6206. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
203. dzień panowania Piotra III Łukasza
Gazeta Teutońska, Gotfryd Slavik de Ruth, 29.08.2016 r. o 19:38:47, tantiemy: 5 821.00 lt
Ruhnhoff zlot żaglowców
Seria wydawnicza: Enderasja
7NipK0Ag.jpg
W
dniu wczorajszym dobrnęliśmy do końca finału „Regat o puchar Rajnolda” 2016 w Ruhnhoff. Nabrzeża na Wałach portowych i Jaszczurówce opustoszały, mieszkańcy wrócili do codziennych zajęć, turyści dopinają spakowane walizki. Regaty były rozgrywane w dniach 22-28 sierpnia br. W tych dniach do Ruhnhoff przybyło łącznie 38 okrętów żaglowych o rożnych wielkościach i przeznaczeniu. Do tego trzeba doliczyć ponad 100 mniejszych jachtów i łodzi motorowych.

O
kręty ściągały się na trasie Ruhnhoff- Eldorat- Ruhnhoff, okrętem który pokonał tą trasę długości 391 mil morskich. W najszybszym czasie. Okazał się szkoleniowy żaglowiec KMW „Acheron”. Kolejne miejsca na podium przypadły jednostkom z Złotego Wybrzeża „ Fergan” i Republiki Bialeńskiej „Noblika”. Reprezentujący rodzimą Teutonie bryg „Niebieski Smok” zajął ostatecznie wysoką piąta pozycje, na trzydzieści osiem jednostek biorących udział w regatach.

P
ocząwszy od godziny 10 rano w niedzielę 28 sierpnia, jednostki zaczęły oddawać cumy i odbijać od brzegu. Około godziny 10.15 opuścił Ruhnhoff największy szkoleniowy żaglowiec majestatyczny „Sargon” przybyły z Królestwa Dreamlandu, a 20 minut później największy nasz rodzimy bryg „Niebieski Smok”.

O
ddalającej się flocie towarzyszyły dźwięki akompaniującej orkiestry. Końcowy akord tej żeglarskiej symfonii to parada pod żaglami między ujściem rzeki a stocznią w Sotan.

R
uhnhoffska impreza to też wiele niewidocznej pracy zakulisowej. O wyzwaniach w przeprowadzeniu takiego przedsięwzięcia mogą świadczyć statystyki. W imprezie udział wzięło 150 dziennikarzy i 950 członków załóg i wydano łącznie 1200 akredytacji.

N
ad bezpieczeństwem uczestników czuwało 100 ratowników medycznych i 600 ochroniarzy. Pracownik biura organizacyjnego przemierzał dziennie średnio około 20 000 metrów. Licząc to oraz 63 osoby i 7 dni ich pracy, wychodzi łącznie 8 820 kilometrów, które wymieniona grupa przeszła pieszo w ciągu ostatniego tygodnia ich wytężonej pracy. Przez miejskie nabrzeża przewinęło się łącznie około 400 000 osób.

D
o Ruhnhoff zawsze płyniemy z wielką przyjemnością i jestem pod wrażeniem, jak tego typu impreza się rozwija i rozkwita- zachwala miasto gospodarza regat dowódca „Kapitana Bernhardta” Kamil Gerson. Przygotowanie nabrzeży, miejsc dla żaglowców, cała infrastruktura można powiedzieć, że wszystko jest na najwyższym poziomie. Zawsze jesteśmy bardzo ciepło przyjmowani. Władze miasta traktują nas jak stałych mieszkańców i obywateli, a my mamy tu swoich przyjaciół, którzy zawsze czekają na nabrzeżu i witają nas, kiedy cumujemy.

W
ładze miejskie jako gospodarz Regat Żaglowców przygotowało się bardzo sumiennie, na miarę swoich możliwości. Starano się by miasto było jak taka perła w koronie. Wszystko zawsze dopięte na ostatni guzik, zadbano by załogi i zwiedzający mieli tak bogaty kalendarz atrakcji, że zazwyczaj nie starczyło czasu, aby wziąć udział w każdej z nich:

Rejsy Żaglowcami
Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu
Regaty
Pokazowe wyścigi smoczych łodzi
Bitwa Morska i pokaz sztucznych ogni
Pokaz ratownictwa morskiego
Koncert zespołów i artystów
Warsztaty muzyczne dla dzieci, szantowanie i pląsy
Konkurs z nagrodami dla najmłodszych
Jedzeniowa rewolucja, warsztaty wspólnego pieczenia
Szkolenie żeglarskie dla małych
FOTOGALERIA
Rd5vA8vn.jpg

DqWTruCv.jpg

W15h5Cb4.jpg

WU365244.jpg

1C6E9EBK.jpg
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 29.08.2016 r. o 19:44:49
Żagle i wiatr we włosach to coś pięknego w taką pogodę :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Irmina de Ruth y Thorn, 29.08.2016 r. o 19:46:11
Jak zwykle profeska mężu :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Laurencjusz Ma Hi at Atera.
Gotfryd Slavik de Ruth, 29.08.2016 r. o 19:54:23
Oj marynarz ze mnie żaden. Ale lubię takie widoki i zawsze mnie woda pociągała :)
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Avril von Levengothon, 29.08.2016 r. o 20:57:20
Ale tłok na tym 4 zdjęciu. Skąd to (orginalnie)? :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 29.08.2016 r. o 21:15:58
No i zacnie :) Bark,z dwie- trzy Barkentyny, szkuner, bryg i fregata ładne zestawienie :)... no... to do zwrotu przez sztag! lewy fok szot luzuj, brasować reje! szczury lądowe :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Piękne żaglowce i świetny opis. Dotacja leci :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Guedes de Lima, 30.08.2016 r. o 08:58:19
Ciekawy pomysł. Propsy! :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 31.08.2016 r. o 19:32:08
Zdjęcie nr 4 stolica kraju z tulipanami :) Widzę że co niektórzy mają dosyć spore pojecie o klasach żaglowców. Interesujące i miło że nie palnąłem gdzieś większej gafy z nazewnictwem :D
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany