaniec? Osobą, która zamieszkała w Sarmacji nie później niż 6 miesięcy przed miesiącem, za który przyznawane jest stypendium. Nie jest ważna dokładna data wzięcia udziału, tylko miesiąc – to, że ktoś zamieszkał 1 maja tego roku, nie znaczy, że nie będzie mógł wziąć udziału 23 listopada tego roku; no ale w grudniu już nie będzie mógł.

Jakie rodzaje twórczości? Jakiekolwiek – literackie (np. proza, poezja, reportaż, wywiad), wizualne (np. film, obraz, grafika, fotografia), audio, audio-wizualne, sceniczne, a nawet… architektoniczne. Nie mam zamiaru na starcie, zwłaszcza Nowych ograniczać, do konkretnego rodzaju twórczości. Jaki to miałby być utwór architektoniczny? Np. plan sarmackiego miasta, makieta historycznego miejsca (oczywiście uwieczniona na zdjęciu – nie każę przesyłać jej do mnie ;) ).

Jakie są kryteria? Najważniejsze, żeby utwory były związane z mikronacjami, nikogo nie obrażały, ale też nie były bałwochwalcze wobec nikogo. Tak, ja będę o tym decydował czy utwór spełnia te kryteria, czy nie. Dopuszczam przeróbki, adaptacje istniejących utworów, innych autorów, jednak nie potrafię teraz określić jednoznacznie kryteriów granicznych wobec każdego rodzaju twórczości – ważne, żeby w tej przeróbce było „widać” Waszą twórczość (np. przerobienie wiersza o jakimś kraju, zamieniając jego nazwę, na Sarmację, na pewno nie będzie „dopuszczalną przeróbką” ;) ).

Jakie są warunki? Należy opublikować przynajmniej jeden utwór w miesiącu, a utwór ten musi uzyskać co najmniej 15 serc. Dodatkowo będą także brane pod uwagę utwory, które uzyskają 10 serc (poniżej wyjaśniam, co oznacza „dodatkowo” w tym przypadku).

Jakie są nagrody? Za każdy tydzień, w którym zostanie opublikowany taki utwór (15 serc), Nowy Mieszkaniec może otrzymać minimum 3000 lt. Nagroda za dany tydzień może zostać zwiększona o kolejne 500 lt, nie więcej niż o 3000 lt, za każdy kolejny utwór, który otrzyma przynajmniej 10 serc.

Moi drodzy Nowi Mieszkańcy! Nie obawiajcie się podzielić z nami swoimi utworami. Nikt nie oczekuje od Was arcydzieł. A być może zostaniemy mile zaskoczeni? Najważniejsze, żeby to była Wasza twórczość. To czy ktoś otrzyma stypendium, zweryfikują swoją sympatią (sercami) inni Mieszkańcy, Obywatele Księstwa.
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Yennefer von Witcher, Paweł Plata.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Lubią ten komentarz: Tomasz Ivo Hugo.
Adam Jerzy Piastowski, 26.10.2016 r. o 15:31:53
Plus niedawno uchwalone świadczenie dla nowego mieszkańca w postaci 10.000lt - Normalnie hajs leży na ulicy, trzeba się tylko po niego schylić.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 26.10.2016 r. o 15:47:19
Adamie 10k na wniosek
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 26.10.2016 r. o 15:52:47
Tak, właśnie to miałem na myśli ;) Na wniosek.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Robert Fryderyk, 26.10.2016 r. o 16:09:21
No i nawet jeszcze nie głosowaliśmy go ;)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Adam Jerzy Piastowski, 26.10.2016 r. o 17:11:47
Formalność ;)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany